Autor Wątek: Błędy postkontestowe  (Przeczytany 6725 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SQ7D

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 9
Błędy postkontestowe
« dnia: Lipiec 17, 2017, 08:47:44 am »
Witam
Zdarzają się różnego rodzaju błędy w rozliczeniu zawodów, na dyplomach czy nawet grawertonach. Z własnego doświadczenia wiem, że kontakt z komisją zawodów mający na celu poprawienie "byka" jest daremny. Zakładam zatem wątek dotyczący błędów.


Za 2016 - grawerton SN7D (PHONE SOAB HP) ma naniesiony wynik SN7Q za CW.
Za 2017 - plik pdf oraz html z rozliczeniem zawodów: SN7D ma operatora SQ6D, powinno być SQ7D.
Za 2017 - plik pdf kategoria "za karę" PHONE SOAB HP bez dyplomów.

Pozdrawiam




EDIT
Udało się nawiązać kontakt. Dziękuję za pomoc.
Uwagi dotyczą SPDXC.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2017, 10:30:45 pm wysłana przez SQ7D »

Offline SP8LBK

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 6
Odp: Błędy postkontestowe
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 09, 2017, 09:18:43 pm »

Dopiero dziś tu zajrzałem i odpisuję dla wyjaśnienia.Nie wiem z kim kontaktowałeś się wcześniej. Pierwsze info dostałem 19 lipca. Adresatem był także Tomek SP5UAF i Radek SP5ADX. Sprawą zajeliśmy się wręcz natychmiast. Sądzę, że na dzień dzisiejszy temat masz załatwiony pozytywnie.

Offline SP5ELA

  • Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 265
Odp: Błędy postkontestowe
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 19, 2017, 04:27:07 pm »
Do Mateusza SQ7D

W kwestii formalnej i logistycznej.
Definiuj zawsze podmiot sprawy / temat. Bo bez tego szanse na racjonalną reakcję i odpowiedź są nikłe. Frekwencja na tym forum jest niska.

Domyślam się, że sprawa dotyczy zawodów SP_DX Contest, ale tak na prawdę "domyślam się". Postronny obserwator będzie miał problem ze zrozumieniem tematu.

Nawiasem mówiąć mnie również dotknął ten problem. Komisja SP-DX Contestu coś pomieszała i w tabeli rekordów SP-DX Contestu są błędne wyniki, które zostaną pewnie na zawsze.


*Super, że się udało, mnie się nie udało.


72 Zygi SP5ELA
Zygi SP5ELA

Offline SQ7D

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 9
Odp: Błędy postkontestowe
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 31, 2017, 10:29:36 pm »
Faktycznie - nie napisałem o jakie zawody chodzi - przepraszam i poprawiam. Znak w rozliczeniu 2017 poprawiony. Deskę za 2016 chyba poprawię sam. Wiem co to brak czasu więc nie naciskam i zamykam sprawę.
Dziękuję.


PS. Zygmunt ... temat założyłem w dziale SP DX Contest a Ty pytasz jakich zawodów dotyczy mój post.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2018, 09:48:41 pm wysłana przez SQ7D »

Offline SQ7D

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 9
Odp: Błędy postkontestowe
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 02, 2018, 12:35:45 pm »
Kiedy  przejdziemy na pdf'y?
SQ7D/SN7D

Offline SP5ELA

  • Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 265
Odp: Błędy postkontestowe
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 12, 2018, 02:50:28 pm »
Witam

Masz rację SQ7D. To faktycznie temat o "SP-DX Contest". Niestety na poszczególnych wpisach tego nagłówka nie widać. Moja wina!
Ale teraz tak się zastanawiam jak Ty masz na imię? Coś słabo widzę chyba..
Musiałem sprawdzić w OSEC, no bo teraz takie czasy i "plaga" zmian znaków!

73 ZYGI SP5ELA
-------------------------------------------------------

Faktycznie - nie napisałem o jakie zawody chodzi - przepraszam i poprawiam. Znak w rozliczeniu 2017 poprawiony. Deskę za 2016 chyba poprawię sam. Wiem co to brak czasu więc nie naciskam i zamykam sprawę.
Dziękuję.


PS. Zygmunt ... temat założyłem w dziale SP DX Contest a Ty pytasz jakich zawodów dotyczy mój post.
Zygi SP5ELA

Offline SP5ELA

  • Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 265
Odp: Błędy postkontestowe
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 12, 2018, 02:58:16 pm »
Witam
Teraz "szefem" od przetwarzania danych w Komisji SP-DX Contest jest Spike SP9NJ. To zdolny informatyk i jest szansa, że wspólnymi siłami generowanie dyplomów elektronicznych zostanie wprowadzone. Z tym, że może się to wiązać z koniecznością poniesienia pewnych kosztów na zakup licencyjnego oprogramowania."pdf" to nie jest całkiem free standard, to opracowanie firmy Adobe i należy nad tym się pochylić.

Natomiast jest problem taki, że część ludzi nie uznaje dyplomów elektronicznych! Podejście klasyczne i historyczne implikuje oczywiście znaczę koszty i prace, ale "coś w tym jest".

73 ZYGI SP5ELA
------------------------------------


Faktycznie - nie napisałem o jakie zawody chodzi - przepraszam i poprawiam. Znak w rozliczeniu 2017 poprawiony. Deskę za 2016 chyba poprawię sam. Wiem co to brak czasu więc nie naciskam i zamykam sprawę.
Dziękuję.


PS. Zygmunt ... temat założyłem w dziale SP DX Contest a Ty pytasz jakich zawodów dotyczy mój post.
Zygi SP5ELA

Offline SQ8MXS

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 163
Odp: Błędy postkontestowe
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 12, 2018, 04:04:09 pm »
jest szansa, że wspólnymi siłami generowanie dyplomów elektronicznych zostanie wprowadzone. Z tym, że może się to wiązać z koniecznością poniesienia pewnych kosztów na zakup licencyjnego oprogramowania."pdf" to nie jest całkiem free standard

??

PDF-a z pozycji strony generujesz za free (jest zatrzęsienie gotowych skryptów), jeśli chcesz go wygenerować na komputerze jako plik to generujesz go za free ... nawet korzystając z OpenOffice, generujesz pdf za free .... jestem ciekaw jakie to licencyjne oprogramowanie Adobe jest Ci potrzebne do generowania pdf-a ??

WQX pdf-y z dyplomami generował kilka lat temu (pga) ...., teraz te dyplomy generuje KP, może Ci chodziło o program graficzny do tworzenia szaty graficznej dyplomu ??
MxS

Offline SP5ELA

  • Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 265
Odp: Błędy postkontestowe
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 15, 2018, 10:35:12 pm »
Odpowiedz na pytanie ostatniego akapitu jest: NIE
I niech tak pozostanie.

73 Zygi SP5ELA
Zygi SP5ELA

canis_lupus

  • Gość
Odp: Błędy postkontestowe
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 19, 2018, 10:53:01 am »
Z tym, że może się to wiązać z koniecznością poniesienia pewnych kosztów na zakup licencyjnego oprogramowania."pdf" to nie jest całkiem free standard, to opracowanie firmy Adobe i należy nad tym się pochylić.


Od 2007 roku PDF jest całkowicie otwartym i darmowym formatem. Ma swoje RFC ma standard ISo go pisujący. Do generowania PDF-=ów nie potrzeba żadnego płatnego oprogramowania. Nawet do generowania automatem.

canis_lupus

  • Gość
Odp: Błędy postkontestowe
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 19, 2018, 04:33:17 pm »
W sumie to polecam zapoznać się z ważącym zatrważające 300kB pakietem ImageMagick. Jest na Licencji Apache 2.0, ma API i CLI. Wygenerowanie PDF-a z nałożonym tekstem na obrazek zajmuje jedną linijkę. Gotowe binarki są na praktycznie każdy system, biblioteki są w praktycznie każdym nieegzotycznym języku.

Offline SQ8MXS

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 163
Odp: Błędy postkontestowe
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 19, 2018, 06:38:36 pm »
Ja do generowania zgłoszenia do dyplomu sppa wykorzystałem u siebie to: http://www.fpdf.org/  efekt końcowy po wypluciu danych z bazy jest taki http://www.sppa.egzaminkf.pl/pdf_all.pdf (award manager się zmienił więc dane nieaktualne), a całość generowana jest z tego www.sppa.egzaminkf.pl . Równie dobrze można zrobić eleganckie tło i z bazy wklejać tylko dane uczestnika i za co jest dyplom.

Koszt ..... free

MxS

Offline SP3AMO

  • Delegat na Zjazd Krajowy PZK
  • *****
  • Wiadomości: 160
Odp: Błędy postkontestowe
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 22, 2018, 04:45:57 pm »
A jednak można jakoś to zrobić.
Marek SP3AMO
P.S. Nie zbieram Dyplomów .... wystarczą mi same Zawody.

canis_lupus

  • Gość
Odp: Błędy postkontestowe
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 22, 2018, 05:05:47 pm »
Oczywiście, że można, i nie trzeba przy tym sztucznie generować kosztów.

Offline SP9NJ

  • Użytkownik Forum
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Błędy postkontestowe
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 23, 2018, 07:27:19 pm »
O heja! Zapomniałem że modem tu jestem.

@7D już nie przejmujemy się starymi komisjami. Jest conieco ładnie opisane na nowej stronie spdxcontestu, a Wasz Ulubiony Koordynator wyznaję zasadę "frontem nie d...", co nie jest opisane można się dowiedzieć pod wskazanym adresem i telefonem.

Dla pewności:

1. Dyplomy/certyfikaty SP DX Contest 2018 będą generowane elektronicznie. Każdy uczestnik będzie miał możliwość wygenerowania, niezależnie od tego czy zostanie wysłany papierzany czy nie.

2. Niestety nikt nie prowadził wcześniej badań realnego popytu na makulaturę, więc ilość wysyłanej będzie zależała od kapuchy w tym roku i się absolutnie nie wtrącam w to. Ja papier wysyłałbym tylko na życzenie (wypisanie formularza "chcę papier"), ale nie chcę robić rewolucji we wszystkim naraz. Zobaczymy ile będzie pobrań e-dyplomów i skąd, a to już jakaś informacja. Niektórym się wydaje, że wciskanie na siłę makulatury działa jakoś promocyjnie, a ja nie mam podstaw statystycznych żeby kontrargumentować.

3. Zawodnicy zagraniczni po zawodach będą mieli w prosty sposób możliwość aplikowania o POLSKA Award na podstawie zaliczonych QSOs od polskich korespondentów. Podobnie jak powyżej, zgłoszenie będzie uproszczone, ale dyplom wydany i tak po staremu. Póki co.

4. Błędy pokontestowe, o ile techniczne i operator wyraził skruchę są poprawiane i pomagam w tym. Nie ma dużo do ręcznych poprawek bo skrypt te najpopularniejsze, wynikające z nieumiejętnego obsłużenia loggera sam poprawia, naumiany jest bo to podobny skrypt jak na logSP.

Przepraszam, że zapomniałem o tym forum, no ale mail ani telefon do mnie nie jest tajny.

Narazka!

PS. "<pdf> to nie jest całkiem free standard, to opracowanie firmy Adobe i należy nad tym się pochylić". Zyga, pij nie p... ochylaj się :P Bo Cię zbanuje!!! Aaaaaa mogę banować!!! Będę jak te tytany intelektu z tajnych list!!!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2018, 07:41:55 pm wysłana przez SP9NJ »

Offline SP5ELA

  • Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 265
Odp: Błędy postkontestowe
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 24, 2018, 06:34:30 pm »
Dobra Spike
Co mnie chcesz banować. Że chce kupić softa do pdf-ów. Niekoniecznie chce kupować. Nie ma kasy (tzn. jest kasa), i szkoda kasy. Miałem tylko sen, że certyfikowaliśmy pdf-y.
73 Zygi SP5ELA
Zygi SP5ELA

Offline SP9NJ

  • Użytkownik Forum
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Błędy postkontestowe
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 06, 2018, 12:51:37 am »
Sratytaty certyfikaty.

25 lat temu byś hologramy nalepiał na QSLki jak na okładki kaset?
A teraz - co zwykle powtarzam - ważniejsze jest to co w internetach napisane, na "certyfikowanych domeną" stronach organizatorów imprez, niż to co na ścianie wisi.

Jak napiszę, że "Zygmunt został zdyskwalifikowany" na oficjalnej stronie SP DX Contest, a Ty sobie zeskanujesz (albo pobierzesz) czyjś dyplom, pohackujesz go i powiesisz na ścianie...
...to komu ludzie uwierzą? Nawet szyld na puchara sobie możesz zamówić, że wygrałeś wszystko wszędzie.

Nie promuj pomysłów świadczących, że krótkofalowcy to oszuści dyplomowi i trzeba takim oszustwom zapobiegać.
Są oszuści, ale to raczej w trakcie zawodów, czy innych akcji, a nie przy drukarce (przynajmniej od czasu kiedy każdy może w internetach sprawdzić czy oszust).