Działy tematyczne - dział publiczny - pisanie po zalogowaniu > SP DX Contest

Na zakończenie SP DX Contest 2018 - pomysły dobre, ciekawe i takie sobie.

(1/3) > >>

SP9NJ:
Co będzie zrealizowane na początku maja, po terminie logów, a przed rozliczeniem:

1. UBNy mailem.
2. Link z tokenem do strony która umożliwi ostateczną poprawę własnych danych z nagłówka w tym kategorię - mailem.

Co będzie zrealizowane po rozliczeniu:

3. Pobieranie e-certyfikatów za zawody.
4. Aplikowanie o dyplom POLSKA. Zagraniczni operatorzy będą mogli sprawdzić "co się należy" na podstawie zaliczonych QSO z nami i wypełnić uproszczony formularz do Award Managera. Większe rewolucje nie w tym roku.
5. Ankieta dot. kategorii SOSB MIXED. Chyba tajemnicą nie jest, że kategoria zniknęła lata temu ze względów finansowych. Może operatorom wystarczy SOSB MIXED z e-dyplomami, dowiedzmy się.

Jakieś pomysły co by tu jeszcze?

PS. Rozmawiamy tu o terminie wysyłki UBN 3. maja i rozliczeniu 8. maja, nie o październiku, więc szybciutko pomysły ;)

SP5ELA:
SP-DX Contest.
Kategoria SOSB MIXED była, ale wtedy niekoniecznie były kategorie SOSB CW i SOSB SSB. Kategoria SOSB MIXED została zlikwidowana, a na jej miejsce zostały wprowadzone kategorie SOSB CW i SOSB PHONE. Zbyt duża ilość kategorii powoduje zbytnie rozproszenie zawodników po kategoriach.

Gdyby wprowadzić kategorie SOSB CW, SOSB PHONE i SOSB MIXED x 6 pasm, to mamy 18 kategorii. Dodajmy do tego HP, LP i QRP, to robia się  3 x 18 = 54 kategoriw.
To oczywiście nie są wszystkie kategorie dla SP, bo mamy jeszcze ALL BAND i TRI BAND. 2 x 3 x 3 = 18 kategorii.

73 Zygi SP5ELA

SP9NJ:
No to jest problem na najbliższe zawody.

Z tego co piszesz, może trzeba po prostu zlikwidować CW, zostawić/wstawić MIXED jako "tą lepszą" oraz PHONE dla zwykłych świeżych entuzjastów.
Może to nie MIXED jest niepotrzebna a CW. Topowi zawodnicy zrobią MIXED, bo umieją przecież, Ci "mniej topowi" robią PHONE.

To już nie jest to samo co 30 lat temu, Nie ma co z samej telegrafii (królowej emisji DIGI) robić cnoty.
Teraz CW już nikt nie robi na co dzień, bo "lepsze" FT8, można iść spać i zawody robić.
Skoro CW straciło palmę pierwszeństwa w "kilometrach na tych samych watach" nie ma co sztucznie udawać, że jest jakieś super.

Obsługa dwóch emisji jest przecież bardziej super niż jednej.

Wtedy naturalnie MIXED jest kategorią "dla wyjadaczy", tą bardziej prestiżową, a PHONE "zachęcającą do udziału ale rywalizacja jest".
I nie mnożysz kategorii.

SP5ELA:
Po dokonaniu analizy SP-DX Contest 2018 będzie wiadomo jaki jest rozkład startujących na kategorie i emisje.

Są zawsze 3 "kategorie" zawodników:
- zagorzali zwolennicy CW (nie pracujący w ogóle na fonii)
- foniści (nie pracujący na CW, bo jej nie znają)
- operatorzy obu-emisyjni, tych jest najmniej

SP9NJ:
Zagorzali zwolennicy wciskania F1-F4 i PgUp PgDn na spotach z RBN (czy tzw. pracy na CW) będą być może musieli się nieco bardziej wysilić w takim razie, żeby zasłużyć na miano "tych lepszych".
Chyba nie sugerujesz, że nie potrafią PHONE?

Ale może w takim razie inaczej - "jednoemisyjni" e-dyplomy, a bonbony dla MIXED jako lepszych od jednoemisyjnych?
Tu przecież nie chodzi o "odbieranie" kategorii tylko dodanie. Jednoemisyjni mają swoje, ale sami rozumieją chyba, że wynik i operator MIXED jest zawsze wyżej od samego PH czy CW. Ma więcej umiejętności. A teraz jest zmuszanie ich do pracy poniżej umiejętności - bo nie ma kategorii. Równie dobrze można by kazać wszystkim robić QRP do 100W - to też zmniejszy liczbę kategorii.

Problem polega na tym, że względy finansowe wpłynęły na stosowane kategorie. Żadne merytoryczne, tylko finansowe. I może pora przestać szastać makulaturą, a pochylić się nad sensownością istnienia lub nie kategorii - i do tego dopasować możliwości wynikające z finansów. Nie na opak. 15 lat temu byłby problem z e-dyplomami - rozumiem. Ale teraz to norma.

Chyba nikt nie zaprzeczy, że operator pracujący dwoma emisjami jest lepszy od operatora z umiejętnością i chęcią pracy tylko jedną. Czy to CW czy PHONE.
Wszystko przez to FT8 i pochodne ;) Teraz CW to szmelc, aż atom nie walnie i będzie jak przed wojną. Wtedy wrócimy do CW i papierowych logów ;)

Wiadomo, wszystko się rozbija o koszta - najbardziej wysyłki. Zobaczymy też jak będzie w tym roku z deklaracjami chęci otrzymania makulatury. Co za różnica czy sobie wydrukujesz piękny niepognieciony dyplom, czy ktoś Ci go wyśle. Ważne, co w internetach napisane, nie co na ścianie wisi. Oczywiście do czasu aż atom...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej