Autor Wątek: Reklama  (Przeczytany 8420 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SP9IDA

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 16
Reklama
« dnia: Luty 26, 2021, 02:47:25 pm »
Polski Związek Krótkofalowców jako organizacja pożytku publicznego ma prawo do darmowego czasu antenowego w TVP jak również w Polskim Radiu. Być może warto aby PZK podjęło działania mające na celu wykorzystanie tego przywileju? W brew temu co może nam krótkofalowcom się wydawać, statystyczny Kowalski czy Nowak nie mają pojęcia, że istnieje coś takiego jak krótkofalarstwo, a z tematów radiowych kojarzą jedynie CB radio i to nie jako narzędzie do "robienia łączności" a raczej jako pomoc w trasie dla "mobilków". Osobiście uważam, że misją PZK powinno być rozpowszechnianie informacji o naszym hobby w każdy możliwy sposób. Jest dużo imprez krótkofalarskich jak Łoś czy Zjazd Techniczny w Burzeninie - są to jednak wydarzenia wyłącznie dla wtajemniczonych, a tych niestety nie przybywa.

Offline SP5ELA

  • Delegat na Zjazd Krajowy PZK
  • *****
  • Wiadomości: 265
Odp: Reklama
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2021, 10:15:43 pm »
Kolega SP9IDA to chyba żartuje z TVP i PR? Czy to tak na serio?

73 Zygi SP5ELA
Zygi SP5ELA

Offline SP9IDA

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 16
Odp: Reklama
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 27, 2021, 06:07:19 pm »
Kolega SP9IDA to chyba żartuje z TVP i PR? Czy to tak na serio?

73 Zygi SP5ELA


Nie słucham, nie oglądam, fanem też nie jestem. Jeśli jednak dają to myślę, że trzeba brać :)
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2021, 08:16:07 pm wysłana przez SP9IDA »

Offline SP5ELA

  • Delegat na Zjazd Krajowy PZK
  • *****
  • Wiadomości: 265
Odp: Reklama
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 28, 2021, 01:57:10 am »
Parafrazując. Po co brać, skoro nikt tego nie ogląda?
Nic nie dają!  Może jeszcze chcesz się powołać na Konstytucję RP?

73 Zygi SP5ELA
Zygi SP5ELA

Offline SP9IDA

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 16
Odp: Reklama
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 28, 2021, 01:18:34 pm »
Jak nie TVP i PR to może zwykłe komercyjne media (póki jeszcze istnieją) albo reklama w Internecie? Niestety ale PZK za bardzo nie przejmuje się marketingiem, który w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważny. 6896 tyle polubiubień na facebooku ma profil budki z kebabem w mojej okolicy, liczba polubień profilu PZK to 2463. Coś tu ewidentnie jest nie tak ;)

Offline SP6INA

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 29
Odp: Reklama
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 28, 2021, 05:36:55 pm »
Polubienia na FB są tak fajne że zrezygnowałem z FB kompletnie. Ale zgodzę się że PZK jako takie powinno przygotować gotowce typu plakaty/ulotki by członkowie mogli je rozpowszechniać. nawet na spotkaniach które sami organizują regionalnie ;)

Offline SP9IDA

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 16
Odp: Reklama
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 01, 2021, 12:17:49 am »
Polubienia na FB są tak fajne że zrezygnowałem z FB kompletnie. Ale zgodzę się że PZK jako takie powinno przygotować gotowce typu plakaty/ulotki by członkowie mogli je rozpowszechniać. nawet na spotkaniach które sami organizują regionalnie ;)

Reklamowanie PZK na spotkaniach organizowanych przez PZK to działanie trochę bez sensu... Raczej każdy krótkofalowiec wie o istnieniu PZK. Wydaje mi się, że jedyna słuszna droga to promocja nawet nie samego PZK tylko krótkofalarstwa jako takiego wśród osób "trzecich", wbrew pozorom mało kto wie że można hobbystycznie rozmawiać przez radio. Wzrost ogólnej liczby krótkofalowców z całą pewnością odbiłby się na liczbie członków PZK.

Co do rezygnacji z Facebooka, cóż, Twoja decyzja. Nie zmienia to jednak faktu, że profil na FB ma prawie każdy, a co za tym idzie prawie do każdego można dotrzeć. Właściwie Facebook to podstawa, dobrze prowadzony profil na Instagramie też potrafi marketingowe cuda zdziałać :) 

Offline SP5ELA

  • Delegat na Zjazd Krajowy PZK
  • *****
  • Wiadomości: 265
Odp: Reklama
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 01, 2021, 01:23:43 am »
Przyglądam się temu, co napisaliście. Niestety to jest z kategorii "ręce opadają". Aby zostać "krótkofalowcem", to trzeba jednak zdać egzamin. Jest wiele obszarów hobbistycznych, gdzie egzaminy nie są potrzebne. A jeżeli nawet przyjąć, że liczba wydanych w PL pozwoleń to 13 tys., to nie ma takiej opcji, aby wszystkich posiadaczy pozwoleń przyciągnąć do PZK. Nie było, nie ma i nie będzie. Nie ma nad czym deliberować, należy się zabrać za pracę, nawet za pracę na pasmach. Wy dwaj Panowie - SP6INA i SP9IDA, zapraszam do zrobienia QSO's. Możemy się nawet umówić, na tzw. SKED.
73 ZYGI SP5ELA
Zygi SP5ELA

Offline SP6INA

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 29
Odp: Reklama
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 01, 2021, 04:37:55 pm »
Reklamowanie PZK na spotkaniach organizowanych przez PZK to działanie trochę bez sensu... Raczej każdy krótkofalowiec wie o istnieniu PZK. Wydaje mi się, że jedyna słuszna droga to promocja nawet nie samego PZK tylko krótkofalarstwa jako takiego wśród osób "trzecich", wbrew pozorom mało kto wie że można hobbystycznie rozmawiać przez radio. Wzrost ogólnej liczby krótkofalowców z całą pewnością odbiłby się na liczbie członków PZK. 

Organizować spotkanie nie dla krótkofalowców ale przez krótkofalowców typu pikniki miejskie itp... o to mi chodziło a nie o spotkania członków pkz :P I właśnie o takie materiały reklamowe oo tematyce bardziej ogólnej mi chodziło a nie stricie PZK.

Offline SP5ELA

  • Delegat na Zjazd Krajowy PZK
  • *****
  • Wiadomości: 265
Odp: Reklama
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 01, 2021, 05:57:32 pm »
Dyskusja dziś na ten temat jest bez sensu. Świat się zmienił, świat czasu pandemii jest inny. Tamten świat już nigdy nie wróci. To są rozważania dotyczące epoki 2000-2010, spóźnione o lata. Może czegoś nie wiem? Pracujecie nad wehikułem czasu?

73 Zygi SP5ELA
Zygi SP5ELA

Offline SP3AMO

  • Delegat na Zjazd Krajowy PZK
  • *****
  • Wiadomości: 160
Odp: Reklama
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 01, 2021, 06:06:08 pm »
Zygi .... pytanie w temacie spotkania .... w jakim systemie pracują sex kamerki ... czy da to się powielić  na spotkanie w większym gronie.
To tak w temacie Burzemina w wersji zdalnej.
Marek SP3AMO

Offline SP9IDA

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 16
Odp: Reklama
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 02, 2021, 11:32:49 am »
Dyskusja dziś na ten temat jest bez sensu. Świat się zmienił, świat czasu pandemii jest inny. Tamten świat już nigdy nie wróci. To są rozważania dotyczące epoki 2000-2010, spóźnione o lata. Może czegoś nie wiem? Pracujecie nad wehikułem czasu?

73 Zygi SP5ELA

W jaki sposób pandemia czy aktualna data niweluje potrzebę pozyskiwania członków do PZK i promocję naszego hobby? Powiem więcej, prowadzę sobie taką stronę -  radioamatorskie.pl, w dobie pandemii najczęściej czytanym tekstem jest ten opisujący proces zdawania egzaminu krótkofalarskiego. Pandemia nam sprzyja, popyt na bycie krótkofalowcem wzrasta. Naprawdę kolego SP5ELA nie rozumiem dlaczego tak zaciekle walczysz o nic nie robienie? Przecież z tego co widzę jesteś delegatem, po co? Dobrze karmią na tych zjazdach czy jak?  ???  To czego potrzebuje teraz PZK to poważna strategia marketingowa, reklama w takiej czy innej formie. Wszędzie tylko narzekacie, że kiedyś to było tyle krótkofalowców a teraz to nie ma bo się ludziom nie chce. Niestety ale to Wam wszystkim się nie chce, skąd niby taki 20 latek ma się dowiedzieć, że jest coś takiego jak krótkofalarstwo skoro nawet CB radio w samochodzie to już nie jego czasy? Świat się zmienił to prawda, to już nie te czasy gdy anteny były w każdej zagrodzie... Dzisiaj reklamować trzeba wszystko, a co jak co ale krótkofalarstwo potrzebuje rozgłosu.

Offline SP3AMO

  • Delegat na Zjazd Krajowy PZK
  • *****
  • Wiadomości: 160
Odp: Reklama
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 02, 2021, 07:20:00 pm »
"Przespałem " się z tematem i myślę, że można byłoby to wykorzystać w prezentacji spraw krótkofalarstwa na stronie PZK .Pytanie .... czy jesteśmy w stanie zrealizować ten pomysł od strony technicznej i programowej.Marek SP3AMO

Offline SP5ELA

  • Delegat na Zjazd Krajowy PZK
  • *****
  • Wiadomości: 265
Odp: Reklama
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 02, 2021, 10:58:35 pm »
Witam

No nie wierzę! Do SP9IDA. 
Z czego wywnioskowałeś, że ja jestem za "niczego-nie-robieniem"? To całkowicie nieuprawnione wnioski. Jest dokładnie odwrotnie.

73 Zygi SP5ELA
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2021, 12:25:16 am wysłana przez SP5ELA »
Zygi SP5ELA

Offline SP9IDA

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 16
Odp: Reklama
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 03, 2021, 02:43:15 pm »
Witam

No nie wierzę! Do SP9IDA. 
Z czego wywnioskowałeś, że ja jestem za "niczego-nie-robieniem"? To całkowicie nieuprawnione wnioski. Jest dokładnie odwrotnie.

73 Zygi SP5ELA

Wywnioskowałem to na podstawie dwóch wątków na tym forum, które śledzę - tego tutaj i tego o komunikacie PZK. W obu wątkach zaciekle bronisz status quo. Nawet teraz, zamiast odnosić się do sedna sprawy, wolisz wskazywać na błędy w pisowni... Co to jest, jeśli nie walka o nicnierobienie?

Offline SP5ELA

  • Delegat na Zjazd Krajowy PZK
  • *****
  • Wiadomości: 265
Odp: Reklama
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 03, 2021, 10:50:38 pm »
-->> SP9IDA

To źle wywnioskowałeś. Nawet bardzo źle.
Czytać trzeba "między wierszami", to po pierwsze. A po drugie, trzeba mieć szerszą wiedzę, która nazywa się "who is who". Jak tej wiedzy nie masz, to dyskusja jest bezprzedmiotowa.

73 ZYGI SP5ELA
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2021, 12:38:16 am wysłana przez SP5ELA »
Zygi SP5ELA

Offline SP9IDA

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 16
Odp: Reklama
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 04, 2021, 02:25:40 am »
Czytać trzeba "między wierszami", to po pierwsze.


Powiedz zatem jak między tymi wierszami czytać, bo to pewnie tam schowane jest wszystko, co dobre w PZK. Albo nie, nie mów, szkoda czasu, zamiast tego proponuję wrócić do meritum. Ponawiam zatem pytanie:

W jaki sposób pandemia czy aktualna data niweluje potrzebę pozyskiwania członków do PZK i promocji naszego hobby?

A po drugie, trzeba mieć szerszą wiedzę, która nazywa się "who is who".

Who is who? Czyżby ego większe niż składka PZK?

Offline SP9IDA

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 16
Odp: Reklama
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 06, 2021, 01:05:13 am »
Jeśli chodzi o reklamę (wbrew pozorom to właśnie o niej jest ten wątek), tutaj mamy idealny przykład jak należy podchodzić do promocji krótkofalarstwa :)

https://www.youtube.com/watch?v=TbYnVcON05w

Offline SP5ELA

  • Delegat na Zjazd Krajowy PZK
  • *****
  • Wiadomości: 265
Odp: Reklama
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 06, 2021, 01:34:47 am »
To incydentalny materiał. Fajny, ale niezbyt górnolotny. Są ich na YT tysiące, niestety dla wielu nie do końca czytelne, bo w wersji ENG. Każdy może dzisiaj zaprezentować swój materiał, lepszy, czy gorszy. I to jest Twój pogląd, mój jest odmienny. Tak nie należy podchodzić do promocji. A na pewno nie do tej PROMOCJI, o której dyskutowano. Promocja, to kompleksowe zadanie.

73 Zygi SP5ELA
Zygi SP5ELA

Offline SP9IDA

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 16
Odp: Reklama
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 07, 2021, 03:46:43 am »
To incydentalny materiał. Fajny, ale niezbyt górnolotny. Są ich na YT tysiące, niestety dla wielu nie do końca czytelne, bo w wersji ENG. Każdy może dzisiaj zaprezentować swój materiał, lepszy, czy gorszy. I to jest Twój pogląd, mój jest odmienny. Tak nie należy podchodzić do promocji. A na pewno nie do tej PROMOCJI, o której dyskutowano. Promocja, to kompleksowe zadanie.

73 Zygi SP5ELA

Nie wiem czy ten sam materiał oglądaliśmy, ten który załączyłem jest w języku polskim. Kol. SQ7CL pokazuje w nim możliwość wykorzystania popularnej aplikacji "TikTok" do promowania krótkofalarstwa wśród młodych, a nawet bardzo młodych osób.