Polski Związek Krótkofalowców - dział publiczny - pisanie po zalogowaniu > Członkostwo w PZK

Członek wspomagający

<< < (2/5) > >>

SQ8MXS:
No dobra to teraz pytania rozwijające: jaka jest zależność:

SKŁADKA CZŁONKOWSKA IARU - OBSŁUGA QSL - czy w ogóle jest jakaś zależność. Czy OBSŁUGA międzynarodowa QSL jest zależna od członkostwa w IARU ?

Pytam z prostej przyczyny - jeśli jest zależność między składką IARU i możliwością skorzystania z obsługi QSL w ruchu międzynarodowym (w obecnej chwili wyłącznie mnie to interesuje) - to czy jako organizacja, która ma w tej sytuacji wyłączność na obsługę QSL w "nowym" statucie nie powinniśmy uwzględnić iż z obsługi QSL w obrocie międzynarodowym może korzystać każdy krótkofalowiec w SP.

Marek regulamin obsługi QSL, który zamieściłeś nie bardzo mnie interesuje bo ja nie wierzę, że jest on napisany zgodnie z obowiązującym prawem - czytaj zależność "składka IARU - wyłączność - obsługa QSL" i już pierwszy punkt (a dokładnie 1.e) tak naprawdę jest niezgodny z prawem - jesteśmy OPP i ekspedycja nie musi uzyskiwać naszego patronatu ...... abyśmy obsłużyli ją jeśli chodzi o QSL.

Jeszcze jedno czy mógłbym również użyskać informację w oryginale (tekst źródłowy, nie polska interpretacja) co daje mi opłacona składka IARU. Wierzę, że PZK coś takiego posiada skoro co roku za każdego członka wnosi opłatę. ;)

PS:

Gdzie znajdę listę członków wspomagających PZK - obecnie jest ich około 80 ?

SP5LS:
To może zacznij od konstytucji IARU, jest na stronie http://iaru.org

SQ8MXS:
Marek, ale uciekasz od odpowiedzi czy tylko się "wymandrzasz" :)

Zadałem pytania i oczekuję odpowiedzi, powtórzę:

SKŁADKA CZŁONKOWSKA IARU - OBSŁUGA QSL - czy w ogóle jest jakaś zależność ?
Czy OBSŁUGA międzynarodowa QSL jest zależna od członkostwa w IARU ?
Gdzie znajdę listę członków wspomagających PZK - obecnie jest ich około 80 ?

SP5LS:
Wszystkie biura QSL należą do organizacji członkowskich IARU. Jest kilka należących do innych stowarzyszeń, ale karty do nich nie są wysyłane z krajowych biur QSL stowarzyszeń należących do IARU.

Obsługa międzynarodowa jest zależna od członkostwa w IARU poprzez krajowe stowarzyszenia. Żadne stowarzyszenie nie obsługuje nie członków, chyba, że niektóre stosują obrót komercyjny, ale szczegółów nie znamy.

Na dzień dzisiejszy członków wspomagających, posiadających opłacone składki na I półrocze 2018 mamy 20.

SP5LS:

--- Cytat: SP9MRN w Styczeń 07, 2018, 09:36:08 pm ---Marku, członek wspomagający nie ma obsługi QSL.

--- Koniec cytatu ---
Nie ma.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej