Polski Związek Krótkofalowców - dział publiczny - pisanie po zalogowaniu > Członkostwo w PZK

Liczba członków PZK w 2018 roku

<< < (6/7) > >>

SQ8MXS:
wiesz co .......

może inaczej ......

halo ....... mamy XXI wiek - rozwój, marketing, biznes - polega na tym że cieszymy się z zysku .... nie strat ..... więc nie .... Waść mi o nieuczciwości ....

Mamy w marcu 4200 członków
Mamy w maju 3700 członków

straciliśmy 500 członków

przez rok zyskamy ..... szacuję po poprzednich latach (dochodziło do 180 nowych członków przez rok), ale po wczorajszych rewelacjach mojego kochanego GKR (czapki z głów Panowie za "jaja") i tym co za chwilę pojawi się w PZK myślę, że możemy liczyć na 50% tej ilości czyli 90 nowych członków na przełomie roku. czyli w marcu 2019 będzie w PZK około 3800 członków. Zauważyłeś że napisałem będzie w PZK, a nie będziemy mieli w PZK ....

Zobaczymy jeszcze co przyniesie listopad 2018 po imprezie OPOR-u i próbie zjednoczenia małych stowarzyszeń, które powstają, bo zaczynają mieć w d...e PZK ...... i ja im się nie dziwię  ;D ;D

Tak więc moja propozycja zakładu jest prosta i klarowna .... 1 cały grosz (ciesz się że nie złamany) .......

SP5ELA:
Mareczku

Ja wiem jak działa system i zapewne wiem lepiej niż większość członków. Analizy dla prezydium robię od 8 lat.
Każdego roku są dwa maksima i dwa minima. Tak było, jest i będzie. Z powodu innych założeń można tez przyjąć liczbę członków PZK wg stanu na 31 grudnia danego roku.
Ta liczba z 31.12 jest o tyle istotna, że mamy obowiązek zgłoszenia jej do R1 IARU. I następnie zapłacenia kasy w CHS.
Są uwarunkowania zewnętrzne, tzw. ocieplenie klimatu Ziemi, współczynnika śmiertelności krótkofalowców, itd na które to nie mamy bezpośredniego wpływu.
Jesteśmy w fazie wymierania części naszej "kadry". Ten proces uwidocznił się nie tylko w PZK, ale w większości krajów członkowskich IARU (ewenementem jest USA - ARRL).
Dawaj eliksir na nieśmiertelność, to liczba członków PZK się ustabilizuje.

73 ZYGI SP5ELA

SQ8MXS:
Ciekawy sposób tłumaczenia faktu że jest nas coraz mniej - umieralność  :o


hmn.... tylko Ciekawe dlaczego na egzaminach w UKE jest zawsze pełna sala .......

a... może PZK nie ma nic do zaoferowania oprócz QSL ..... poza tym gdzie nie wdepniesz to jakiś smród ......

mój eliksir - wypieprzyć beton z PZK ....... tylko ten beton to taki fundament, a fundament ciężko wyrwać ......

SP5ELA:
Oczywiście, jest to bardzo ciekawe..

Możesz się nad zagadnieniem Marek pochylić.
Zacznij od klasycznego algorytmu i wykresu "Króliki i lisy". Badania takie prowadzono w Australii.
Można wyznaczyć wzór (algorytm) i współczynnik odtworzenia członka stowarzyszenia. Uwzględnić należy też uwarunkowania ekonomiczne, prawo ochrony środowiska, prawo budowlane, prawo ogólne, a teraz nawet RODO. Hobby nie jest takie tanie, zwłaszcza na poziomie zaawansowanym. Tu decyduje kasa, wcale nie mała. Składki w tej układance są mało istotnym elementem. Dokonaj bilansu dla kilku symulacji: novice, advanced, extra advanced, extreme. Będziesz widział o jakiej kasie mówimy i o jakiej skali trudności technicznych.

Nie mam danych rocznych z UKE, nie wiem jakie mają sale. Ale żartobliwie to ujmując gross zdających przechodzi do tzw. kategorii "posiadaczy pozwoleń". Z tej kategorii do członkostwa stowarzyszenia i do osiągnięć w radiokomunikacji amatorskiej, wybitnego wyczynu jest daleka droga.

73 ZYGI SP5ELA

SQ8MXS:
szkoda że nie ustosunkowałeś się do betonu .....  8)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej