Autor Wątek: Reklama  (Przeczytany 8503 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SP5JSZ

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 15
Odp: Reklama
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 07, 2021, 09:52:02 am »
Nie wiem czy ten sam materiał oglądaliśmy, ten który załączyłem jest w języku polskim. Kol. SQ7CL pokazuje w nim możliwość wykorzystania popularnej aplikacji "TikTok" do promowania krótkofalarstwa wśród młodych, a nawet bardzo młodych osób.
Mnie prezentacja SQ7CL się podoba i jest szansa, że dzięki niemu znajdą się młodzi ludzie - załóżmy w wieku 10-17 lat - zainteresowani tematem radia amatorskiego. Znajdą jeszcze trochę materiałów w sieci. Co dalej?

Zbyszek/SP5JSZ

Offline SP6INA

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 29
Odp: Reklama
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 07, 2021, 09:33:43 am »
Nic... Zapewne będą widzieć co to krótkofalarstwo i tyle. Niestety klubów niekierunkowanych społecznie + na szkolenie młodzieży jest niewiele. Taki materiał jest fajny i potrzebny, może zaciekawić ale nie ukrywajmy że później jest z górki, ba wręcz przeciwnie. Młody człowiek w wieku około 10 lat który zaciekawi się krótkofalarstwem będzie potrzebował kogoś kto mu poświęci czas na "szkolenie" aby ta pasja nie zgasła szybciej aniżeli się pojawiła. Sam internet i czytanie dużo mu da, ale jak nie będzie miał miejsca gdzie może iść i z kimś porozmawiać na tematy techniczne czy popracować na radiu to entuzjazm minie i skończy się jak zwykle. Dlatego tak ważne jest by to takich ludzi wychodzić naprzeciw a nie liczyć że przyjdą i zostaną. Więc każdą inicjatywę pokazania czym jest krótkofalarstwo na portalach popularnych wśród młodych ludzi należy chwalić a nie wytykać tylko błędy i narzekać że samemu by się to inaczej zrobiło.


A co do tego jak należy podchodzić do Promocji/Reklamy a jak nie. Większość młodych ludzi w wieku Szkoły Podstawowej uważa że forum czy mail to relikt przeszłości, strony www odwiedzają tylko zgodne z ich zainteresowaniem/popularnością wśród rówieśników  (chyba że odeślemy ich na stronę ale wtedy musi ona ich jakoś zaciekawić). W większości kręcą się na FB, TikTokach, Discordach itp portalach, a my niby chcemy ściągać młodych adeptów a myślimy że sami do nas przyjdą i będą korzystać z tego co my im narzucimy a prawda jest taka że 99% ich nawet nie wie że coś takiego jak krótkofalarstwo istnieje.

Offline SP5ELA

  • Delegat na Zjazd Krajowy PZK
  • *****
  • Wiadomości: 265
Odp: Reklama
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 07, 2021, 07:35:47 pm »
Każdy może zadać sobie pytanie "Jak wyszedłem naprzeciw...?". To problem wychowawczy i społeczny.
Jest wymagana interakcje szkoły i domu, nauczycieli i rodziców. Szkoła to również zajęcia pozalekcyjne, w tym może być i krótkofalarstwo, albo "Radio szeroko rozumiane". Zależności są skomplikowane, musi być wola ogólnospołeczna (i polityczna). Niekoniecznie ona jest w Polsce.

ZYGI SP5ELA

Zygi SP5ELA