Polski Związek Krótkofalowców - dział publiczny - pisanie po zalogowaniu > Szkolenia, egzaminy i licencje

Kto moze legalnie pracować na radiostacji klubowej. Interpretacja??

<< < (3/3)

SQ2EEQ:
Jak szkolić ? Do niedawna nie miałem takich wątpliwości. teraz mam. Czy mogę na swojej stacji szkolić wnuka - adepta, czyli osobę nie posiadającą  świadectwa operatora, a tym bardziej pozwolenia radiowego w ten sposób, że oddaję mu mikrofon, on prowadzi łączność wymieniając znak mojej stacji, a ja tylko pilnuję, żeby praca, przede wszystkim miejsce na paśmie oraz co do sposobu prowadzenia łączności była zgodna z zasadami? Czy może tak, że to ja zaczynam QSO, po jego nawiązaniu wyjaśniam, że mam obok siebie szkolonego adepta, oddaję mu mikrofon, a on się przedstawia, np. z imienia, opowiada o pogodzie, zainteresowaniach, o czymkolwiek, ale w zgodzie z zasadami, po czym ja ponownie przejmuję mikrofon i kończę łączność..? Jak to powinno wyglądać Waszym zdaniem? Są uregulowania prawne? Zygi, Jurek SLU..? Samochód nauki jazdy ma tablicę z literą L na dachu, w szybowcu wygląda to trochę inaczej (przykłady z poprzednich wpisów), jak to jest z nami?
73, de stan sq2eeq

SP3AMO:
Staszku, SQ2EEQ, .... zainstaluj u siebie w domu stację klubową i nie będziesz miał żadnych problemów ze szkoleniem wnuka.73, Marek SP3AMO

SP5ELA:
Zgodnie z aktualnie obowiązującymi w RP przepisami nie możesz! Aby ktokolwiek mógł pracować na jakiejkolwiek radiostacji amatorskiej, musi posiadać "Świadectwo operatora".
73 Zygi SP5ELA

SP3AMO:
To może umieścić odpowiedni zapis w proponowanej Ustawie o mediach elektronicznych. Marek SP3AMO

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej