Polski Związek Krótkofalowców - dział publiczny - pisanie po zalogowaniu > O związku

Budżet 2018

(1/4) > >>

SQ8MXS:
Gdzie znajdę ten cenny dokument ?

SP5LS:
Zapewne znajdziesz go w naszym BIP'ie, po jego uchwaleniu przez ZG PZK w maju. Ale o tym, jako delegat powinieneś chyba wiedzieć.

SQ8MXS:
To tak zapytam podchwytliwie: jak można w maju 2018 uchwalać budżet na 2018, a już w 2017 klepać podwyżkę składki, owego budżetu na 2018 nie znając ? Co więcej, jak można przyjmować projekty dofinansowań  we wrześniu 2017 i stwierdzać w styczniu, że owe projekty będą sfinansowane z budżetu na 2018 skoro on zostanie klepnięty dopiero w maju https://pzk.org.pl/news.php?readmore=4201

Jak dla mnie to trochę kolejność się nie zgadza.

Rozumiem że wszystkie wydatki od 01. stycznia 2018 do "owego maja" są czysto spontaniczne, mamy kaprys podnosimy pensję skarbnikowi bo budżet i tak się klepnie .... mam rację ? czy owa zmiana pensji skarbnika była uwzględniona w budżecie na 2017 ?

Ja tak z czystej ciekawości bo widzę że statystyki z ilością członków nam dołują, co prawda kasy jest więcej, ale widoki na przyszłość marne .... no ale jak wiemy w przyszłym roku kolejna podwyżka składek .... :) BRAWO WY

HF1D:
Marek,

takiemu trybowi przyjmowania budżetu winna jest struktura Związku. Budżet uchwala ZG, a to z uwagi na oszczędności zbiera się tylko raz w roku.
Mnie też się to nie podoba, a jeszcze bardziej nie podoba mi się, ze oddziały nie robią w listopadzie projektów budżetów oddziałowych.
Tak po prawdzie budżet centralny jest robiony z czapy i po uważaniu przez Prezydium.
Nie zaprzeczam, że napracują się przy tym mocno, ale nie potrafię zrozumieć jak tak można.
Ludzie w oddziałach w których o tym rozmawiałem robią wielkie oczy "jak możemy zaplanować budżet jak nie wiemy co będziemy chcieli robić za rok?"
Takie pytania autentycznie padają.
Uważam, że my źle konstruujemy budżet bo powinien się on opierać na planach z oddziałów.
Aktualnie sankcjonujemy sytuację w której kasa oddziałowa to jest coś nietykalnego, a oddziały składają wnioski do budżetu centralnego o dofinansowanie.
Ponieważ istnieje podział na pieniądze oddziałowe i centralne to powstaje wrażenie, że całość składki centralnej jest przejadana przez wierchuszkę.
A to jest nieprawda bo z tego budżetu centralnego finansowane są różne rzeczy, także w oddziałach.

I teraz wyobraź sobie dwa oddziały:
OT X ma na koncie 20 tys, ma projekt budżetu w którym chce zorganizować sporo imprez na łączną kwotę 30 tys, ale chciałby zachować rezerwę np. 5 tys. W związku z tym składają projekt budżetu do Prezydium wraz z wnioskiem o dofinansowanie na kwotę 15 tys w którym określają wkład własny na 15 tys.
OT Y ma na koncie 5 tys, nie ma budżetu i występuje o dofinansowanie np. 10 tys. nie określając wkładu własnego.

Komu dać? Osobiście wolałbym dać najpierw do OT X

SQ8MXS:
Jurek ja tylko zapytałem czy w budżecie na 2017 było zaznaczone że skarbnik dostanie podwyżkę o 50%, a w budżecie na 2016 że skarbnik dostanie jakąkolwiek kasę ? Tyle.

Dotychczasowi skarbnicy nie pobierali profitów finansowych za swoją pracę z tego co się orientuj, a wybacz za klikanie w OSEC, odpowiadanie na maile i noszenie dokumentów do biura księgowego płacić 1500 PLN-ów to lekka przesada. Nie sądzisz ? Czy nam się już tak polepszyło ze stać nas ? A może bezdomny z Torunia nas do-dotował, ale jeszcze się tym nie pochwaliliście ?

Wiesz najpierw walczyliśmy aby zaoszczędzić na systemach informatycznych, no to wydaliście tą kasę na taksówki do biura księgowego ...... i kolejne klikanie raz w miesiącu w tabelkę w OSEC - a tam jest kuźwa miesięcznie tyle zmian że i "pensyja" adekwatna .....

Ku......rde dajcie mi coś poklikać za 1000 PLN miesięcznie .....

Tego że PZK jest archaiczną organizacją tłumaczyć mi nie musisz :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej