Autor Wątek: EWLog  (Przeczytany 3707 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SP6INA

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 29
EWLog
« dnia: Luty 25, 2021, 11:14:48 am »
EWLog autorstwa EW8BAK  jest projektem którym interesowałem się od dawna ale jednak nie znając języka Rosyjskiego nie wdrażałem go na dłużej a jedynie traktowałem jako ciekawostkę gdyż jest dostępny na wiele platform tj. Windows, Linux (deb i rpm) oraz Android. Oczywiście mnie interesowała wersja na Linux-a. I tu z podkreślić trzeba że od paru miesięcy jest to program OpenSource.

Czym jest EWLog? Jest programem do prowadzenia dziennika łączności ze wsparciem dla clusterów i sterowania radiem po CAT (hamlib). W sumie wszystko bardzo ładnie zrobione.
Oczywiście jest automatyczne wysyłanie logów do najpopularniejszych portali internetowych z logami, w tym qrz.com oraz pobieranie informacji o stacji właśnie z qrz.com i qrz.ru.
Dodatkowo EWLog posiada wsparcie dla zewnętrznych programów, na razie tylko fldigi i WSJT-X ale do normalnej pracy w emisjach cyfrowych wystarczy.

Co najważniejsze pracuje się na nim szybko i przyjemnie ;)

strona autora: https://www.ew8bak.ru/
kod źródłowy: https://github.com/ew8bak/ewlog/

Offline SP5ELA

  • Delegat na Zjazd Krajowy PZK
  • *****
  • Wiadomości: 265
Odp: EWLog
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 25, 2021, 04:13:28 pm »
Mariusz, jak by Ci tu powiedzieć...
Po pierwsze strona oryginalna EWLog jest w języku rosyjskim. Dzisiaj już nieliczni znają ten język, młodzi prawie w ogóle go nie znają. GITHub. Znakomicie, tylko, czy normalny klikacz myszką komputerową to ogarnie? Ilu ludzi jest w zespole EWLog?

I co? Twoim zdaniem jest to informacja o programie dla "normalnego radioamatora"? Gdzie jest instrukcja instalacji? To jest faza początkowa projektu. Daleka droga jeszcze...
Main features of EWLog:
 
  • Logging
  • Maintaining additional logs
  • Import / Export ADI file
  • Export eQSLcc / HRDLog / Clublog / QRZ.COM / HAMQTH / Cloudlog
  • Import LOTW / eQSLcc
  • DX Cluster
  • Working with external programs (WSJT-X / JTDX / Fldigi)
  • Working with the transceiver via hamlib
  • Filling in data from QRZ.COM / QRZ.RU / HAMQTH XML API
  • Work in Windows and Linux
Build

To build the program you will need:
 
  • Lazarus 2.0.10
  • FPC 3.2.0
Additional components:
 
  • Indy10
  • LazMapViewer
  • LNet
  • Synapse 40.1
  • UniqueInstance
  • VirtualTreeView V5
All of these components are available in the Lazarus Network Component Repository.
Zygi SP5ELA

Offline SP6INA

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 29
Odp: EWLog
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 28, 2021, 11:29:10 am »
Czyli co? Znaczy że jak projekt jest młody to nie można go reklamować czy nawet polecić?
Raczej dział "Programy logujące" jest działem o programach logujących do których ten program należy więc szukasz problemu proszę Pana tam gdzie go nie ma.
Tak strona jest po rosyjsku, ja tez rosyjskiego nie znam a spokojnie poradziłem sobie z jego instalacją, ba nawet pisałem z jego autorem.
Moim zdaniem każdą fajną inicjatywę warto przedstawić mimo że zainstaluje go kilka procent społeczności krótkofalowców. I nie każdy musi sobie poradzić z jego instalacją czy wiedzieć co to github/gitlab. Ale raczej jak ktoś będzie chciał go zainstalować ale nie będzie umiał to wierzę w inteligencję ludzi na tyle że zadadzą pytania czy poproszą o pomoc.
A moim zdaniem głupotą było by ukrywać takie projekty tylko dlatego że strona jest po rosyjsku... No bądźmy poważni. Szczególnie że sam program jest po Angielsku/Rosyjsku i na tyle prosty że każdy sobie z obsługą poradzi. Jednakże masz rację, nie jest to program który każdemu będzie pasował ale tak samo jak hrd, cqrlog, xlog, logger32 i inne. Ważne że jest wybór i każdy znajdzie coś dla siebie.

I tak to jest informacja dla krótkofalowców, nie wszystkich ale części na pewno. I na pewno dla części będzie to informacja bardzo interesująca.

Pozdrawiam