Autor Wątek: Komunikaty PZK  (Przeczytany 10483 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SP5ELA

  • Delegat na Zjazd Krajowy PZK
  • *****
  • Wiadomości: 265
Komunikaty PZK
« dnia: Luty 25, 2021, 03:53:44 pm »
Komunikaty PZK
W tym wąku można poruszać tematy opisane w Komunikatach PZK. Archiwum Komunikatów PZK znajduje się tutaj: https://komunikat.pzk.org.pl
73 Zygi SP5ELA
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2021, 09:41:45 pm wysłana przez SP5ELA »
Zygi SP5ELA

Offline SP9IDA

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 16
Odp: Komunikaty PZK
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2021, 02:32:52 pm »
Jeśli miałbym coś powiedzieć o komunikatach PZK to niestety, ale rzekłbym, że są strasznie niedzisiejsze. Począwszy od formatowania na nie śmiesznych, często seksistowskich żartach kończąc. W komunikatach często widać, że redaktorzy na siłę szukają tematów, aby tylko tydzień w tydzień wydawać komunikat. Finalnie skutkuje to marnej jakości treściami. Zamiast tego lepiej by komunikat ukazywał się raz w miesiącu w dopracowanej formie, jak i z wartościową treścią :) Idąc dalej, być może warto rozważyć całkowitą rezygnację z wydawania komunikatu w aktualnej formie, a zamiast tego uruchomić coś w rodzaju bloga, gdzie zainteresowani mogliby po prostu wejść i sobie przeczytać co ich interesuje.

Offline SP5ELA

  • Delegat na Zjazd Krajowy PZK
  • *****
  • Wiadomości: 265
Odp: Komunikaty PZK
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2021, 10:11:40 pm »
Komunikaty nie są robione przez młodocianych i nie są dedykowane tylko młodocianym.
Proszę pochylić się nad analizą stanów członkowskich PZK w poniższym linku:
https://pzk.org.pl/news.php?readmore=4421
Wnioski nasuwają się same.
Czy Szanowny kolega SP9IDA ma jakieś propozycje? A Może Kolega zechciałby zająć się sprawą wydawniczą? Aby materiał był "dzisiejszy", jak to Kolega nazywa.
Przypominam, że pracujemy społecznie, Komunikat wydawany (i także nadawany) jest społecznie, oznacza to też, że do tego "interesu" dokładamy prywatne środki.
73 Zygi SP5ELA
Zygi SP5ELA

Offline SP9IDA

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 16
Odp: Komunikaty PZK
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 27, 2021, 02:20:08 pm »
Patrząc na analizę stanów członkowskich PZK można dojść jedynie do wniosku, że młodsza część społeczności krótkofalarskiej omija związek szerokim łukiem - pytanie dlaczego?.  Propozycje przedstawiłem już w moim pierwszym poście. Proszę też nie brać mojego wpisu jako akt czysto, złośliwego czepiania się... Postanowiłem napisać jak to wygląda z perspektywy trzeciej osoby, tylko po to aby autorzy komunikatu mogli coś zrobić lepiej, to nazywa się feedback. Jeśli chodzi o zajęcie się sprawą wydawniczą jak to kolega nazwał to... dlaczego, nie? W czym mogę pomóc?

Offline SP5JSZ

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 15
Odp: Komunikaty PZK
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 27, 2021, 04:52:43 pm »
Jeśli miałbym coś powiedzieć o komunikatach PZK to niestety, ale rzekłbym, że są strasznie niedzisiejsze. Począwszy od formatowania na nie śmiesznych, często seksistowskich żartach kończąc.
Łukasz,
a znasz jakieś dowcipy dotyczące naszego hobby, które są śmieszne i nie są seksistowskie? Przykłady?

Zbyszek/SP5JSZ

Offline SP3AMO

  • Delegat na Zjazd Krajowy PZK
  • *****
  • Wiadomości: 160
Odp: Komunikaty PZK
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 28, 2021, 09:36:14 am »
Wyznaję zasadę, że jak czegoś nie chcę słuchać, czy oglądać, to wyłączam radio/telewizor.
Jak mi jakaś gazeta/prasa nie odpowiada, to jej nie kupuję, ale inni mogą sobie kupić i czytać do woli .... ich ryzyko i pieniądze.
Marek SP3AMO
P.S. SP9IDA, jak piszesz na Forum, wypadałoby podpisać się choćby imieniem i znakiem.
Marek ..... SP3 7449, to mój znak nasłuchowy od 1970 roku .... do dziś.


Offline SP5JSZ

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 15
Odp: Komunikaty PZK
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 02, 2021, 06:41:16 am »
Wyznaję zasadę, że jak czegoś nie chcę słuchać, czy oglądać, to wyłączam radio/telewizor.
Jak mi jakaś gazeta/prasa nie odpowiada, to jej nie kupuję, ale inni mogą sobie kupić i czytać do woli .... ich ryzyko i pieniądze.
Marek SP3AMO
Czy dobrze rozumiem Twoją sugestię Marku, że jeśli mam krytyczne uwagi do wewnątrzorganizacyjnych publikacji, nie powinienem ich czytać?

Zbyszek/SP5JSZ

Offline SP3AMO

  • Delegat na Zjazd Krajowy PZK
  • *****
  • Wiadomości: 160
Odp: Komunikaty PZK
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 02, 2021, 07:13:11 pm »
Zrób lepszy, lub bardziej atrakcyjny ....Marek SP3AMOP.S. Bardzo trudno jest znaleźć chętnych do pisania interesujących/atrakcyjnych artykułów do Komunikatu.To jest problem nie tylko PZK
M.

Offline SP5JSZ

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 15
Odp: Komunikaty PZK
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 03, 2021, 12:12:58 am »
Zrób lepszy, lub bardziej atrakcyjny ....Marek SP3AMO
Nie Marku, nie zrobię. Co nie oznacza, że nie mam prawa, a nawet obowiązku wyrażania moich opinii o działalności Związku, w tym także formy i treści Komunikatów PZK. Naprawdę dziwisz się, że nie ma zbyt dużo chętnych, z odpowiednimi umiejętnościami i czasem do pracy społecznej? Przy podejściu jakie prezentujesz może być ich jeszcze mniej.

Zbyszek/SP5JSZ

Offline SP3AMO

  • Delegat na Zjazd Krajowy PZK
  • *****
  • Wiadomości: 160
Odp: Komunikaty PZK
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 03, 2021, 06:14:50 pm »
Dzięki za opinię .... trzeba czekać na młodych ... oni powinni wieść nowe do PZK.
Marek SP3AMO

Offline SP5JSZ

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 15
Odp: Komunikaty PZK
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 04, 2021, 05:52:17 pm »
Jeśli miałbym coś powiedzieć o komunikatach PZK to niestety, ale rzekłbym, że są strasznie niedzisiejsze. Począwszy od formatowania na nie śmiesznych, często seksistowskich żartach kończąc.
Łukasz,
a znasz jakieś dowcipy dotyczące naszego hobby, które są śmieszne i nie są seksistowskie? Przykłady?

Zbyszek/SP5JSZ

Łukasz,
jest szansa na jakiś dowcip? Nie musi być bardzo śmieszny, wystarczy troszeczkę. Jeśli nie konkretny przykład, to chociaż pomysł, co by Ciebie śmieszyło.

Zbyszek/SP5JSZ

Offline SP9IDA

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 16
Odp: Komunikaty PZK
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 05, 2021, 11:17:40 pm »
Jeśli miałbym coś powiedzieć o komunikatach PZK to niestety, ale rzekłbym, że są strasznie niedzisiejsze. Począwszy od formatowania na nie śmiesznych, często seksistowskich żartach kończąc.
Łukasz,
a znasz jakieś dowcipy dotyczące naszego hobby, które są śmieszne i nie są seksistowskie? Przykłady?

Zbyszek/SP5JSZ



Łukasz,
jest szansa na jakiś dowcip? Nie musi być bardzo śmieszny, wystarczy troszeczkę. Jeśli nie konkretny przykład, to chociaż pomysł, co by Ciebie śmieszyło.

Zbyszek/SP5JSZ


Nie znam krótkofalarskich dowcipów - dlatego też żadnych nie opowiadam. Uważam, że lepiej pewnych rzeczy nie robić wcale niż robić źle.

Offline SP5JSZ

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 15
Odp: Komunikaty PZK
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 06, 2021, 02:19:38 am »
Nie znam krótkofalarskich dowcipów - dlatego też żadnych nie opowiadam. Uważam, że lepiej pewnych rzeczy nie robić wcale niż robić źle.
IMO twierdzenie, że "młodsza część społeczności krótkofalarskiej omija związek szerokim łukiem" między innymi z powodu "nie śmiesznych, często seksistowskich żartów" w komunikatach PZK jest błędną diagnozą. I gdzie Ty tu seksizm widzisz? Poczucie humoru to bardzo indywidualna sprawa. Byłem ciekaw, jakie dowcipy Tobie odpowiadają, może redaktorzy komunikatów skorzystaliby z pomysłu. Ale tego jak widać, nie ma.

Zbyszek/SP5JSZ

Offline SP5ELA

  • Delegat na Zjazd Krajowy PZK
  • *****
  • Wiadomości: 265
Odp: Komunikaty PZK
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 07, 2021, 01:31:27 am »
No właśnie. Kolega SP9IDA nie zna dowcipów, ale się wypowiada. W pierwszym wpisie dość ostro. Seksizm widzi!Zasada jest prosta - należy zrobić wszystko lepsze. Tak, zrobić. I poddać krytyce. Wtedy jest chwila prawdy.

*Jest pewna grupa takich cwaniaków, którzy w podpisach mają motto  "nie znam się, ale się wypowiem".

73 ZYGI SP5ELA

Zygi SP5ELA

Offline SP9IDA

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 16
Odp: Komunikaty PZK
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 07, 2021, 03:40:31 am »
No właśnie. Kolega SP9IDA nie zna dowcipów, ale się wypowiada. W pierwszym wpisie dość ostro. Seksizm widzi!Zasada jest prosta - należy zrobić wszystko lepsze. Tak, zrobić. I poddać krytyce. Wtedy jest chwila prawdy.

*Jest pewna grupa takich cwaniaków, którzy w podpisach mają motto  "nie znam się, ale się wypowiem".

73 ZYGI SP5ELA

Kolego SP5ELA, może kojarzysz, że często w dyskusjach na temat PZK pojawia się określenie "beton", nie wiem czy sobie zdajesz sprawę ale to właśnie o takich jak Ty mowa. Ehh szkoda nerwów, naprawę.. Aż by się chciało odrzec "OK, Boomer". Kolega SP5ELA chętnie by krytykował wszystko, tylko na siebie spojrzeć krytycznie nie potrafi - ot taki cwaniak ;)  Co do dowcipów to jeden mi się przypomniał:


Ma 100 zębów i dwoje oczu - co to?
-krokodyl
Ma 2 zęby i 100 oczu - co to?
Zjazd delegatów PZK.

Gdzie jest seksizm w komunikatach PZK? Otworzyłem losowy komunikat z archiwum, wycinek zostawiam w załączniku. Swoją drogą na brawa zasługuje zamazanie autora w prawym dolnym rogu obrazka.


Offline SP5JSZ

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 15
Odp: Komunikaty PZK
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 07, 2021, 08:15:30 am »
Gdzie jest seksizm w komunikatach PZK? Otworzyłem losowy komunikat z archiwum, wycinek zostawiam w załączniku. Swoją drogą na brawa zasługuje zamazanie autora w prawym dolnym rogu obrazka.
Łukasz,
na pewno wkleiłeś właściwy obrazek? Ja tu widzę skąpo ubraną panią próbującą bezskutecznie zwrócić na siebie uwagę pracującego w zawodach męża.  Pozwól, że pominiemy kwestię śmieszności. Ale gdzie tu seksizm? Napisałbyś w dwóch zdaniach? Ewentualnie co rozumiesz przez seksizm?

Zbyszek/SP5JSZ

Offline SP5ELA

  • Delegat na Zjazd Krajowy PZK
  • *****
  • Wiadomości: 265
Odp: Komunikaty PZK
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 07, 2021, 07:16:29 pm »
Zalecam jednak zapoznanie się z elementarną definicją: https://pl.wikipedia.org/wiki/Seksizm
Koledze SP9IDA chyba się lekko pojęcia pomieszały.

73 ZYGI SP5ELA
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2021, 01:36:08 am wysłana przez SP5ELA »
Zygi SP5ELA

Offline SP5JSZ

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 15
Odp: Komunikaty PZK
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 08, 2021, 01:07:28 am »
Zalecam jednak zapoznanie się z elementarną definicją:https://pl.wikipedia.org/wiki/Seksizm
Koledze SP9IDA chyba się lekko pojęcia pomieszały.

73 ZYGI SP5ELA
Być może istnieją inne, rozszerzające definicje, o których nie wiem. Stąd moje pytanie do Łukasza.

Zbyszek/SP5JSZ

Offline SP3AMO

  • Delegat na Zjazd Krajowy PZK
  • *****
  • Wiadomości: 160
Odp: Komunikaty PZK
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 08, 2021, 10:16:33 pm »
Witam Forumowiczów.
Jak zwykle dyskusja skręca z głównego tematu na tematy poboczne nie związane z PZK i Komunikatami.
Czy nie wydaje się Wam, że Oddziały Terenowe PZK powinny też mieć swój dział w Komunikatach.
Co do tego działu pisać ..... wydarzenia, spotkania czy może jakieś działanie przeciw lub za krótkofalarstwem.
To tak dla ........
Marek SP3AMO

Offline SP5JSZ

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 15
Odp: Komunikaty PZK
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 09, 2021, 12:28:50 am »
Witam Forumowiczów.
Jak zwykle dyskusja skręca z głównego tematu na tematy poboczne nie związane z PZK i Komunikatami.
Czy nie wydaje się Wam, że Oddziały Terenowe PZK powinny też mieć swój dział w Komunikatach.
Dlaczego skręca? Łukasz SP9IDA ma konretne uwagi co do stałej rubryki Komunikatów PZK, a wątek jest o Komunikatach właśnie. Czy uwagi są słuszne, czekam na kilka słów wyjaśnienia od Łukasza. Napisał co, ale nie napisał dlaczego.

Czy OT powinny mieć osobny dział? Czemu nie. Ale podejrzewam, że problemem jest nie brak dedykowanego działu, a małej liczby zgłaszanych do publikacji materiałów. Ale to pytanie do redakcji.

Zbyszek/SP5JSZ