Autor Wątek: Członek wspomagający  (Przeczytany 12462 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SQ8MXS

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 163
Członek wspomagający
« dnia: Styczeń 06, 2018, 09:34:19 am »
Mam gorącą prośbę - może koledzy się doczytali gdzieś:

Ile wynosi składka członka wspomagającego posiadającego pozwolenie radiowe (czyli wnoszącego równowartość składki IARU) z jednoczesną obsługą biura QSL ???????

Jakiś regulamin poproszę bądź zapis (szczególnie ten który mówi o braku możliwości skorzystania z biura QSL po wpłaceniu składki równoważnej ze składką IARU)
MxS



Offline SP9MRN

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 13
Odp: Członek wspomagający
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 07, 2018, 09:36:08 pm »
Marku, członek wspomagający nie ma obsługi QSL.

Offline SP5LS

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 175
Odp: Członek wspomagający
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 07, 2018, 10:42:33 pm »
No przeca wiem, a regulaminy załączyłem, aby była jasność całości.
Vy73! Marek SP5LS

Offline SQ8MXS

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 163
Odp: Członek wspomagający
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 08, 2018, 10:19:10 am »
No dobra to teraz pytania rozwijające: jaka jest zależność:

SKŁADKA CZŁONKOWSKA IARU - OBSŁUGA QSL - czy w ogóle jest jakaś zależność. Czy OBSŁUGA międzynarodowa QSL jest zależna od członkostwa w IARU ?

Pytam z prostej przyczyny - jeśli jest zależność między składką IARU i możliwością skorzystania z obsługi QSL w ruchu międzynarodowym (w obecnej chwili wyłącznie mnie to interesuje) - to czy jako organizacja, która ma w tej sytuacji wyłączność na obsługę QSL w "nowym" statucie nie powinniśmy uwzględnić iż z obsługi QSL w obrocie międzynarodowym może korzystać każdy krótkofalowiec w SP.

Marek regulamin obsługi QSL, który zamieściłeś nie bardzo mnie interesuje bo ja nie wierzę, że jest on napisany zgodnie z obowiązującym prawem - czytaj zależność "składka IARU - wyłączność - obsługa QSL" i już pierwszy punkt (a dokładnie 1.e) tak naprawdę jest niezgodny z prawem - jesteśmy OPP i ekspedycja nie musi uzyskiwać naszego patronatu ...... abyśmy obsłużyli ją jeśli chodzi o QSL.

Jeszcze jedno czy mógłbym również użyskać informację w oryginale (tekst źródłowy, nie polska interpretacja) co daje mi opłacona składka IARU. Wierzę, że PZK coś takiego posiada skoro co roku za każdego członka wnosi opłatę. ;)

PS:

Gdzie znajdę listę członków wspomagających PZK - obecnie jest ich około 80 ?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2018, 10:40:06 am wysłana przez SQ8MXS »
MxS

Offline SP5LS

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 175
Odp: Członek wspomagający
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 08, 2018, 11:28:02 am »
To może zacznij od konstytucji IARU, jest na stronie http://iaru.org
Vy73! Marek SP5LS

Offline SQ8MXS

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 163
Odp: Członek wspomagający
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 08, 2018, 12:04:06 pm »
Marek, ale uciekasz od odpowiedzi czy tylko się "wymandrzasz" :)

Zadałem pytania i oczekuję odpowiedzi, powtórzę:

SKŁADKA CZŁONKOWSKA IARU - OBSŁUGA QSL - czy w ogóle jest jakaś zależność ?
Czy OBSŁUGA międzynarodowa QSL jest zależna od członkostwa w IARU ?
Gdzie znajdę listę członków wspomagających PZK - obecnie jest ich około 80 ?
MxS

Offline SP5LS

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 175
Odp: Członek wspomagający
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 08, 2018, 06:31:59 pm »
Wszystkie biura QSL należą do organizacji członkowskich IARU. Jest kilka należących do innych stowarzyszeń, ale karty do nich nie są wysyłane z krajowych biur QSL stowarzyszeń należących do IARU.

Obsługa międzynarodowa jest zależna od członkostwa w IARU poprzez krajowe stowarzyszenia. Żadne stowarzyszenie nie obsługuje nie członków, chyba, że niektóre stosują obrót komercyjny, ale szczegółów nie znamy.

Na dzień dzisiejszy członków wspomagających, posiadających opłacone składki na I półrocze 2018 mamy 20.
Vy73! Marek SP5LS

Offline SP5LS

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 175
Odp: Członek wspomagający
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 08, 2018, 10:40:20 pm »
Marku, członek wspomagający nie ma obsługi QSL.
Nie ma.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Vy73! Marek SP5LS

Offline SQ8MXS

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 163
Odp: Członek wspomagający
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 09, 2018, 08:58:12 am »
Wszystkie biura QSL należą do organizacji członkowskich IARU. Jest kilka należących do innych stowarzyszeń, ale karty do nich nie są wysyłane z krajowych biur QSL stowarzyszeń należących do IARU.

Czy z danego państwa mogą do IARU należeć dwa stowarzyszenia ? Odpowiedź znam ale idźcie tym tropem tworząc nowy statut uwzględniając polskie prawo a nie zagraniczne a w szczególności OPP.

Obsługa międzynarodowa jest zależna od członkostwa w IARU poprzez krajowe stowarzyszenia. Żadne stowarzyszenie nie obsługuje nie członków, chyba, że niektóre stosują obrót komercyjny, ale szczegółów nie znamy.

A czy zagraniczne stowarzyszenia mają cuś takiego jak OPP ????? Argument że nikt tego w świecie nie stosuje do mnie nie przemawia. Jesteśmy w SP i obowiązuje nas nasze prawo, tym bardziej że w obecnej sytuacji członek wspomagający opłacający składkę IARU nie ma możliwości skorzystać z obrotu międzynarodowego kartami QSL bo PZK mu tego zabrania - niezgodnie zresztą z prawem.


Żadne stowarzyszenie nie obsługuje nie członków,

Jak widać PZK jest chyba jedynym, które nie obsługuje nawet swoich członków ;) - choć składka IARU jest opłacona.

Na dzień dzisiejszy członków wspomagających, posiadających opłacone składki na I półrocze 2018 mamy 20.

Marek mi chodzi o listę znaków członków wspomagających z 2017 roku (drugie półrocze). Gdzie mogę takową listę znaleźć. Ilość mnie nie interesuje. Do kogo mam się zwrócić aby takową listę otrzymać - czy jest to tajna lista ?
MxS

Offline SP5LS

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 175
Odp: Członek wspomagający
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 09, 2018, 09:39:01 am »
Oj Marek, Marek.

Nie lista nie jest tajna, możesz sam znaleźć odpowiednie informacje w OSEC.
Vy73! Marek SP5LS

Offline SQ8MXS

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 163
Odp: Członek wspomagający
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 09, 2018, 09:53:06 am »
Oj Marek, Marek.

Nie lista nie jest tajna, możesz sam znaleźć odpowiednie informacje w OSEC.

Marku niestety w OSEC nie jestem w stanie znaleźć tych informacji no chyba, że będę wachlował czterema tysiącami członków wpisując każdego z nich do systemu, a szczerze powiedziawszy nie mam na to czasu - potrzebuję listy znaków ze składką wspomagającą za okres II 2017.

Jeszcze raz zapytam do kogo mam się zwrócić aby otrzymać tą listę natychmiast ? - Z bazy wyciąga się to w 15 sekund więc w czym jest problem ?
MxS

Offline SP5LS

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 175
Odp: Członek wspomagający
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 09, 2018, 09:58:04 am »
A zauważyłeś jedną rzecz ?

Że dany członek wspomagający może nie chcieć, aby taką informację Tobie przekazać ? I ma do tego pełne prawo.
Vy73! Marek SP5LS

Offline SP5LS

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 175
Odp: Członek wspomagający
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 09, 2018, 10:09:10 am »
Jeszcze raz zapytam do kogo mam się zwrócić aby otrzymać tą listę natychmiast ? - Z bazy wyciąga się to w 15 sekund więc w czym jest problem ?

Mogę tylko potwierdzić, że składkę członka wspomagającego za II półrocze 2017 opłaciło 80 osób.
Vy73! Marek SP5LS

Offline SQ8MXS

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 163
Odp: Członek wspomagający
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 09, 2018, 10:11:00 am »
 :)

Marek napisałeś to poważnie czy sobie jaja robisz ??? ?

Mam uzyskać tą listę w inny sposób ??? ?

Jako skarbnik PZK piszesz takie głupoty ??? ? Weź proszę się zastanów nad tym co przed chwilą skleciłeś .... bo mi już całkiem ręce opadają jak czytam wypowiedzi funkcyjnych w PZK ....

Tajna - nietajna, sam sobie możesz to zobaczyć, a może członek nie chce się chwalić ...... a masz oświadczenie owego członka iż nie chce aby członkowie PZK wiedzieli kto tak naprawdę jest członkiem owego PZK ? No większej głupoty nie przeczytam na tym forum już dawno ....
MxS

Offline SP5LS

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 175
Odp: Członek wspomagający
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 09, 2018, 11:12:32 am »
Cytat: SQ8MXS
Mam uzyskać tą listę w inny sposób ??? ?

Wyczuwam groźbę ... :P

A na poważnie, ja dostępu do bazy danych OSEC nie mam, więc w 15 sekund Ci tego nie wyciągnę. Poprosiłem administratora OSEC o pomoc w tej sprawie.
Teraz jesteś zadowolony z odpowiedzi ?
Vy73! Marek SP5LS

Offline SQ8MXS

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 163
Odp: Członek wspomagający
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 09, 2018, 11:31:38 am »
Tak Marku takowa odpowiedź jest jak najbardziej satysfakcjonująca.

I jeszcze jedno

https://pzk.org.pl/news.php?readmore=4204

.. wiesz że nad regulaminem jest statut ;), a resset w styczniu nic Ci nie da bo on pokazuje wyłącznie ilość członków na daną chwilę w PZK. Zgodnie ze statutem członkostwo upływa 14 kwietnia więc resset nic nie wykaże ..... a najlepszym terminem na jego wykonanie jest 15 kwietnia ;)

W powyższym newsie wyczuwam groźbę :P
MxS

Offline SP5LS

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 175
Odp: Członek wspomagający
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 09, 2018, 11:54:33 am »
Oj Marku, znowu się mylisz :)

Reset OSEC, w znaczeniu o którym myślisz, powinien nastąpić w dniu 21 kwietnia br.
Mam rację ?
Vy73! Marek SP5LS

Offline SQ8MXS

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 163
Odp: Członek wspomagający
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 09, 2018, 12:28:41 pm »
1. Marku a kiedy myliłem się pierwszy raz ?

2. Nie, nie masz racji (choć ubolewam nad tym że skarbnik PZK właśnie w tym miejscu nie ma racji)


Resset nie powinien być wykonany 21 kwietnia, a właśnie 15 kwietnia. Czytaj statut, a nie durnowaty regulamin. Jeśli wywalam regulamin to w całości, a nie tylko w części. Członkostwo upływa dokładnie 14 kwietnia. Wymagany termin opłacenia składki to 14 stycznia. Trzy miesiące karencji to 14 kwietnia. Tyle - o tym mówi STATUT + informacja o terminie opłacania składek wisząca na stronie PZK z datą finalną 14 stycznia.

I dalej mamy nieudolny regulamin o którym zapewne myślisz i.....

To że OT ma 7 dni na wysłanie kasy do ZG o niczym nie świadczy. Tym bardziej że w tym samym regulaminie napisano iż członek ma obowiązek opłacenia składki nie później niż 7 dni przed przekazaniem składki do ZG przez OT. Ten fakt akurat nie wydłuża nam okresu bycia lub też nie bycia członkiem PZK - te 7 dni to wyłącznie czas na ewentualny przepływ środków bądź dokumentów. Jeśli np wpłacę kasę 16 kwietnia to z automatu mój OT musi otrzymać ode mnie również deklarację członkowską i podjąć decyzję o przyjęciu mnie w szeregi oddziału i PZK. Ciekawe czy tak się dzieje :)

Resset przeprowadzony 15 kwietnia powinien nam dać identyczne dane jak resset przeprowadzony 21 kwietnia (no chyba, że pojawił się nagle jakiś nowy członek między 15 a 21 to taki fakt powinna uwzględnić ewentualna tabelka).

Finalizując temat OSEC to informacja dla Ciebie gdzie są pieniądze i ile ich jest, a robienie ressetu nic w tej wiedzy nie zmieni. Bo OT przyjmując składkę powinien ją wprowadzić do OSEC i to na poziomie OT powinna iść informacja do członka ze składkę ma opłaconą, a nie na poziomie ZG po przelaniu kasy do ZG. Nie wiem może chcesz wykazać fakt kiszenia kasy na kontach OT - na pewno nie wykażesz ewentualnego wpływu podniesienia składek na ilość członków - to dopiero 15 kwietnia.

:) ech te statystyki ..... ;)


MxS