Polski Związek Krótkofalowców - dział publiczny - pisanie po zalogowaniu > Pozyskiwanie środków dla PZK

Czy i w jaki sposób można przeznaczyć 1% podatku na określony OT / Klub i cel

(1/3) > >>

SP5IOU:
Witam.


Zbliża się termin rozliczania podatków i jest wiele możliwości przeznaczenia 1% podatków na pożyteczne / zbożne cele.
Sporo takich celów jest i jest duży dylemat aby coś wybrać.


Jednym z takich celów mogło by być przeznaczenie na potrzeby zajęć z młodzieżą szkolną konkretnie w szkole  Międzylesiu w ramach woluntariatu w klubie SP5PRF.
W jaki sposób należało by zaadresować taki odpis, aby w całości był przeznaczony na ten cel?
Jaka jest możliwość późniejszej weryfikacji czy tak się stało?


(((73)))


Marcin SP5IOU

SQ8MXS:
Wpisujesz w odpowiedniej rubryce OT37 - KLUB SP5PRF i tyle.

Nie w całości a, 80% kwoty powinno zasilić OT37 i OT37 powinien owe 80% kwoty wykorzystać na cele klubu SP5PRF. Powinno, ale niekoniecznie bo PZK może zrobić z tymi pieniędzmi cokolwiek zechce - ot taki kaprys .... Swego czasu wykorzystywano te pieniądze na funkcjonowanie związku bo tych składkowych zabrakło .....

Późniejsza weryfikacja - ja jak chciałem zweryfikować co dzieje się z 1% w PZK jako delegat to Pan Prezes zażądał ode mnie 1800 PLN za przygotowanie odpowiednich dokumentów, więc od Ciebie pewnie za jeden taki dokument to z 10 PLN wezmą :), ostatecznie nic nie zweryfikowałem ....

Marek SQ8MXS

SP5LS:

--- Cytat: SQ8MXS w Kwiecień 09, 2018, 09:42:24 am ---... Powinno, ale niekoniecznie bo PZK może zrobić z tymi pieniędzmi cokolwiek zechce - ot taki kaprys ....

--- Koniec cytatu ---

Kłamiesz kolego. Nie jest to kaprys, tylko uchwała prezydium, zatwierdzona przez Zarząd Główny PZK w 2005 roku.


--- Cytat: SQ8MXS w Kwiecień 09, 2018, 09:42:24 am ---Późniejsza weryfikacja - ja jak chciałem zweryfikować co dzieje się z 1% w PZK jako delegat to Pan Prezes zażądał ode mnie 1800 PLN za przygotowanie odpowiednich dokumentów, więc od Ciebie pewnie za jeden taki dokument to z 10 PLN wezmą :) , ostatecznie nic nie zweryfikowałem ....

--- Koniec cytatu ---

I owszem, ponieważ zażądałeś informacji przetworzonej. W związku z tym ktoś musiałby tą pracę wykonać, aby zaspokoić Twoją ciekawość.
Równie dobrze możesz wsadzić cztery litery i pojechać do sekretariatu i sobie te dane sam znaleźć, całkowicie za darmo.

SQ8MXS:
oj, oj, uważaj bo się spocisz ....

PZK może mieć kaprys i z tymi pieniędzmi zrobić co zechce, i wcale nie musi ich przekazywać oddziałowi, czy też innemu wskazanemu. Co zresztą wynika z dokumentów, które Pan Prezes mi udostępnił jeśli chodzi o przekazanie 1% ...... Więc zanim coś napiszesz zastanów się czy przypadkiem jeszcze bardziej się nie pogrążasz ... Ustawę poczytaj, tam jest napisane co z tymi pieniędzmi PZK może zrobić ....

Ja też swego czasu wskazałem klub SP8PRL - nie tylko ja zresztą i co ...... ?????? Panie skarbnik pytam się co się stało z tymi pieniędzmi .... ?????

Co do drugiego .... no popatrz ustal więc z Prezesem linię odpowiedzi co by Twoja pokrywała się z jego ..... Ty mi piszesz, że wszystkie dokumenty są w sekretariacie i mogę je sobie za darmo obejrzeć, a Prezes mi napisał że sekretariat tych dokumentów nie ma bo część ma księgowość, części może nie być bo nie ma konieczności ich przetrzymywania, a kolejna część jest w oddziałach i trzeba by te dokumenty ściągnąć z oddziałów. No to w końcu jak jest Ty się mijasz z prawdą, czy kolega Prezes nieprawdę poświadczył w odpowiedzi na zadane pytanie ......

SP5LS:
Marek,

Pomyśl zanim coś napiszesz. Logiczne, że wszystkich dokumentów nie ma, bo część musi być w biurze księgowym, a tych starszych niż 5 lat PZK nie ma obowiązku trzymać. Więc jak na razie, to Ty się kompromitujesz swoimi wypowiedziami i nieznajomością przepisów.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej