Autor Wątek: Czy i w jaki sposób można przeznaczyć 1% podatku na określony OT / Klub i cel  (Przeczytany 8948 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SP5IOU

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 35
Witam.


Zbliża się termin rozliczania podatków i jest wiele możliwości przeznaczenia 1% podatków na pożyteczne / zbożne cele.
Sporo takich celów jest i jest duży dylemat aby coś wybrać.


Jednym z takich celów mogło by być przeznaczenie na potrzeby zajęć z młodzieżą szkolną konkretnie w szkole  Międzylesiu w ramach woluntariatu w klubie SP5PRF.
W jaki sposób należało by zaadresować taki odpis, aby w całości był przeznaczony na ten cel?
Jaka jest możliwość późniejszej weryfikacji czy tak się stało?


(((73)))


Marcin SP5IOU

Offline SQ8MXS

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 163
Odp: Czy i w jaki sposób można przeznaczyć 1% podatku na określony OT / Klub i cel
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 09, 2018, 09:42:24 am »
Wpisujesz w odpowiedniej rubryce OT37 - KLUB SP5PRF i tyle.

Nie w całości a, 80% kwoty powinno zasilić OT37 i OT37 powinien owe 80% kwoty wykorzystać na cele klubu SP5PRF. Powinno, ale niekoniecznie bo PZK może zrobić z tymi pieniędzmi cokolwiek zechce - ot taki kaprys .... Swego czasu wykorzystywano te pieniądze na funkcjonowanie związku bo tych składkowych zabrakło .....

Późniejsza weryfikacja - ja jak chciałem zweryfikować co dzieje się z 1% w PZK jako delegat to Pan Prezes zażądał ode mnie 1800 PLN za przygotowanie odpowiednich dokumentów, więc od Ciebie pewnie za jeden taki dokument to z 10 PLN wezmą :), ostatecznie nic nie zweryfikowałem ....

Marek SQ8MXS
MxS

Offline SP5LS

  • Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 175
Odp: Czy i w jaki sposób można przeznaczyć 1% podatku na określony OT / Klub i cel
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 11, 2018, 12:18:26 pm »
... Powinno, ale niekoniecznie bo PZK może zrobić z tymi pieniędzmi cokolwiek zechce - ot taki kaprys ....

Kłamiesz kolego. Nie jest to kaprys, tylko uchwała prezydium, zatwierdzona przez Zarząd Główny PZK w 2005 roku.

Późniejsza weryfikacja - ja jak chciałem zweryfikować co dzieje się z 1% w PZK jako delegat to Pan Prezes zażądał ode mnie 1800 PLN za przygotowanie odpowiednich dokumentów, więc od Ciebie pewnie za jeden taki dokument to z 10 PLN wezmą :) , ostatecznie nic nie zweryfikowałem ....

I owszem, ponieważ zażądałeś informacji przetworzonej. W związku z tym ktoś musiałby tą pracę wykonać, aby zaspokoić Twoją ciekawość.
Równie dobrze możesz wsadzić cztery litery i pojechać do sekretariatu i sobie te dane sam znaleźć, całkowicie za darmo.
Vy73! Marek SP5LS

Offline SQ8MXS

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 163
Odp: Czy i w jaki sposób można przeznaczyć 1% podatku na określony OT / Klub i cel
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 11, 2018, 01:42:54 pm »
oj, oj, uważaj bo się spocisz ....

PZK może mieć kaprys i z tymi pieniędzmi zrobić co zechce, i wcale nie musi ich przekazywać oddziałowi, czy też innemu wskazanemu. Co zresztą wynika z dokumentów, które Pan Prezes mi udostępnił jeśli chodzi o przekazanie 1% ...... Więc zanim coś napiszesz zastanów się czy przypadkiem jeszcze bardziej się nie pogrążasz ... Ustawę poczytaj, tam jest napisane co z tymi pieniędzmi PZK może zrobić ....

Ja też swego czasu wskazałem klub SP8PRL - nie tylko ja zresztą i co ...... ?????? Panie skarbnik pytam się co się stało z tymi pieniędzmi .... ?????

Co do drugiego .... no popatrz ustal więc z Prezesem linię odpowiedzi co by Twoja pokrywała się z jego ..... Ty mi piszesz, że wszystkie dokumenty są w sekretariacie i mogę je sobie za darmo obejrzeć, a Prezes mi napisał że sekretariat tych dokumentów nie ma bo część ma księgowość, części może nie być bo nie ma konieczności ich przetrzymywania, a kolejna część jest w oddziałach i trzeba by te dokumenty ściągnąć z oddziałów. No to w końcu jak jest Ty się mijasz z prawdą, czy kolega Prezes nieprawdę poświadczył w odpowiedzi na zadane pytanie ......
MxS

Offline SP5LS

  • Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 175
Odp: Czy i w jaki sposób można przeznaczyć 1% podatku na określony OT / Klub i cel
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 11, 2018, 02:13:58 pm »
Marek,

Pomyśl zanim coś napiszesz. Logiczne, że wszystkich dokumentów nie ma, bo część musi być w biurze księgowym, a tych starszych niż 5 lat PZK nie ma obowiązku trzymać. Więc jak na razie, to Ty się kompromitujesz swoimi wypowiedziami i nieznajomością przepisów.
Vy73! Marek SP5LS

Offline SQ8MXS

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 163
Odp: Czy i w jaki sposób można przeznaczyć 1% podatku na określony OT / Klub i cel
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 11, 2018, 02:46:52 pm »
To wytłumacz mi proszę po jaką cholerę mnie zapraszasz do sekretariatu i piszesz abym ruszył swoje 4 litery i sobie sam poszukał ......

Marek zacytuję klasyka:

"nie chce mi się z Tobą gadać ....."
MxS

Offline SP5IOU

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 35
Odp: Czy i w jaki sposób można przeznaczyć 1% podatku na określony OT / Klub i cel
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 13, 2018, 08:41:48 am »
Marku SP5LS.
Proszę o odpowiedź Ciebie, jako skarbnika PZK na moje pytania otwierające ten wątek.
Sprawa bardzo pilna, bo będę pracował nad rozliczeniem w nadchodzący weekend czyli już jutro.

Na wspomaganie radioaktywacji nie tylko poświęcamy w klubie swój czas, ale też sporo prywatnych pieniędzy.
Nie będę tu wyliczał bo nie o to chodzi żeby się chwalić. Ale skoro można by to wspomóc z odpisu 1% podatków to było by to bardzo pomocne, niezależnie od tego jak wspomaga tę działalność PZK, za co bardzo dziękujemy.

Offline SP5LS

  • Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 175
Odp: Czy i w jaki sposób można przeznaczyć 1% podatku na określony OT / Klub i cel
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 13, 2018, 11:42:29 am »
Marcinie,

Zgodnie z uchwałami Prezydium i ZG PZK środki z 1% wpływające do PZK są rozdzielane w proporcjach: 80% cel wskazany w deklaracji - 20% ZG PZK.
Całą procedurę wydatkowania "załatwia" Oddział Terenowy PZK, do którego należy SP5PRF, w tym przypadku OT-37.
Vy73! Marek SP5LS

Offline SP5IOU

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 35
Odp: Czy i w jaki sposób można przeznaczyć 1% podatku na określony OT / Klub i cel
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 14, 2018, 08:23:10 am »

Marku.


Dziękuję za informację.
Npisze proszę co mam wpisać w deklaracji, jaki KRS i jak wpisać cel, żeby poszło zgodnie z tym jak sobie życzę i z uchwałą.
80% cel / 20% ZG jest akceptowalne.


Ja jestem co prawda w innym oddziale PZK, ale to chyba nie problem. Taka sobie organizacyjna bigamia :).


Czy jak wpiszę OT37 - KLUB SP5PRF Radioreaktywacja  to będzie dobrze?

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2018, 07:40:14 am wysłana przez SP5IOU »

Offline SP5ELA

  • Delegat na Zjazd Krajowy PZK
  • *****
  • Wiadomości: 265
Odp: Czy i w jaki sposób można przeznaczyć 1% podatku na określony OT / Klub i cel
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 15, 2018, 10:05:59 pm »
Marcin
KRS PZK
OT37, SP5KRF.

73 Zygi SP5ELA
Zygi SP5ELA

Offline SP5IOU

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 35
Odp: Czy i w jaki sposób można przeznaczyć 1% podatku na określony OT / Klub i cel
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 28, 2018, 09:06:04 pm »
Dobry wieczór.
Odpisy 1% podatku powinny do PZK wpłynąć najpóźniej do sierpnia b.r. - 3 miesiace po ostatnim terminie wpłat podatków.
Chcieliśmy w klubie dokonać zakupu automatycznej skrzynki antenowej i możliwość dysponowania odpisami przez oddziały a zarazem przez kluby by to umożliwiła.
Dowiedziałem się że oddziały terenowe jeszcze nie otrzymały od ZG informacji o dedykowanych dla nich odpisów.
To trochę chyba długo bo mamy prawie grudzień.
Proszę o pilne dokonanie  niezbędnych czynności, aby klub mógł wystąpić do OT o środki na zakup skrzynki antenowej, czy innych niezbędnych rzeczy.
Sprawa jest pilna, gdyż używana przez nas ręczna stara skrzynka ma poważne mankamenty, o których nie chcę tu wspominać i wkrótce może uniemożliwić klubowi udziału w zawodach i w szkoleniu praktycznym młodych adeptów naszego Hobby.




Offline SQ5KWH

  • Członek ZG PZK
  • *****
  • Wiadomości: 4
Odp: Czy i w jaki sposób można przeznaczyć 1% podatku na określony OT / Klub i cel
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 01, 2018, 08:53:02 pm »
Dzień dobry,


Marcin - dostaliśmy aktualne zestawienie środków  z 1%.
Składajcie wniosek (co i za ile), bo z tym akurat wcale nie musieliście czekać.
Monika SQ5KWH, OT-37

Offline SP5IOU

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 35
Odp: Czy i w jaki sposób można przeznaczyć 1% podatku na określony OT / Klub i cel
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 02, 2018, 11:30:18 am »
Dzięki.
Już piszę do władz klubu.




Offline SP5IOU

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 35

Moi drodzy.Mam przyjemność potwierdzić i podziękować że proces działa.
Wczoraj był dzień klubowy i z radością zainstalowałem w klubie zakupioną skrzynkę.
PZK załatwiło sprawę sprawnie i bardzo korzystnie za co osobiście i w imieniu klubu SP5PRF i Radioreaktywacji dziękuję.