Autor Wątek: Kącik humoru w biuletynie PZK  (Przeczytany 8263 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SO9W

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 5
Kącik humoru w biuletynie PZK
« dnia: Maj 06, 2021, 03:20:47 pm »
...może sobie odpuścić, nic nie wnosi, a po dzisiejszych treściach rozchodzenie żenady zajęło mi 15 minut. Aha, to nie złośliwość, bardziej konstruktywna uwaga i jako taką proszę ją potraktować.

Offline SP3AMO

  • Delegat na Zjazd Krajowy PZK
  • *****
  • Wiadomości: 160
Odp: Kącik humoru w biuletynie PZK
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 06, 2021, 10:50:05 pm »
Wymyśl coś lepszego ..... info dla innych. Może ktoś ma lepsze pomysły, większe poczucie humoru i talent graficzny.HI, Marek SP3AMO


Offline SP5ELA

  • Delegat na Zjazd Krajowy PZK
  • *****
  • Wiadomości: 265
Odp: Kącik humoru w biuletynie PZK
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 06, 2021, 11:11:24 pm »
No i co kolego SO9W proponujesz?
No to może czekamy na materiał od Ciebie, bardzo proszę. Krótkofalarstwo opiera się na szerokim przekroju społecznym, od robotnika do profesora, ma też swoją klasę średnią.
Jedni wydają na to hobby 200pln rocznie, inni 50K PLN. I inne mają preferencje i spojrzenie. To tak na marginesie.

73 Zygi SP5ELA
Zygi SP5ELA

Offline SO9W

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 5
Odp: Kącik humoru w biuletynie PZK
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 07, 2021, 10:01:10 am »
Nie chcę niczego wymyślać, nie proponuję niczego w zamian, proponuję usunięcie tego czegoś.


Poziom coraz bardziej żenujący, niewiele wnosi, poza możliwością samokompromitacji redaktora dobierającego materiały.


Biuletyn to informacja oficjalna, przecież PZK to poważny związek, prawda? PZK chce się kompromitować kolejnymi seksistowskimi dowcipami, jakimiś żartami o nieznajomości CW zrozumiałymi tylko dla autora żartu, kolejnymi wulgarnymi historyjkami? Przecież na dobrą sprawę, to można potraktować jako działanie na niekorzyść organizacji.


Jeśli zaś chce się kompromitować, to czemu kącika wątpliwego humoru nie ma w komunikatach radiowych?


Jeszcze raz, nie ilość, jakość, pół strony mniej w biuletynie nie zasmuci nikogo kto odbiera to jako oficjalną informację, zaś dla amatorów przaśnego żartu proponuję osobny, własny kącik na forum.

Offline SP6INA

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 29
Odp: Kącik humoru w biuletynie PZK
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 07, 2021, 10:17:20 am »
Humor jaki jest każdy widzi. ;) Czy seksistowski czy nie mi osobiście to nie przeszkadza bo i tak uważam że ludzie teraz są nadwrażliwi na tematy różne. Pamiętajmy że to jest humor, jeden się śmieje, drugi czyta dalej. Kto pamięta serial 13 posterunek ten zrozumie że kiedyś ludzie śmiali się ze wszystkiego i wszystkich i mało kto się obraził. A teraz... nic nie można bo ktoś się urażony czuje. ehh...
W każdym bądź razie mi bardziej przeszkadza zero informacji jeżeli chodzi o oprogramowanie i sprawy software/hardware czy ciekawe linki. Aniżeli humor który jak wiemy swoimi prawami się rządzi i z przymrożeniem oka go należy taktować.

Offline SO9W

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 5
Odp: Kącik humoru w biuletynie PZK
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 07, 2021, 10:29:38 am »
SP6INA, pewnie, rozumiem, stąd nie proponuję innego rodzaju humoru tylko jego brak w oficjalnych dokumentach, publikacjach.


Z 13 posterunkiem jest tak, że jak kogoś śmieszy, to włączy sobie ATM rozrywka,  czy coś tam innego, co emituje polsatowskie materiały i obejrzy. A jak nie śmieszy, to nie włączy. Biuletyn PZK jest oficjalną, jedyną informacją w formie pisanej, kierowaną do członów PZK - nie ma alternatywy.


Osobiście nie chciałbym tam widzieć wulgaryzmów i seksizmu. To nie do pomyślenia w poważnych organizacjach. Czy w ogóle ktoś pomyślał, że jednak pewne grono odbiorców tej informacji to kobiety?


A jak ktoś chce, to niech takim ATM będzie, tak jak proponowałem, dział na tutejszym forum - to daje alternatywę, ci którzy seksizmu i wulgarności nie tolerują, zaglądać nie muszą.
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2021, 11:51:21 am wysłana przez SO9W »

Offline SP5ELA

  • Delegat na Zjazd Krajowy PZK
  • *****
  • Wiadomości: 265
Odp: Kącik humoru w biuletynie PZK
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 07, 2021, 07:44:31 pm »
Kącik humoru w biuletynie... rozszerzymy tutaj na pytanie do kolegi SO9W.
Powiedz nam, i nie krępuj się "Co dobrego zrobiłeś dla Związku (PZK). Jesteś przedstawicielem średniego pokolenia, do PZK należysz kilka lat, jesteś członkiem OT50 w Gliwicach.
Możesz podejść do zagadnienia nawet "humorystycznie".

ZYGI SP5ELA
Zygi SP5ELA

Offline SO9W

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 5
Odp: Kącik humoru w biuletynie PZK
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 07, 2021, 10:12:24 pm »
SP5ELA, wybacz, nie całkiem rozumiem. Jak twoje pytanie ma się do mojej sugestii?


Ogólnie, wydaje mi się, że rozumiem twoją rolę w tym wątku - to ty chyba byłeś autorem ostatniego suchara z CW, który z pewnością komuś zrobił przykrość, więc wierzę, że czujesz się wywołany do tablicy. Ale zupełnie nie jest dla mnie zrozumiałe to, że nie odniosłeś się w jakikolwiek sposób do mojej sugestii wprost.


Po co pytania o moje zaangażowanie w związek? Czy jego brak w jakikolwiek sposób umniejsza mojemu członkostwu? Nie czyni mnie godnym sugerowania jakichkolwiek zmian?




Offline SP5ELA

  • Delegat na Zjazd Krajowy PZK
  • *****
  • Wiadomości: 265
Odp: Kącik humoru w biuletynie PZK
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 11, 2021, 05:12:11 am »
Witam
Ad vocem SO9W.Określenie "komuś zrobiłeś przykrość" jest nieadekwatne. Są jednak pewne nienaruszalne pryncypia. Jeżeli tego nie rozumiesz, to nie jesteś partnerem w dyskusji.
73 ZYGI SP5ELA

Zygi SP5ELA

Offline SO9W

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 5
Odp: Kącik humoru w biuletynie PZK
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 11, 2021, 10:02:43 am »

Jeszcze raz zatem: moim zdaniem nie ma miejsca w poważnym związku jakim wierzę jest PZK, na obrażające ludzi, seksistowskie i wulgarne żarty, którymi raczeni są czytelnicy oficjalnego biuletynu.


Moją sugestią rozwiązania problemu jest pozbycie się tej części biuletynu całkowicie. To naturalnie jedno z rozwiązań. Są zapewne inne, myślę lepsze - jak dla mnie nie są istotne środki - ważny jest cel, na którym wierzę wszystkim zależy.


Czy ktoś z PZK lub samej redakcji mógłby odnieść się w sposób merytoryczny do tej sugestii?


Dodatkowo proszę nie zarzucać mnie już pytaniami o aktywność w związku: jest taka, na jaką stać większość członków - opłacam składki, lub sugerować, że nie daję rozwiązania: daję, i to takie, które nic nie kosztuje.



Co do tego zaś, co napisał SP5ELA: w pełni się z tobą zgadzam kolego: trudno znaleźć partnera w dyskusji w kimś, kto nie potrafi odnieść się merytorycznie do prostego w sumie tematu, w zamian oferując festiwal arogancji i zupełnie nieuzasadnionego przekonania o swojej nieomylności. Przy okazji: znalazłem jednak dla ciebie temat do kolejnego kącika czarnego humoru: w pewnym związku istnieje mailowa lista dystrybucyjna, na którą zapisani są wszyscy członkowie związku, której konfiguracja nie zabezpiecza przed wysyłaniem do wszystkich korespondencji prywatnej narażając na kompromitację pewną grupę ludzi. Puenta: jak to mawiają, chcesz mieć porządek w kraju, najpierw posprzątaj w domu.