Działy tematyczne - dział publiczny - pisanie po zalogowaniu > DX'ing

Ciekawostka z Dombasu

<< < (2/4) > >>

SP2LIG:
Nowe "władze" przez nikogo nie są uznane, wiec i "nowe" licencje są tynfa warte. Niebawem ten bajzel na Ukrainie w naturalny sposób pierdnie
niech no tylko zabraknie głównego sponsora.
___________
Greg SP2LIG

SP6NIC:
A ja idę o zakład że będzie trwał co najmniej z 10 lat!!! Albo i więcej. Podobnie jak na ten przykład "Naddniestrze" lub 1B-Turecka Republika Cypru. Są jeszcze od lat :Abchazja, Nagornyj Karabach, Osetia Południowa. Z Dombasem jest o tyle inaczej że to całkiem spore skupisko ludności ( obecnie połowa na uchodztwie ) i co za tym idzie także krótkofalowców. Ruskich głodem nie zmorzysz. A zródła dochodów sobie znajdą. Priwyknut! :) Może czas pomyśleć nad dyplomem za QSO z "krajami" nie uznawanymi przez nikogo ! :) Mi osobiście brakuje do kompletu Naddniestrza!  Jakoś z tamtąd nie słyszałem nigdy stacji.

SP5ES:
Jeśli ktoś chce robić QSO z nielegalnymi stacjami agresorów - to może - tylko po co ?

73

Marcin SP5ES

SP5IOU:
Myślę że trzeba być ostrożnym z tymi łącznościami z samozwańczymi państwami.Robiąc z nimi łączności nieświadomie wyrażamy poparcie dla tych nieuznanych państw.Oczywiście jeśli ktoś popiera i osobiście uznaje taką państwowość, to oczywiście może wyrażać swoje poparcie poprzez łączności i zbieranie punktów do dyplomów i ma do tego święte prawo, natomiast jeśli nie to może lepiej się wstrzyma.


SP2JMR:
IARU, DXCC etc uznają pracę krótkofalowców za legalną o ile dany podmiot jest uznany przez społeczność międzynarodową. Dwie zbuntowane republiki nie są uznane, a więc i ich ewent. związki krótkofalowców nie mogą być w IARU. Tak więc dla świata to "unlicy". Ja również im współczuję. Zostali ofiarami konfliktu rosyjsko ukraińskiego
Piotr SP2JMR

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej