Autor Wątek: Budżet 2018  (Przeczytany 7969 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SQ8MXS

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 163
Budżet 2018
« dnia: Styczeń 30, 2018, 08:09:08 pm »
Gdzie znajdę ten cenny dokument ?
MxS

Offline SP5LS

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 175
Odp: Budżet 2018
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 30, 2018, 09:27:05 pm »
Zapewne znajdziesz go w naszym BIP'ie, po jego uchwaleniu przez ZG PZK w maju. Ale o tym, jako delegat powinieneś chyba wiedzieć.
Vy73! Marek SP5LS

Offline SQ8MXS

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 163
Odp: Budżet 2018
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 30, 2018, 10:01:02 pm »
To tak zapytam podchwytliwie: jak można w maju 2018 uchwalać budżet na 2018, a już w 2017 klepać podwyżkę składki, owego budżetu na 2018 nie znając ? Co więcej, jak można przyjmować projekty dofinansowań  we wrześniu 2017 i stwierdzać w styczniu, że owe projekty będą sfinansowane z budżetu na 2018 skoro on zostanie klepnięty dopiero w maju https://pzk.org.pl/news.php?readmore=4201

Jak dla mnie to trochę kolejność się nie zgadza.

Rozumiem że wszystkie wydatki od 01. stycznia 2018 do "owego maja" są czysto spontaniczne, mamy kaprys podnosimy pensję skarbnikowi bo budżet i tak się klepnie .... mam rację ? czy owa zmiana pensji skarbnika była uwzględniona w budżecie na 2017 ?

Ja tak z czystej ciekawości bo widzę że statystyki z ilością członków nam dołują, co prawda kasy jest więcej, ale widoki na przyszłość marne .... no ale jak wiemy w przyszłym roku kolejna podwyżka składek .... :) BRAWO WY
MxS

Offline HF1D

  • Użytkownik Forum
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Przewodniczący GKR PZK
Odp: Budżet 2018
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 30, 2018, 10:45:31 pm »
Marek,

takiemu trybowi przyjmowania budżetu winna jest struktura Związku. Budżet uchwala ZG, a to z uwagi na oszczędności zbiera się tylko raz w roku.
Mnie też się to nie podoba, a jeszcze bardziej nie podoba mi się, ze oddziały nie robią w listopadzie projektów budżetów oddziałowych.
Tak po prawdzie budżet centralny jest robiony z czapy i po uważaniu przez Prezydium.
Nie zaprzeczam, że napracują się przy tym mocno, ale nie potrafię zrozumieć jak tak można.
Ludzie w oddziałach w których o tym rozmawiałem robią wielkie oczy "jak możemy zaplanować budżet jak nie wiemy co będziemy chcieli robić za rok?"
Takie pytania autentycznie padają.
Uważam, że my źle konstruujemy budżet bo powinien się on opierać na planach z oddziałów.
Aktualnie sankcjonujemy sytuację w której kasa oddziałowa to jest coś nietykalnego, a oddziały składają wnioski do budżetu centralnego o dofinansowanie.
Ponieważ istnieje podział na pieniądze oddziałowe i centralne to powstaje wrażenie, że całość składki centralnej jest przejadana przez wierchuszkę.
A to jest nieprawda bo z tego budżetu centralnego finansowane są różne rzeczy, także w oddziałach.

I teraz wyobraź sobie dwa oddziały:
OT X ma na koncie 20 tys, ma projekt budżetu w którym chce zorganizować sporo imprez na łączną kwotę 30 tys, ale chciałby zachować rezerwę np. 5 tys. W związku z tym składają projekt budżetu do Prezydium wraz z wnioskiem o dofinansowanie na kwotę 15 tys w którym określają wkład własny na 15 tys.
OT Y ma na koncie 5 tys, nie ma budżetu i występuje o dofinansowanie np. 10 tys. nie określając wkładu własnego.

Komu dać? Osobiście wolałbym dać najpierw do OT X


Offline SQ8MXS

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 163
Odp: Budżet 2018
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 30, 2018, 11:01:33 pm »
Jurek ja tylko zapytałem czy w budżecie na 2017 było zaznaczone że skarbnik dostanie podwyżkę o 50%, a w budżecie na 2016 że skarbnik dostanie jakąkolwiek kasę ? Tyle.

Dotychczasowi skarbnicy nie pobierali profitów finansowych za swoją pracę z tego co się orientuj, a wybacz za klikanie w OSEC, odpowiadanie na maile i noszenie dokumentów do biura księgowego płacić 1500 PLN-ów to lekka przesada. Nie sądzisz ? Czy nam się już tak polepszyło ze stać nas ? A może bezdomny z Torunia nas do-dotował, ale jeszcze się tym nie pochwaliliście ?

Wiesz najpierw walczyliśmy aby zaoszczędzić na systemach informatycznych, no to wydaliście tą kasę na taksówki do biura księgowego ...... i kolejne klikanie raz w miesiącu w tabelkę w OSEC - a tam jest kuźwa miesięcznie tyle zmian że i "pensyja" adekwatna .....

Ku......rde dajcie mi coś poklikać za 1000 PLN miesięcznie .....

Tego że PZK jest archaiczną organizacją tłumaczyć mi nie musisz :)
MxS

Offline SQ8MXS

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 163
Odp: Budżet 2018
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 13, 2018, 09:30:42 am »
Ponawiam pytanie (połowa lutego) gdzie znajdę choćby projekt budżetu na rok 2018 ??
MxS

Offline SQ8MXS

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 163
Odp: Budżet 2018
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 09, 2018, 01:30:35 pm »
Ponawiam pytanie już nie jako delegat - gdzie mógłbym znaleźć projekt budżetu na rok 2018 ...... ??????
MxS

Offline SP5LS

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 175
Odp: Budżet 2018
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 09, 2018, 02:16:52 pm »
Zapewne u swego członka ZG z ramienia OT do którego należysz.
Vy73! Marek SP5LS

Offline SQ8MXS

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 163
Odp: Budżet 2018
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 09, 2018, 02:35:44 pm »
ciekawe .... ciekawe ...... zapytam, aż dziw bierze że nie jest on udostępniony publicznie ... pewnie kosmos  ;D
MxS

Offline SP9NJ

  • Użytkownik Forum
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Budżet 2018
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 11, 2018, 03:12:37 am »
Marek, kużwa, a o który projekt Ci chodzi bo naliczyłem już 5 ubranych w tabelki, a nieubranych było więcej. Pokaż mi stowarzyszenie, które publikuje wszystkie notatki. Bo te projekty to nic innego. Ostatnią "notatkę" jutro będę modyfikował i będzie 6 projekt. Ja Ci mogę załatwiać każdy kolejny projekt tylko po co? Jak chcesz się wziąć i pomóc w dopinaniu tego syfu to osobiście będę optował (oczywiście nieformalnie) abyś wymienił MRNa, który zawiódł, w Komisji Budżetowej. Tylko kuźwa jak narobisz podobnego syfu to nogi przy samej d... pourywam.

To Tobie będę patrzył na ręce wtedy.
Chcesz robić pińcet projektów i być na żądanie ich publikacji dla każdego trola, żebyś musiał zeskanować "zeszyt w kratkę", który nie jest żadnym dokumentem?

Ja nie mam nic przeciwko, tylko się zadeklaruj, że będziesz robił to, czego sam wymagasz.
Ja nie mam czasu na to bo zajmuję się operatorami, nie działaczami.

Napisz "Chcę być w Komisji Budżetowej i będę stosował wobec siebie te same standardy (bez wyjątku) jakie stosuję wobec innych, a jak Spajk wykaże, że sprzeniewierzyłem się mojej obietnicy, to urwie mi mosznę - i nie pójdę wtedy do Organów Ścigania."

I jesteś odpowiedzialny. A nie to co teraz robisz, czyli wieszanie psów na m.in. MRNie, który był najsłabszym ogniwem - a moim super kumplem jest nadal. Robił, ale jak sam mówisz, spierniczył. Jak ktoś nic nie robi, to nic nie spierniczy.

I tylko się bój, kiedy Ci wyciągnę Twoje stare maile, kiedy zawiedziesz i urwę ci mosznę.

Koniec rozpłyniętej odpowiedzialności. Bo same anioły praworządności tu wyrosły, a odpowiedzialności zero. Roboty też zero, zwykle, jak to anioły.
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2018, 03:54:55 am wysłana przez SP9NJ »

Offline SQ8MXS

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 163
Odp: Budżet 2018
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 11, 2018, 08:54:47 am »
Grzegorz - sorry, ale ja dialog prowadzę ze skarbnikiem, i "Twoje" załatwianie mi tutaj czegokolwiek nie jest w niczym potrzebne .... jesteśmy w takim szambie przez obecną działalność Prezydium że nawet czterema wołami mnie tam nie zagonisz do pracy .....

Projekt już dostałem, bilans też .......

Tak na marginesie - to .... jaka jest Twoja pozycja w PZK ..... bo jeśli ja jako Delegat nie byłem w stanie otrzymać odpowiedzi na zadawane .... proste, bardzo proste pytania od .... kuźwa stycznia, a Ty "tworzysz tabelki" budżetu jako ..... koordynator ds sportu .... no to wybacz ale tutaj jest coś chyba nie halo .....

Nie wspomnę już o manku na 1% które skarbnik zaczyna coraz bardziej ukrywać .....

MRN - powiadasz. Widzisz MRN swego czasu mi podpadł i on dobrze wie dlaczego ..... po prostu nadwyrężył moje zaufanie ..... - jeśli chodzi o budżet ja do niego nic nie mam ....... nigdzie nie wymieniłem go ani z imienia ani ze znaku .... więc ....
MxS

Offline SP5ELA

  • Delegat na Zjazd Krajowy PZK
  • *****
  • Wiadomości: 265
Odp: Budżet 2018
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 17, 2018, 06:27:10 pm »
Marek SQ8MXS

Czepiasz się, złośliwie się czepiasz, czepiasz się Skarbnika PZK. Masz jakiś dziwny i bezsensowny upór. Czepianie się nic nie daje, powoduje jedynie stratę czasu ludzi.
Zrób może coś dobrego, pozytywnego dla innych, pro publico bono. Kiedyś robiłeś, to wróć do tego. Zrób coś na portalu swoim, zaniedbałeś go od 2 lat.

Aha. "Krytyka musi być pozytywna".

73 Zygi SP5ELA
Zygi SP5ELA

Offline SQ8MXS

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 163
Odp: Budżet 2018
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 17, 2018, 07:57:30 pm »
Marek SQ8MXS

Czepiasz się, złośliwie się czepiasz, czepiasz się Skarbnika PZK. Masz jakiś dziwny i bezsensowny upór. Czepianie się nic nie daje, powoduje jedynie stratę czasu ludzi.

W jaki sposób skarbnik traci czas ?


Zrób może coś dobrego, pozytywnego dla innych, pro publico bono. Kiedyś robiłeś, to wróć do tego. Zrób coś na portalu swoim, zaniedbałeś go od 2 lat.


Nie wiem o czym piszesz. Niby co zaniedbałem ? Mój portal ma się bardzo dobrze pomaga tym którzy owej pomocy oczekują i jak najbardziej robię to dla innych, pro publico bono .....
MxS

Offline SP5ELA

  • Delegat na Zjazd Krajowy PZK
  • *****
  • Wiadomości: 265
Odp: Budżet 2018
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 17, 2018, 09:19:14 pm »
Marek SQ8MXS

Portal swój lekko zaniedbałeś. Możesz go poprawić.
A skarbnika dręczysz ustawicznymi pytaniami, a nawet pytaniami, na które nie ma odpowiedzi.

ZYGI SP5ELA
Zygi SP5ELA

Offline SQ8MXS

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 163
Odp: Budżet 2018
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 17, 2018, 09:26:53 pm »
Ale ja nie bardzo wiem nadal o czym Ty piszesz jeśli chodzi o mój portal ...... chyba nie jesteś na czasie ....


Co do skarbnika - tak mi przykro że skarbnik nie zna odpowiedzi na pytania dotyczące kasy za którą odpowiada .......
MxS

Offline SP5ELA

  • Delegat na Zjazd Krajowy PZK
  • *****
  • Wiadomości: 265
Odp: Budżet 2018
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 22, 2018, 01:22:27 pm »
Tak - widzę. Nie zawsze mam czas zaglądać na "wszystkie strony".
Widzę komunikat:Z dniem 11.04.2018 serwis pzk.info.pl zakończył swą działalność.Dziękuję za wspólnie spędzony czas.
Marek SQ8MXS".
Skarbnika dręczysz, nie ma tu wątpliwości.
73 Zygi SP5ELA
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2018, 10:10:00 pm wysłana przez SP5ELA »
Zygi SP5ELA

Offline SQ8MXS

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 163
Odp: Budżet 2018
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 22, 2018, 01:51:40 pm »
Tak - widzę.
e tam, wydaje Ci się tylko że widzisz ....


skarbnika nie dręczę, zadałem konkretne pytania, nie otrzymałem odpowiedzi, więc uznaję iż milczenie z jego strony jest wyłącznie przytaknięciem na moje pytania ... to mi wystarczy .....
MxS