Autor Wątek: Liczba członków PZK w 2018 roku  (Przeczytany 14078 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SP5LS

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 175
Odp: Liczba członków PZK w 2018 roku
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 09, 2018, 02:15:02 pm »
Taaa, tylko jak zwykle Twoje obliczenia są z kosmosu.
Mnie wychodzi dokładnie -291 osób.
Vy73! Marek SP5LS

Offline SQ8MXS

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 163
Odp: Liczba członków PZK w 2018 roku
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 09, 2018, 02:33:18 pm »
Nie Mareczku nie są z kosmosu po prostu Ty zajmujesz się marketingiem w stylu pomalujmy trawę na zielono, a ja patrzę na realia.

Ty porównujesz stan obecny ze stanem dokładnie sprzed roku, a ja porównuję stan obecny ze stanem z ostatniego dnia przed ressetem bo sorry ale Ty mi nie jesteś w stanie zapewnić że w ciągu roku obecnego do PZK przyjdzie nowych minimum 210 osób które zarzucą różnicę wynikającą z Twojego malowania trawy.

Mnie nie interesuje co było rok temu, mnie interesuje to co było wczoraj i jest dzisiaj i dlaczego z 4200 zrobiło się 3700

Więc swój malowany kosmos zostaw tym, którzy jeszcze wierzą w Twoje bylejakie statystyki ...
MxS

Offline SP5ELA

  • Delegat na Zjazd Krajowy PZK
  • *****
  • Wiadomości: 265
Odp: Liczba członków PZK w 2018 roku
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 09, 2018, 11:51:08 pm »
A chcesz się ze mną założyć o te 210 osób? To śmiało - podejmę wyzwanie. Jaka sumę proponujesz?
Zygi SP5ELA

Offline SQ8MXS

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 163
Odp: Liczba członków PZK w 2018 roku
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 10, 2018, 08:42:42 am »
A chcesz się ze mną założyć o te 210 osób? To śmiało - podejmę wyzwanie. Jaka sumę proponujesz?

żartujesz sobie ?????????

To ja mam się zakładać o to że PZK straciło nie 500 a 300 członków ????? Jaja sobie robisz normalnie ..... Ja się mogę z Tobą założyć co najwyżej o to że do 14 kwietnia 2019 PZK nie będzie miało 4200 członków czyli nie wyrówna wyniku sprzed miesiąca, a nie o to że dołuje dziesięcioprocentowym spadkiem ........

Sumę ????? jeśli chodzi o PZK to się mogę założyć co najwyżej o 1 grosz ...... na tyle wyceniam wartość tego zakładu ......

No rozbawiłeś mnie z samego rana ..... zakład o to że jest do du.....y ale jeszcze nie beznadziejnie do du .....y  ;D ;D ;D ;D ;D
MxS

Offline SP5ELA

  • Delegat na Zjazd Krajowy PZK
  • *****
  • Wiadomości: 265
Odp: Liczba członków PZK w 2018 roku
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 11, 2018, 12:27:14 am »
Masz problem ze zrozumieniem złożonej propozycji.
Natomiast Twoja propozycja zakładu jest "nieuczciwa". Aczkolwiek ja jestem skłonny nawet na nią przystać. Ale tylko warunkowo - wycena zakładu musi być racjonalna.
Zygi SP5ELA

Offline SQ8MXS

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 163
Odp: Liczba członków PZK w 2018 roku
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 11, 2018, 08:39:41 am »
wiesz co .......

może inaczej ......

halo ....... mamy XXI wiek - rozwój, marketing, biznes - polega na tym że cieszymy się z zysku .... nie strat ..... więc nie .... Waść mi o nieuczciwości ....

Mamy w marcu 4200 członków
Mamy w maju 3700 członków

straciliśmy 500 członków

przez rok zyskamy ..... szacuję po poprzednich latach (dochodziło do 180 nowych członków przez rok), ale po wczorajszych rewelacjach mojego kochanego GKR (czapki z głów Panowie za "jaja") i tym co za chwilę pojawi się w PZK myślę, że możemy liczyć na 50% tej ilości czyli 90 nowych członków na przełomie roku. czyli w marcu 2019 będzie w PZK około 3800 członków. Zauważyłeś że napisałem będzie w PZK, a nie będziemy mieli w PZK ....

Zobaczymy jeszcze co przyniesie listopad 2018 po imprezie OPOR-u i próbie zjednoczenia małych stowarzyszeń, które powstają, bo zaczynają mieć w d...e PZK ...... i ja im się nie dziwię  ;D ;D

Tak więc moja propozycja zakładu jest prosta i klarowna .... 1 cały grosz (ciesz się że nie złamany) .......
MxS

Offline SP5ELA

  • Delegat na Zjazd Krajowy PZK
  • *****
  • Wiadomości: 265
Odp: Liczba członków PZK w 2018 roku
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 17, 2018, 06:15:32 pm »
Mareczku

Ja wiem jak działa system i zapewne wiem lepiej niż większość członków. Analizy dla prezydium robię od 8 lat.
Każdego roku są dwa maksima i dwa minima. Tak było, jest i będzie. Z powodu innych założeń można tez przyjąć liczbę członków PZK wg stanu na 31 grudnia danego roku.
Ta liczba z 31.12 jest o tyle istotna, że mamy obowiązek zgłoszenia jej do R1 IARU. I następnie zapłacenia kasy w CHS.
Są uwarunkowania zewnętrzne, tzw. ocieplenie klimatu Ziemi, współczynnika śmiertelności krótkofalowców, itd na które to nie mamy bezpośredniego wpływu.
Jesteśmy w fazie wymierania części naszej "kadry". Ten proces uwidocznił się nie tylko w PZK, ale w większości krajów członkowskich IARU (ewenementem jest USA - ARRL).
Dawaj eliksir na nieśmiertelność, to liczba członków PZK się ustabilizuje.

73 ZYGI SP5ELA
Zygi SP5ELA

Offline SQ8MXS

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 163
Odp: Liczba członków PZK w 2018 roku
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 17, 2018, 08:11:01 pm »
Ciekawy sposób tłumaczenia faktu że jest nas coraz mniej - umieralność  :o


hmn.... tylko Ciekawe dlaczego na egzaminach w UKE jest zawsze pełna sala .......

a... może PZK nie ma nic do zaoferowania oprócz QSL ..... poza tym gdzie nie wdepniesz to jakiś smród ......

mój eliksir - wypieprzyć beton z PZK ....... tylko ten beton to taki fundament, a fundament ciężko wyrwać ......
MxS

Offline SP5ELA

  • Delegat na Zjazd Krajowy PZK
  • *****
  • Wiadomości: 265
Odp: Liczba członków PZK w 2018 roku
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 17, 2018, 09:12:57 pm »
Oczywiście, jest to bardzo ciekawe..

Możesz się nad zagadnieniem Marek pochylić.
Zacznij od klasycznego algorytmu i wykresu "Króliki i lisy". Badania takie prowadzono w Australii.
Można wyznaczyć wzór (algorytm) i współczynnik odtworzenia członka stowarzyszenia. Uwzględnić należy też uwarunkowania ekonomiczne, prawo ochrony środowiska, prawo budowlane, prawo ogólne, a teraz nawet RODO. Hobby nie jest takie tanie, zwłaszcza na poziomie zaawansowanym. Tu decyduje kasa, wcale nie mała. Składki w tej układance są mało istotnym elementem. Dokonaj bilansu dla kilku symulacji: novice, advanced, extra advanced, extreme. Będziesz widział o jakiej kasie mówimy i o jakiej skali trudności technicznych.

Nie mam danych rocznych z UKE, nie wiem jakie mają sale. Ale żartobliwie to ujmując gross zdających przechodzi do tzw. kategorii "posiadaczy pozwoleń". Z tej kategorii do członkostwa stowarzyszenia i do osiągnięć w radiokomunikacji amatorskiej, wybitnego wyczynu jest daleka droga.

73 ZYGI SP5ELA
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2018, 01:23:40 pm wysłana przez SP5ELA »
Zygi SP5ELA

Offline SQ8MXS

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 163
Odp: Liczba członków PZK w 2018 roku
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 17, 2018, 09:28:49 pm »
szkoda że nie ustosunkowałeś się do betonu .....  8)
MxS

Offline SP5ELA

  • Delegat na Zjazd Krajowy PZK
  • *****
  • Wiadomości: 265
Odp: Liczba członków PZK w 2018 roku
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 22, 2018, 01:25:46 pm »
To jest wątek "Liczba członków..". Załóż nowy temat "Beton w PZK". Będziemy dyskutować, możesz na mnie liczyć.  Mam szeroki i niekonwencjonalny repertuar.
73 Zygi SP5ELA
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2018, 10:19:06 pm wysłana przez SP5ELA »
Zygi SP5ELA

Offline SQ8MXS

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 163
Odp: Liczba członków PZK w 2018 roku
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 22, 2018, 01:53:49 pm »
To jest watek "Liczba członków..".Załóż nowy temat "Beton w PZK". Będziemy dyskutować, możesz na mnie liczyć.  Mam szeroki i niekonwencjonalny repertuar.
73 Zygi SP5ELA
;D ;D ;D wiem że masz szeroką wiedzę na ten temat ..... oj wiem, można powiedzieć jesteś takim "guru" ....
MxS

Offline SQ8MXS

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 163
Odp: Liczba członków PZK w 2018 roku
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 04, 2018, 09:57:32 pm »
A chcesz się ze mną założyć o te 210 osób? To śmiało - podejmę wyzwanie. Jaka sumę proponujesz?

No i już za kilka dni dowiemy się czy szanowny Zygmunt miał rację i PZK od stycznia pozyskało 210 osób czy też tendencja spadkowa wzięła górę i PZK jest głęboko w dupie z pozyskiem nowych członków.
Podejrzewam że po efektownych wybrykach skarbnika jesteśmy jednak głęboko w dupie .......

Gratulacje dla LS-a
MxS