Polski Związek Krótkofalowców - dział publiczny - pisanie po zalogowaniu > Pozyskiwanie środków dla PZK

Opłacanie składek PZK z odpisów 1% podatków

(1/1)

SP5IOU:
Dzień dobry.
Mam propozycję, aby osoby, które dokonały odpisów 1% podatku, czy innych dotacji w wysokości przynajmniej pokrywającej wysokość składki PZK i oddziałowej, były zwolnione z płacenia w/w składek za rok następny.
Ponieważ dokonałem takiego odpisu w tym roku, odpis wpłynął na konto PZK, proszę o zwolnienie mnie ze składek za rok 2021.Od tego uzależniam czy dokonam takiego odpisu w najbliższym rozliczeniu podatku dochodowego, a być może i opłacenia składek PZK za nadchodzący rok.
Pozdrawiam, 73, 36.6 Marcin SP5IOU.

SP5ELA:
Nie ma takiej opcji Marcin. To są inne pieniądze i jest to sprzeczne z prawem. To jest nawet szalona argumentacja i forma szantażu, i nawet samoszantażu. Nie idź tą drogą!
Zygi SP5ELA

SP5IOU:
Na pewno masz rację, ale żebym i ewentualni czytelnicy mogli to lepiej zrozumieć, to jakie konkretnie przepisy prawa zabraniały by aby zwolnić ze składek w całości lub częściowo za wspieranie organizacji przez dotacje i odpisy?
Pewnie na dzień dzisiejszy nie wspiera tego statut, podobnie jak składki rodzinnej, ale przecież mamy zbliżający się zjazd, który był by władny dokonać pewnych zmian w statusie.Przydało by się więcej elastyczności i transparentności.

 

SP3AMO:
Odpisy z 1% na OPP dla organizacji przeznaczone są na działalność zewnętrzną ... składki członkowskie są działalnością wewnątrz organizacji.
73, Marek SP3AMO

SP5ELA:
W uzupełnieniu sprawy.

Zazwyczaj statut organizacji zawiera zapisy dotyczące zasad finansowych funkcjonowania organizacji.
W przypadku PZK są to zapisy Statutu PZK:

ROZDZIAŁ III Członkowie, ich prawa i obowiązki. § , pkt 2, 3, 4.

73 ZYGI SP5ELA

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej