Autor Wątek: Juniorzy  (Przeczytany 3920 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SP9NJ

  • Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 43
Juniorzy
« dnia: Czerwiec 11, 2018, 12:25:12 am »
Miałem okazję przeczytać kilka opinii, oraz zapoznać się z całkiem ciekawymi materiałami nt. pracy juniorów w zawodach.


Zaproponuję organizatorom rozliczającym krajowe zawody przez logSP, aby na podstawie wpisanej daty urodzin zarejestrowanego na platformie operatora, tworzyć automatycznie (pozaregulaminowo) kategorię JUNIOR - na podstawie tej właśnie danej, bez modyfikacji zgłaszanej kategorii.


Oczywiście organizator nie będzie miał z tego tytułu żadnych dodatkowych czy niechcianych zobowiązań, Ci operatorzy będą także rozliczani w podstawowych (regulaminowych) kategoriach, ale skrypty mogą dodatkowo "wyciągnąć" juniorów, aby mogli rywalizować bardziej między sobą, nie tylko między spróchniałym i zepsutym środowiskiem emerytów i rencistów 50WPM ;)


Wyglądałoby to tak, że w każdych zawodach, pojawiałaby się z automatu kategoria "JUNIOR" (bez podziału na inne kategorie, jedynie na podstawie wpisu daty urodzenia), gdzie w tabeli znajdą się wszyscy "poniżej" kryzy wiekowej jaką - mam nadzieję - szybko wypracujemy, z punktacją wg regulaminu.


Myślę, że takie novum będzie dobre zarówno dla frekwencji w zawodach, jak i usatysfakcjonuje i zachęci juniorów do regularnych startów, pomimo mniejszego doświadczenia.


Po co robić "Dzień Dziecka" 4 razy w roku, jeśli można 200 razy. Zdaję sobię sprawę, że wieloboje są już "w trakcie", ale nie widzę powodu aby czekać na nowe edycje, dalej będzie to sprawiedliwe, jeśli np. "od lipca" wszyscy juniorzy będą mieli taką okazję na ekstra kategorię. Ba, na logSP można nawet zorganizować Wielobój Juniorów, gdzie udział w jakichkolwiek zawodach będzie na ustalonych zasadach premiowany (czyli każde zawody są turą tego wieloboju, niezależnie od organizatora), to są plusy korzystania z "jednej maszyny", nie rozsypanych po internetach wynikach w formacie txt...


Na spotkaniu w Gajowie, powstał jeszcze jeden pomysł, który powinien być też atrakcyjny dla "narybku"... ale o tym wkrótce.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2018, 12:40:18 am wysłana przez SP9NJ »

Offline SP8MRD

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 1
Odp: Juniorzy
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 11, 2018, 09:38:25 pm »
Witam
Pomysł ciekawy i popieram.Dzięki Spike za podjęcie tematu sygnalizowanego na forum PKI.  ;) Ciekawy jestem opinii innych Osób.
Pozdrawiam serdeczniePiotr SP8MRD