Działy tematyczne - dział publiczny - pisanie po zalogowaniu > DX'ing

Ciekawostka z Dombasu

(1/4) > >>

SP6NIC:
Taka ciekawostka. wiem że praca stacji z Dombasu pod znakami D1 czy D0 w świetle prawa jest nielegalna. I w to nie wnikam. Ale stacji tych jest coraz więcej na pasmach. Wydają już nawet własny dyplom ! może to kogoś zainteresuje?!  Link do regulaminu: http://www.qrz.ru/awards/detail/2958.html   Dyplom darmowy. Nawet dość ładny. Ciekawy.
73 Marek sp6nic

SQ9MZ:
Marek, Donbasu.

SP6NIC:
Fakt. Kurcze jezdziłem tam chyba z kilkanaście razy. I zawsze byłem przekonany ze to Dombas! :) Człowiek całe życie się uczy! :)

SP2LIG:
Witam.

Jeżeli stacje są nielegalne to jaki sens jest robić jakikolwiek dyplom za QSO ze stacjami unlis ?
_______________
Greg SP2LIG

SP6NIC:
Podałem to jako ciekawostkę, dotyczącą naszego hobby. Tymi aktualnymi piratami są stacje jeszcze ponad rok temu jak najbardziej legalne.  Zagłębie Donieckie i Ługańskie to są tereny ( były raczej) o największym zagęszczeniu krótkofalowców na Ukrainie.  Ja im po prostu współczuje. Chcą uprawiać swoje hobby, starając się dostosować do wymogów aktualnych władz tego terenu. Sytuacja trochę podobna jak w 1B ( Turecka Republika Cypru ). Egzaminy mają zdane, licencje też mają. Wydane przez stare władze jak również przez obecne ! Więc z ta nielegalnością to też tak tak trochę naciągane.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej