Polski Związek Krótkofalowców - dział publiczny - pisanie po zalogowaniu > Pozyskiwanie środków dla PZK

Zakup siedziby PZK - celowość i dyskusja

<< < (2/4) > >>

SQ8MXS:
podaj choć jedną korzyść, nabrałeś wody w usta i teraz mi wypominasz brak obiektywizmu ?

jedna korzyść dla mnie z tego że PZK będzie miało 150/200m2 ..... jedna

SP3AMO:
Sugerowałem w swojej wypowiedzi lokalizację blisko dobrej drogi wojewódzkiej, stacji kolejowej na trasie przelotowej, lotniska komunikacyjnego niedaleko Warszawy, choć w tym rejonie budują się bogatsi Warszawiacy.
Nie możemy mieć takiej siedziby jak DARC - dawne lotnisko i wieża kontroli lotów z zapleczem.
Może weźmiemy Okęcie jak Centralny Port przeniosą na nowe lotnisko. / żartuję/
Marek SP3AMO

SP5LS:
Marek,

Powiedz tylko jaki to ma sens. Jeśli chciałbyś np. robić szkolenia, łatwiej jest dojechać do pomieszczeń w Warszawie, choćby z drugiego końca Polski transportem publicznym, niż jeszcze dodatkowo dojeżdżać ok. 40-50 km z Warszawy.
Pamiętaj, że ja nie proponuję zakupu stacji DX tylko siedziby Związku.
 

SP3AMO:
Marku /SP5LS/
Ja już od dłuższego czasu nie wiem co to jest transport publiczny.
Może dla tego tak opisuję naszą przyszłą siedzibę.
Marek SP3AMO

SP5LXT:
Pomysł bardzo mi się podoba. Całym sercem jestem za. Co do lokalizacji, to najlepiej obrzeża dużego miasta, a nie kupno jakiegoś lokum lecz budowa własnej siedziby PZK. Budowa siedziby na cele PZK jest tańsza od kupna lokalu, znam to ze swojego doświadczenia i tym mogę się podzielić. Podam przykład: zakup działki 1000 metrów kwadratowych około 25 km na południe od Pałacu Kultury, po 300 złotych metr kwadratowy, to koszt 300 tyś. złotych. wybudowanie domu o powierzchni około 200 metrów kwadratowych do naszych celów to drugie 300 tyś. złotych. Całość jak widać to 600 tyś. złotych na gotowo i można działać, tylko proszę nie mówić, że w tej kwocie nie da się tego zrobić, zapewniam, da się. W Warszawie za te pieniądze nie wiele można zdziałać, a przecież nie musi to być W-wa, może być dowolne miejsce w kraju tam też są krótkofalowcy, ceny też mniejsze. Odradzam kupna lokum, gdzie by to nie było, bo jest to drogie rozwiązanie. Kwota może wysoka, ale myśląc o rozwiązaniu jak w temacie, trzeba by tej kwoty sięgać. Eksploatacja własnej siedziby w przyszłości będzie dużo tańsza od jakiegoś nawet własnego lokum gdzieś w bloku.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej