Polski Związek Krótkofalowców - dział publiczny - pisanie po zalogowaniu > Członkostwo w PZK

Składki - terminy - i bzdurny news na stronie PZK

<< < (5/7) > >>

SP9MRN:
to ja cichutko spytam - czemu mają służyć te zmiany?
Jakie przyniosą korzyści Związkowi i członkom.
Mam nadzieją, że Szanowni Koledzy mają świadomość, że w organizacji w której prowadzona jest (jakakolwiek - sensowna a nawet bezsensowna) gospodarka finansowa nie ma większego znaczenia, czy pieniądze spłyną w grudniu, styczniu czy kwietniu, ponieważ spływ pieniędzy w rozumieniu wielolenim jest zjawiskiem ciągłym a zachowany (dzięki wspomnianej GOSPODARCE) bufor finansowy pozwala na spokojne funkcjonowanie organizacji.
Ja oczywiście wiem, że tradycją w PZK jest wypompowanie całej kasy i dlatego powinna spływać jak najszybciej - ale to jest rozwiązywanie problemu, który się samemu tworzy. Dawno temu było tak, że Budżet na rok następny był uchwalany w roku poprzednim. Ponieważ Budżet to trudna sprawa, to zmieniono to, i w roku "poprzednim" uchwalano prelominarz budżetowy a wiosną klepano Budżet na rok bieżący. Czyli do kwietnia (umownego) jechaliśmy na preliminarzu.
Obecnie stało się tak, że nie ma nawet preliminarza, jest totalne bezhołowie i nikt nad kasą nie panuje.
A ja cały czas pamiętam jak PZK w momencie przekazywania Prezesury Waldkowi stało na krawędzi bankructwa i trzy oddziały musiały pożyczyć prezydium kasę, żeby popłacić bieżące zobowiązania. Udało się wtedy z problemów wyleźć i stworzyć bufor, który spowodował, że moment spływania pieniędzy nie miał większego znaczenia.
Teraz jest to samo - wydawanie pieniędzy bez ładu i składu, i za chwilę(tłum. "w nieodległej przyszłości) będzie dokładnie to samo - problemy.
Ale one w żaden sposób nie wynikają z tego KIEDY kasa spłynie. Ważne, żeby spłynęła. A jak zaczniecie mieszać i w obecnej sytuacji gospodarczej postanowicie w okresie świąt zabrać ludziom stówę pod groźbą wylotu z PZK, to jej po prostu nie dostaniecie. Wcale.
Ponawiam zatem pytanie postawione na początku - jakie korzyści taka zmiana przyniesie PZK oraz członkom PZK.

SP3AMO:
Zapomniał wół jak cielęciem był ....... Zjazd Techniczny w Burzeminie. Jak planować dofinansowania jeśli nie wie się ile wpłynie środków ze składek do rozdysponowania, a wróżenie z fusów raczej tego nie załatwi.M.AMO

SP9MRN:
Marek, Jakoś się dało, nawet brałeś chyba w tym udział - a z pewnością ELA, AEF i LS.
Tak, to jest trudne, nawet bardzo - dlatego to jest poważna robota a nie udawanie, że się coś rozumie i słupki oraz cyferki przestawia na chybił trafił.

SP3AMO:
Podsumuję to krótko .... przestańmy wydawać pieniądze, których nie mamy. Składka płacona do 31.01 w całości, pozwoli nam sporządzić realny budżet bez wróżb.
Marek SP3AMO

SP9MRN:
Marek, ale mu je znowu tak wydajemy. Kasa wydawana w roku bieżącym w rzeczywistości jest kasą ze składek roku przyszłego ;-)
Był tylko krótki okres, w którym tak się nie działo.
Dla sprawdzenia - ile jest kasy na koncie (bez OT i OPP ) w tej chwili i jakie są zobowiązania do końca roku?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej