Polski Związek Krótkofalowców - dział publiczny - pisanie po zalogowaniu > Pozyskiwanie środków dla PZK

Zakup siedziby PZK - celowość i dyskusja

(1/4) > >>

SP5LS:
Niestety w wyniku mojego błędu, wątek o pozyskaniu środków z darowizn na zakup siedziby PZK został skasowany i nie mam możliwości jego odzyskania, za co piszących wcześniej najmocniej przepraszam.

W związku z tym nowy wątek do prowadzenia merytorycznej dyskusji w tej sprawie.

Istnieje możliwość przekazywania darowizn od osób fizycznych do 6% dochodu oraz od osób prawnych do 10% dochodu, dla takich organizacji jak nasza.
Darowizny można odpisać w zeznaniu podatkowym, co wpływa na zmniejszenie zobowiązań podatkowych.

Czy chcielibyśmy, jako Związek posiadać swoją siedzibę czy nie? Jaka byłaby celowość posiadania takiej siedziby? Gdzie taka siedziba mogłaby się znajdować?

Po pewnym czasie dokonamy podliczenia ZA i PRZECIW takiemu pomysłowi.

SP5IOU:
OK dzięki za przywrócenie wątku.
Może jekoś z pamięci dyskutujących, te wypowiedzi, pytania i odpowiedzi da się odtworzyć.


Póki pamietam:


Jestem za zbieraniem środków od sponsorów darczyńców, choć akurat do celu - budowa / zakup nieruchomści, ze względu na finanse z tym z wiązane i korzyści, jeszcze nie jestem przekonany.


Ponawiam pytania zadane tuż przed awarią;


1. Co w przypadku gdy zebrane środki będą niewystarczające na zkup, adaptację, wyposażenie, utrzymanie? Czy PZK może i będzie chciało skorzystać z możliwości zaciągnięcia kretydytów?
I trochę rozszerzę to pytanie - jak takie zobowiązania się przekładają  na członków, gdy organizacji z jakiś zabrakło by środków na spłaty?


2. Jaka kwota jest potrzebna na realizację przedsięwzięcia i ile dotychczas na ten cel zebrano?


3. Jakie korzyści dla członków PZK  i polskiego krótkofalarstwa zwłaszcza oprócz tych dla grona działaczy?





SP5LS:

--- Cytat: SP5IOU w Styczeń 31, 2018, 01:56:53 pm ---
1. Co w przypadku gdy zebrane środki będą niewystarczające na zkup, adaptację, wyposażenie, utrzymanie? Czy PZK może i będzie chciało skorzystać z możliwości zaciągnięcia kretydytów?
I trochę rozszerzę to pytanie - jak takie zobowiązania się przekładają  na członków, gdy organizacji z jakiś zabrakło by środków na spłaty?

--- Koniec cytatu ---

PZK może zaciągać kredyty, ale nigdy tego nie robiło i nie zrobi, póki ja jestem Skarbnikiem.
Za zaciągnie zobowiązań odpowiadają solidarnie własnym majątkiem wszystkie osoby wpisane do KRS PZK. A więc Prezydium ZG i GKR.
Zaciągniecie kwoty przekraczającej określony poziom wymaga zatwierdzenia i uchwały ZG PZK.


--- Cytat: SP5IOU w Styczeń 31, 2018, 01:56:53 pm ---2. Jaka kwota jest potrzebna na realizację przedsięwzięcia i ile dotychczas na ten cel zebrano?

--- Koniec cytatu ---

Nikt jeszcze tego nie kalkulował, w poprzednim wątku podałem, że był to tylko pomysł zbierania darowizn na ten cel.
Konkretnie na budowę siedziby - nie wpłynęła żadna darowizna.



--- Cytat: SP5IOU w Styczeń 31, 2018, 01:56:53 pm ---3. Jakie korzyści dla członków PZK  i polskiego krótkofalarstwa zwłaszcza oprócz tych dla grona działaczy?

--- Koniec cytatu ---

A to właśnie ma być przedmiotem tej dyskusji, zgodnie z tematem wątku.

SQ8MXS:

--- Cytat: SP5LS w Styczeń 31, 2018, 02:31:37 pm ---

--- Cytat: SP5IOU w Styczeń 31, 2018, 01:56:53 pm ---3. Jakie korzyści dla członków PZK  i polskiego krótkofalarstwa zwłaszcza oprócz tych dla grona działaczy?

--- Koniec cytatu ---

A to właśnie ma być przedmiotem tej dyskusji, zgodnie z tematem wątku.

--- Koniec cytatu ---

żadnych korzyści dla szeregowego członka, tu nie ma nad czym dyskutować - jeśli chodzi o szeregowych członków to siedziba w Warszawie jest bezmyślnym wyrzuceniem pieniędzy - nic więcej.

SP5LS:
To jest tylko Twoja indywidualna i nieobiektywna opinia.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej