Autor Wątek: IARU R1 MS  (Przeczytany 14 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SP3AMO

• Delegat na Zjazd Krajowy PZK
IARU R1 MS
« dnia: Sierpień 01, 2019, 09:14:25 pm »
Otwieram kolejny temat na forum dyskusyjnym PZK.
Monitoring System IARU R1
Po e-mial-ach na LDD PZK w temacie MS mam pomięszane uczucia.
Pytanie .... co dalej PZK,
Informacja SP3AMO na LDD PZK:
Monitoring polega na tym, że kręci się gałą na wszystkich pasmach, notuje się wszystkie "ptaki", a potem sprawdza, który nasz, a który nie nasz.
Z nie naszych sporządza się raport dzienny.Po tych wyjaśnieniach:
Mail Kol. Andrzej SP9ENO na liście LDD PZK poprosił o jakiś raport z przeprowadzonych nasłuchów ..... cyt.

Dzięki Marku za wyjaśnienie bo nie miałem pojęcia na czym to polega.
Szkoda, że nie wymieniłeś pasm i nie zamieściłeś przykładowego raportu dziennego.
eno

Co o tym myśleć .....  krótkofalowcy nie wiedzą gdzie są ich pasma, jaki jest ich status /co to jest status/ .... czarno to widzę.

Jestem po pierwszych nasłuchach pasm amatorskich w trybie MS. Okazało się, że wyposażenie mojej stacji jest mocno niewystarczające, nie w sprzęt, ale tzw. sofware ..... zainstalowałem MultiPSK, dotychczas miałem MxWin'a, ale to okazało się za mało. Zakupiłem odbiornik SDR i oprogramowanie dla niego. Okazało się, że nie na każdym komputerze i pod systemem  można to zainstalować. Ale na tą chwilę mam wyposażenie na identyfikację emisji stacji w trybie amatorskim bez profesjonalnego. Mój przełożony /Mirek SP5GNI - Manager PZK IARU MS/  jest podobnie wyposażony jak ja. W czym problem .... nie jesteśmy we dwóch przy wsparciu Piotra SP2JMR-a gotowi do prowadzenia monitoringu MS 24h/7d/AB. Wspomniałem o "kręceniu gałą" , jak każdy z nas to robi codziennie ..... widzimy jakąś "nie naszą stację" na naszych pasmach ... notujemy czas, QRG i raport wysyłamy do sp5gni@gmal.com .... i nasz koordynator dostaje informacje o pojawieniu się "INTRUZA".  Nasz Manager MS co miesiąc wysyła raport z nasłuchów do Wolfa DL2OM, który sporządza raport zbiorczy dla obszaru EU. Managerowie z krajów R1 sprawdzają, kto kłusuje i w następnych miesiącach sprawdzają nasze nasłuchy. Tak to działa w IARU. Czy wobec tego czujemy się jako Służba Radiokomunikacyjna Amatorska, czy jak krótkofalowcy. W posumowaniu .... PILNUJMY NASZYCH PASM, bo nikt tego za nas nie zrobi.
Miłego wieczoru.
Marek SP3AMO