Działy tematyczne - dział publiczny - pisanie po zalogowaniu > SP DX Contest

Zmiana regulaminu SP DX Contest. Twoje zdanie...

<< < (2/3) > >>

SQ7D:
Łatwo zagłosować w ankiecie (na razie widać trudno gdyż chętnych brak, może dobrze...) ale warto podyskutować lub chociaż zrobić eksperyment myślowy "co by było gdyby ..." i tu są różne wersje krążących wokół regulaminu SPDXC zmian.


Czy zmiana na WW nie zepchnie stacji SP na margines swoich własnych zawodów nawet przy mnożniku gminnym i wyższej punktacji za QSO z SP? Pod uwagę warto wziąć potencjał contestowy w SP. Może okazać się że ylko (bardzo) wysoki mnożnik za QSO z SP jest w stanie zrobić nam nad głowami trochę ruchu na 24h i to nie dla wszystkich a możliwości mnożnika jest więcej np. prefixy SP.


Czy odświeżenie regulaminu o mnożnik gminny coś zmieni, zwiększy ruch na pasmach i na klastrze? (nie mylić ze słynnym PR0SZE z edycji 2017).


Czy zostawienie regulaminu w spokoju wpłynie pozytywnie na przebieg zawodów?


Czy zmianami w regulaminie można przyczynić się do wzrostu zainteresowania zawodami SPDXC i czy jest to jedyna droga do celu?


https://spdxcontest.pzk.org.pl/2021/ już działa (TNX SP5ELA).




ps. zmiana terminu zawodów? Serio?

SP5ELA:
SQ7D jesteś "czujny zawodnik". Portal 2021 nie jest podłączony do głównego MENU portalu SP DX Contestu. Kolejna noc walki przed Komisją...

73 ZYGI SP5ELA

SP5UAF:
Cześć

Tak - pytania w ankiecie są tendencyjne  ;)  Tego rodzaju ankieta ma na celu tylko i wyłącznie wywołanie dyskusji.

Wiem, że są przeciwnicy tej opinii, ale sam uważam, że zmiana regulaminu na formułę WW nie koniecznie przełoży się na większe zainteresowanie ze strony stacji zagranicznych, natomiast może osłabić zainteresowanie ze strony stacji polskich. Ryszard K1CC rozmawiał z wieloma z amerykańskich contestmanów, którzy liczą się w środowisku zawodników i ich opinia jest taka, że nie są potrzebne kolejne zawody WW, a SP DX Contest ma swoją specyfikę i ich zdaniem zmiana nie jest potrzebna.

Co do zmiany mnożnika - być może wywołałoby to nieco większy "ruch" stacji zagranicznych, choć z drugiej strony czołowe stacje śledzą RBN/Cluster i robią wszystko nowe co się pojawi.

Kiedyś sądziłem, że dość duże rezerwy drzemią wśród stacji SP. Chodzi o to, że mogłoby nas być więcej, patrząc na potencjał (liczbę licencji). Niektóre OT PZK w ogóle nie informują o tym, że zbliża się termin SP DX Contest itd. Nie wiem, czy to źle - po prostu zainteresowanie zawodami mamy na takim poziomie. Nie jest to jedyny aspekt krótkofalarstwa. Być może lata, kiedy notowaliśmy największy poziom uczestnictwa to pewien "stan nasycenia" i trudno liczyć na jakiś skok w liczbie uczestników zarówno z Polski jak i zagranicznych.
[/size]Na to wszystko oczywiście nakładają się co kilka lat Święta Wielkanocne, cykle aktywności słonecznej itd.
[/size]
[/size]Pozdrawiam

SQ7D:
W kwestii formalnej - czy założony przez SP5IOU wątek o terminie SPDXC można przenieść z działu "Zawody międzynarodowe" do tego działu?


Odnośnie powyższego wątku jeszcze - proponować zmianę terminu zawodów, które same w sobie jak i ich termin jest ugruntowany w kalendarzu zawodów od wielu wielu lat jest pomysłem podobnym do np. zmiany dni tygodnia (w sensie zamiana soboty na środę - przesunięcie) tak aby najlepsza pogoda była zawsze (albo najczęściej) w weekendy. Wiemy, że to nie ta ranga co WW niemniej są krótkofalowcy (i nie jest ich mało zarówno w SP jak i po za SP) którzy planują całoroczne rozłożenie dni urlopowych oraz różnego rodzaju aktywność zawodową i poza zawodową aby móc wziąć udział w tych czy innych zawodach. No to zmieńmy teraz termin SPDXC na taki co nie będzie kolidował ze Świętami co kilka (!) lat na taki co będzie kolidował z czymś innym już zawsze. Wprost epickie ... ale podyskutować zawsze można.




Swego czasu byłem zwolennikiem daleko idących zmian w regulaminie SPDXC. Zmieniłem zdanie a co za tym idzie:


-formuła WW może doprowadzić do dwóch sytuacji kiedy to A) charakter zawodów zostanie utracony a co za tym idzie utracą one zwolenników z poza SP i zostaną zmarginalizowane B) ruch zrobi się w znacznej części niezależny i marginalizujący stacje SP, których średni potencjał kontestowy jest taki jaki jest C) zawodów WW parę jest ... o tym wszystkim nie raz można było poczytać i chyba nie tylko w internecie


-dopuszczenie łączności SP-SP z wprowadzeniem (o zgrozo) mnożnika gminnego zamieniło by SPDXC w 24h zawody PGA


-jesteśmy całkowicie skazani na propagację a tu zmiany terminów czy regulaminu specjalnie ruchu nie zwiększą. Tak po prostu jest.


-dyskusja na temat zmiany sposobu rozliczania zawodów (unique, 3x in logs) aby "chciało się" miała już miejsce lecz ani ja a tym bardziej SP7IVO nie daliśmy rady ...


-reklama zawodów, szybsze rozliczanie to tematy poruszane wiele razy ale w tak wąskim gronie to możemy wywierać nacisk na klawiaturę a nie na komisję


SP5ELA:
Mateusz.  Zrób sobie podpis, bo nie podpisujesz wpisów.

Dobra komisja zawodów sama wie, co ma robić. Komisje SP DX Contest zawsze (prawie zawsze) opierały się na doświadczonych krótkofalowcach i zawodnikach.Bardzo często wnioski zawodników są ze sobą sprzeczne, a żądania kuriozalne i nierealne.

*Czemu nie zgłosiłeś swojego akcesu do Komisji SP-DX Contest? Retoryczne pytanie...


73 ZYGI SP5ELA

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej