Autor Wątek: KRAJOWY ZJAZD DELEGATÓW PZK 2020  (Przeczytany 6032 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SP5IOU

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 35
KRAJOWY ZJAZD DELEGATÓW PZK 2020
« dnia: Październik 30, 2020, 01:39:05 pm »
Dzień dobry.
Od kilku dni na forum PKI toczy się dyskusja n.t. Krajowego Zjazdu, który ma się wkrótce obyć.PKI nie jest może najlepszym medium na dyskusje członków PZK, właściwszym miejscem jest wewnętrzne Forum.Natomiast wśród zainteresowanych" członków i nie-członków  istnieje mała wiara co do skuteczności dyskusji na tym forum, zresztą do jakichkolwiek dyskusji szeregowych członków.Warto, aby ktoś z osób funkcyjnych odniósł się do prezentowanych tam opinii. Wiele z nich jest niesłusznych, opartych na obiegowych opiniach, ale są też rozsądne głosy.
Przeczytałem ostatni biuletyn PZK, jest tam wzmianka o zjeździe, ale członkowie nie mają informacji o planowanym porządku obrad, planowanych głosowaniach i jeśli miały by dotyczyć wyboru nowych władz, to jacy są kandydaci i jakie mają pomysły na rozwojową przyszłość związku.Kontrowersyjny jest tajny tryb głosowania, dlaczego członkowie nie mają prawa wiedzieć kto co zaproponował i za czym lub przeciwko czemu głosował.Potrzebne są zmiany w statusie, aby uczynić działalność związku bardziej transparentną. Dzięki czemu uzyskamy większą świadomość wśród członków, kandydatów, sympatyków, czy wstąpić, pozostać w związku. A też znajomość kandydatów i ich poglądów dała by możliwość podjęcia świadomej decyzji czy kandydować lub nie, do władz, kogo popierać, a kogo właśnie nie.
Otworzyłem ten wątek i chciałbym zobaczyć wpisy osób kandydujących do nowych władz PZK jakie mają strategie, pomysły na rozwój naszego związku i krótkofalarstwa w Polsce i jak zamierzają je realizować, na co, komu i w jaki sposób wydawać fundusze związku i jak je pozyskiwać?

Mile widziane były by sprawozdania obecnych członków władz, czego dokonali w czasie swojej kadencji, jakie były działania, jakie sukcesy, co się nie udało i dlaczego, jako uzasadnienia udzielenia / nieudzielenia przez delegatów oddziałów absolutorium.
Jakie tematy, może zmiany w statucie będą dyskutowane, jakie są propozycje, jeśli powstają jakieś propozycje zmian to jakie mają być dyskutowane.
Pozdrawiam, życzę owocnych obrad i wyboru właściwych osób do władz.
Marcin SP5IOU - Członek PZK VOT73.


« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2021, 03:54:52 pm wysłana przez administrator_smf »

Offline SP5ELA

  • Delegat na Zjazd Krajowy PZK
  • *****
  • Wiadomości: 265
Odp: KRAJOWY ZJAZD DELEGATÓW PZK 2020
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 31, 2020, 05:48:29 am »
Marcin
To Forum jest martwe. Moderator i administrator zrezygnował. Forum prawdopodobnie zastanie zamknięte. Chyba, że znajdzie się nowy funkcyjny. Osobiście w to wątpię. Tak więc Twoje pisanie i aktywność tutaj są pozbawione sensu. Poza tym na wszystkie Twoje pytania ja mogę odpowiedzieć bez problemu, ale nie tutaj.
73 Zygi SP5ELA
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2021, 03:55:51 pm wysłana przez administrator_smf »
Zygi SP5ELA

Offline SP5IOU

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 35
Odp: KRAJOWY ZJAZD DELEGATÓW PZK 2020
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 31, 2020, 12:53:03 pm »
W takim razie gdzie obecnie jest miejsce do publicznej dyskusji członków PZK na temat działalności związku.Gdzie członkowie i osoby funkcyjne mają prowadzić dyskusję publiczną, a przynajmniej widzialną dla członków.Gdzie otwarte zapytanie etc. etc?Gdzie transparentność organizacji? gdzie łączność między członkami a osobami funkcyjnymi?To forum zostało właściwie zaprojektowane i jest na nim miejsce, a po jego zamknięciu, chyba pozostaje tylko PKI czy tak to ma wyglądać?
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2021, 03:55:42 pm wysłana przez administrator_smf »

Offline SP5ELA

  • Delegat na Zjazd Krajowy PZK
  • *****
  • Wiadomości: 265
Odp: KRAJOWY ZJAZD DELEGATÓW PZK 2020
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 04, 2020, 10:43:46 pm »
Marcin
Dodałem brakującą literkę do nagłówka tematu.
Aktywność na Forum tak wygląda:
https://forum.pzk.org.pl/index.php?action=mlist;sort=posts;start=0;desc

Odpowiadając na Twoje pytanie. To miejsce jest właśnie tutaj. Tylko nie ma Moderatora. Dobry moderator może zdziałać cuda. Ale musi być. Funkcja do objęcia.
73 Zygi SP5ELA
Zygi SP5ELA

Offline SP3AMO

  • Delegat na Zjazd Krajowy PZK
  • *****
  • Wiadomości: 160
Odp: KRAJOWY ZJAZD DELEGATÓW PZK 2020
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 12, 2021, 12:04:55 am »

Są jacyś chętni .... tylko nie wszyscy.
Marek SP3AMO


Offline SP6INA

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 29
Odp: KRAJOWY ZJAZD DELEGATÓW PZK 2020
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 20, 2021, 06:25:32 pm »
Wiecie, chętni by się zawsze znaleźli. Niestety problemem jaki ja widzę jest nie wyszukanie moderatora ale przekonanie zarządu i osób decyzyjnych w poszczególnych oddziałach terenowych do aktywności tutaj. Niestety na tą chwilę jest straszna dezorganizacja i jak by nikt nie chciał wsiąść odpowiedzialności za taką sprawę ważną jaką jest dobra komunikacja między samymi członkami PZK a także między zarządem PZK a zwykłymi członkami.
Na stronie www są ostatnio tylko biuletyny a większość rzeczy nie była od wielu lat aktualizowała. W sumie cała strona wymaga jednym słowem przebudowy.
Ale by cokolwiek zrobić musi być także pozwolenie zarządu na to bo znając życie i środki i chętni by się znaleźli na poprawę takiego stanu rzeczy.
Bo aktualnie oprócz kilkunastu osób nikt nie wie co dokładnie w PZK się dzieje i jakie przedsięwzięcia są realizowane.
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2021, 03:55:32 pm wysłana przez administrator_smf »

Offline SP3AMO

  • Delegat na Zjazd Krajowy PZK
  • *****
  • Wiadomości: 160
Odp: KRAJOWY ZJAZD DELEGATÓW PZK 2020
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 22, 2021, 04:03:33 pm »
Jest jeden problem z opiniami, czy informacjami na forum dyskusyjnym, czy na liście LDD PZK.
Te informacje i opinie przeznaczone są dla członków PZK, ale nie wiadomo dlaczego "wychodzą" poza PZK. Jest wśród nas jakiś "kolega", który wynosi to na inne listy, czy fora.
Nie każdy sobie tego życzy.
I to jest jeden z problemów wewnętrznych PZK
Marek SP3AMO, KF Manager PZK, zastępca członka Prezydium PZK.

« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2021, 03:55:22 pm wysłana przez administrator_smf »

Offline SP5L

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 23
Odp: KRAJOWY ZJAZD DELEGATÓW PZK 2020
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 24, 2021, 04:04:46 pm »
Jest jeden problem z opiniami, czy informacjami na forum dyskusyjnym, czy na liście LDD PZK.
Te informacje i opinie przeznaczone są dla członków PZK, ale nie wiadomo dlaczego "wychodzą" poza PZK. Jest wśród nas jakiś "kolega", który wynosi to na inne listy, czy fora.
Nie każdy sobie tego życzy.
I to jest jeden z problemów wewnętrznych PZK
Marek SP3AMO, KF Manager PZK, zastępca członka Prezydium PZK.
Witam Marku - Towarzystwo wzajemnej adoracji nie dopuści do rzetelnych wiadomości o tym co się dzieję w PZK, nie ma się czemu dziwić że wiadomości nie do końca prawdziwe z różnymi domysłami lądują na forum PKI - Do tego forum nikt nie zachęca koleżeństwa bo lepiej mieć święty spokój i czekać na wpływy ze składek.
Pozdrawiam czytających - dużo zdrowia wszystkim życzę w tych nieciekawych czasach - trzeba być dobrej myśli.
Edek SP5L, "póki co jeszcze" Prezes klubu SP5POT oraz Przew. OKR w OT 37.

« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2021, 03:55:13 pm wysłana przez administrator_smf »
Vy73' Edek SP5L/SP5POT

Offline SP6INA

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 29
Odp: KRAJOWY ZJAZD DELEGATÓW PZK 2020
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 25, 2021, 08:48:10 am »
Ale dlaczego się tak dzieje? Bo ludzie teraz biorą informacje z luźnych rozmów i dyskusji a o plotki nie jest trudno. Najgorsze jest że te plotki by zweryfikować trzeba trochę się natrudzić bo to forum niestety ledwo żyje, w biuletynie jest informacja o działalności pzk ale nie ma jak jej skomentować czy wsiąść pod dyskusje a młodzi wybierają zamiast forum komunikację natychmiastową typu Signal, Telegram czy xmpp (wiem nie wymieniłem największych złych typu facebook messanger itp).
A święty spokój każdy chce mieć jednakże unikając dyskusji nic się nie zmieni. Bo wiadomo nikt nie ma zawsze racji ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2021, 03:55:05 pm wysłana przez administrator_smf »

Offline SP3AMO

  • Delegat na Zjazd Krajowy PZK
  • *****
  • Wiadomości: 160
Odp: KRAJOWY ZJAZD DELEGATÓW PZK 2020
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 28, 2021, 09:59:40 am »
Ostatni przykład z LDD, z dyskusji w sprawie zaleceń dla krótkofalowców członków PZK, zgłoszonych przez Walne Zebranie OT-20 odnośnie pracy poza stałym QTH i łamaniem znaku przez p,m.nr okr oraz przyporządkowania numeru okręgu wywoławczego do struktury administracyjnej kraju, na liście PKI wypłynął tylko jeden mail .... wypowiedź na temat "kontroli/nadzoru" umiejętności operatorskich krótkofalowców pracujących szczególnie w paśmie 80m. Na LDD padła też propozycja reaktywowania Komisji Eterowych. Zdecydowana większość była przeciw. Na PKI pokazał się tylko ten o zdyscyplinowaniu tych, którzy naruszają procedury operatorskie i Regulaminy.
Jak z tego Forum w podobny sposób zaczną wyciekać opinie/informacje, to możemy zapomnieć o licznym udziale dyskutantów.
Marek SP3AMO

 

Offline SP6INA

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 29
Odp: KRAJOWY ZJAZD DELEGATÓW PZK 2020
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 28, 2021, 11:44:32 am »
Wiesz, nie da się sprawić by nic nie wyciekło. Za dużo osób ma prawo pisać i dużo zawsze będzie osób anty PZK (nawet w samym PZK). Wyjście jest ale nie wiem czy akceptowalne, by grać  otwarte karty i dyskusje przenieść (poza tą newralgiczną tylko do wiadomości zarządu, pracami nad konkretnymi projektami itp) na ogólnodostępny kanał, bo mogę mówić za siebie tylko ale mam gdzieś czy ktoś udostępni to co tu napisałem czy nie, bo przecież w końcu to moje zdanie i nie wstydzę się go. A doprowadzi to do sytuacji że jak będzie wyciek to zweryfikować go będzie banalnie łatwo i sprawdzić jak przebiegała dyskusja. Ewentualnie można wtedy przestawić delikwentowi zrzut rozmowy i przedstawić że to była opinia tylko jednego człownka PZK do którego ma w pełni prawo ale z samym PZK ta opinia ma mało wspólnego co sprawi że dyskutant zapewne zamilczy. O ile oczywiście uznajecie że tych "wycieków" jest tak dużo że stanowią problem.

Ogólnie są rozwiązania róże, każdy może przedstawić inne. Ważne żeby je także przedstawiać.

Offline SP5IOU

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 35
Odp: KRAJOWY ZJAZD DELEGATÓW PZK 2020
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 28, 2021, 10:38:10 pm »
Podoba mi się stwierdzenie : "by grać  otwarte karty".Człowiek niezależnie od pozycji i funkcji jaką pełni, powinien ważyć to co mówi czy pisze i nie bać się, że jego wypowiedź trafi do szerszej publiczności.Otwartość i transparentność w Związku na pewno mu nie zaszkodzi a raczej pomoże.
Przecież nikt tu niema nic do ukrycia wszyscy działają w dobrej wierze i dla dobra Związku i Krótkofalarstwa, więc niema tu żadnych tajemnic.