Działy tematyczne - dział publiczny - pisanie po zalogowaniu > Zawody międzynarodowe

SP-DX Contest

<< < (2/5) > >>

SP5ELA:
Panowie! Święta Wielkanocne to święta tzw. "ruchome". Kalendarz ma lata przestępne i nie mamy na to wpływu. Tak samo jak nie mamy wpływu na Słońce i propagację.
Termin zawodów SP DX Contest zdefiniowany na "pełny pierwszy weekend kwietnia" jest niezmienialny!

73 Zygi SP5ELA

SP5IOU:
Hej.Przykro mi, ale trudno mi przyjąć argumentację o niezmienności terminów.Trzeba przejrzeć kalendarz kiedy mogą występować kolizje, porównać z kalendarzami zawodów z którymi może występować istotna kolizja i zgłosić gdzie trzeba nowy termin.
Nie patrzyłem kiedy akurat wystąpi znów kolizja ze świętami jak w tym roku i kilka lat temu, ale jeśli taki konflikt ma występować co kilka lat, to należałoby przenieść zawody na zupełnie inny miesiąc. Może i propagacja w cieplejszych terminach będzie lepsza. Bo w obecnych terminach bywa że nie jest z tym najlepiej.
Tylko znów trzeba pamiętać o 1 i 3 maja, Boże Ciało i innych wolnych dniach, które mogą powodować konflikt.
Mamy szansę na dobre zmiany w PZK to i czas na dobre zmiany też w SPDX contest.
Oczywiście na zmianę tegorocznego terminu jest już za późno, ale trzeba myśleć o przyszłości.
Mamy sporo czasu na przemyślenia.Najbliższy rok kiedy znów wystąpi konflikt to 2026, potem 2029, następnie trochę spokoju i znów 2037 i 2040.Tylko obawiam się że podobnie jak w 2020r. po zawodach  całej dyskusji się zapomni i znów obudzimy się z dyskusją na kilka tygodni przed zawodami i znów będzie argument że jest za późno.

SP3AMO:
Odnośnie ankiety ...... pytania zostały niewłaściwie sformułowane.
Co do terminu SP DX Contest ..... jest problem, bo to są zawody WW i w kwietniu w każdy pełny weekend są jakieś zawody WW. Pamiętam, że kiedyś nasze zawody kolidowały z zawodami Izraela .... ponieważ nasze były od zawsze, oni wycofali się.
Pamiętajcie ..... Krótkofalarstwo, albo Religia .... wybór należy do Ciebie.
Podejrzewam, że moim województwie zrobią Lockdown i będę musiał siedzieć sam nie z rodziną.
Marek SP3AMO

SP5IOU:
To nie tylko religia, ale i tradycja.Nie jestem specjalnie religijny, ale nie widzę powodów aby krótkofalowiec musiał wybierać miedzy tradycją / religią i krótkofalarstwem. Można te sprawy godzić.
No nic może pandemia przedłuży się do 2026r i 2029r i problemów z rodziną czy religią na dłuższy czas nie będzie.

SP3AMO:
Zawsze tradycję i krótkofalarstwo starałem się pogodzić na rzecz tradycji.
W SP DX Contest na wynik miała propagacja w zależności od pory doby i pasma.
Marek SP3AMO

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej