Działy tematyczne - dział publiczny - pisanie po zalogowaniu > SP DX Contest

Zaliczanie nieprawidłowych QSO i inne pomysły na przyszły rok.

<< < (4/4)

SP5ELA:
Witam
Bardzo dobrze Spike! Walczysz dzielnie i tak ma być.
Ktoś tu postulował, aby do regulaminu wpisać zasady pracy komisji. A w jakim regulaminie zawodów "Świata" jest to wpisane? To bzdura. Komisja zawsze musi mieć pewną elastyczność działań. Przyjmuje się a'priori, że komisja wie co robi. I ma prawo i moze nie ujawniać wszystkich algorytmów działania. Natomiast oszuści i kombinatorzy są często bardzo kreatywni i nie ma zupełnie potrzeby ułatwiania im życia. Biorąc udział w przeszłości w pracach Komisji SP-DX Contestu widziałem różne "ciekawe rzeczy". Także zadziwiające i szokujące logi. Zawody SP-DX Contest to jedne z najstarszych zawodów Świata (o ile nie najstarsze). I zgodnie z klasyczną zasadą "Polacy nie gęsi, swój rozum mają" możemy być lepsi od innych. Komisje zawodów CQWW i CQ WPX miały poważną wieloletnią zapaść. Widać wyraźnie było, że sobie nie radzą. Od 5-ciu lat to się poprawiło, ale i tam ideału nie ma. Bywały błędne decyzje komisji. Ale też postawiono na bezwzględną walkę z oszustami i kombinatorami..

* Tak, coś tu jest nie tak z edytorem od jakiegoś czasu. Trzeba poprawiać brakujące linie rozdziału.

73 ZYGI SP5ELA

SP9NJ:
Jak się komuś nudzi, to tu oglądać, czy wszystko dobrze, bo robiłem półautomatycznie:

https://spdxcontest-2018.pzk.org.pl/2018/awards.php

49 porządnych desek, nie makulatury wciskanej DXom w połowie na siłę i za nic, za bycie jedynym, nie pierwszym.
192/401 (serio, sprawdzałem) wysyłanych dyplomów ma być za jedyne miejsca "kraj/kategoria", nie pierwsze. Podobno to promocja zawodów.

Jak zestawienie jest OK to się to podlinkuje na stronę.

SP5ELA:
Spike
Sprawdzenie tego wykazu przez osobę "postronną" to nie najlepszy pomysł. Może któryś z członków Komisji to sprawdzi. Automat bazuje na automacie, a jaki jest algorytm kontroli automatu? Czy dane wejściowe są poprawne?
73 ZYGI SP5ELA

SP9NJ:
A Komisja to ma jakieś specjalne skille do zerkania w dwie tabelki? Im więcej osób przejrzy tym lepiej. Automat się nie myli, mogłem ja się pomylić wpisując zapytania do bazy. Algorytm kontroli, czy sie nie pomyliłem to właśnie "Jak się komuś nudzi, to tu oglądać, czy wszystko dobrze". Nie ufam żadnym Komisjom i innym "z mianowania", ufam tym, którym się chce coś zrobić w danym momencie, a nie muszą, bo to zrobią lepiej.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej