Autor Wątek: Ciekawostka z Dombasu  (Przeczytany 9409 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SP6NIC

  • Użytkownik Forum
  • *
  • Wiadomości: 5
Ciekawostka z Dombasu
« dnia: Lipiec 09, 2015, 02:33:42 pm »
Taka ciekawostka. wiem że praca stacji z Dombasu pod znakami D1 czy D0 w świetle prawa jest nielegalna. I w to nie wnikam. Ale stacji tych jest coraz więcej na pasmach. Wydają już nawet własny dyplom ! może to kogoś zainteresuje?!  Link do regulaminu: http://www.qrz.ru/awards/detail/2958.html   Dyplom darmowy. Nawet dość ładny. Ciekawy.
73 Marek sp6nic

Offline SQ9MZ

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 3
Odp: Ciekawostka z Dombasu
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 11, 2015, 10:09:06 pm »
Marek, Donbasu.

Offline SP6NIC

  • Użytkownik Forum
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Ciekawostka z Dombasu
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 13, 2015, 09:57:27 pm »
Fakt. Kurcze jezdziłem tam chyba z kilkanaście razy. I zawsze byłem przekonany ze to Dombas! :) Człowiek całe życie się uczy! :)

Offline SP2LIG

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 3
Odp: Ciekawostka z Dombasu
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 25, 2015, 06:47:48 pm »
Witam.

Jeżeli stacje są nielegalne to jaki sens jest robić jakikolwiek dyplom za QSO ze stacjami unlis ?
_______________
Greg SP2LIG

Offline SP6NIC

  • Użytkownik Forum
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Ciekawostka z Dombasu
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 31, 2015, 01:04:47 pm »
Podałem to jako ciekawostkę, dotyczącą naszego hobby. Tymi aktualnymi piratami są stacje jeszcze ponad rok temu jak najbardziej legalne.  Zagłębie Donieckie i Ługańskie to są tereny ( były raczej) o największym zagęszczeniu krótkofalowców na Ukrainie.  Ja im po prostu współczuje. Chcą uprawiać swoje hobby, starając się dostosować do wymogów aktualnych władz tego terenu. Sytuacja trochę podobna jak w 1B ( Turecka Republika Cypru ). Egzaminy mają zdane, licencje też mają. Wydane przez stare władze jak również przez obecne ! Więc z ta nielegalnością to też tak tak trochę naciągane.

Offline SP2LIG

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 3
Odp: Ciekawostka z Dombasu
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 04, 2015, 12:51:41 pm »
Nowe "władze" przez nikogo nie są uznane, wiec i "nowe" licencje są tynfa warte. Niebawem ten bajzel na Ukrainie w naturalny sposób pierdnie
niech no tylko zabraknie głównego sponsora.
___________
Greg SP2LIG

Offline SP6NIC

  • Użytkownik Forum
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Ciekawostka z Dombasu
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 04, 2015, 09:59:40 pm »
A ja idę o zakład że będzie trwał co najmniej z 10 lat!!! Albo i więcej. Podobnie jak na ten przykład "Naddniestrze" lub 1B-Turecka Republika Cypru. Są jeszcze od lat :Abchazja, Nagornyj Karabach, Osetia Południowa. Z Dombasem jest o tyle inaczej że to całkiem spore skupisko ludności ( obecnie połowa na uchodztwie ) i co za tym idzie także krótkofalowców. Ruskich głodem nie zmorzysz. A zródła dochodów sobie znajdą. Priwyknut! :) Może czas pomyśleć nad dyplomem za QSO z "krajami" nie uznawanymi przez nikogo ! :) Mi osobiście brakuje do kompletu Naddniestrza!  Jakoś z tamtąd nie słyszałem nigdy stacji.

Offline SP5ES

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 11
Odp: Ciekawostka z Dombasu
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 28, 2016, 08:15:59 pm »
Jeśli ktoś chce robić QSO z nielegalnymi stacjami agresorów - to może - tylko po co ?

73

Marcin SP5ES

Offline SP5IOU

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 35
Odp: Ciekawostka z Dombasu
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 28, 2021, 10:49:51 pm »
Myślę że trzeba być ostrożnym z tymi łącznościami z samozwańczymi państwami.Robiąc z nimi łączności nieświadomie wyrażamy poparcie dla tych nieuznanych państw.Oczywiście jeśli ktoś popiera i osobiście uznaje taką państwowość, to oczywiście może wyrażać swoje poparcie poprzez łączności i zbieranie punktów do dyplomów i ma do tego święte prawo, natomiast jeśli nie to może lepiej się wstrzyma.



Offline SP2JMR

  • Prezydium ZG PZK
  • ****
  • Wiadomości: 2
Odp: Ciekawostka z Dombasu
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 05, 2021, 12:16:03 pm »
IARU, DXCC etc uznają pracę krótkofalowców za legalną o ile dany podmiot jest uznany przez społeczność międzynarodową. Dwie zbuntowane republiki nie są uznane, a więc i ich ewent. związki krótkofalowców nie mogą być w IARU. Tak więc dla świata to "unlicy". Ja również im współczuję. Zostali ofiarami konfliktu rosyjsko ukraińskiego
Piotr SP2JMR

Offline SP5ELA

  • Delegat na Zjazd Krajowy PZK
  • *****
  • Wiadomości: 265
Odp: Ciekawostka z Dombasu
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 06, 2021, 12:17:54 am »
Tak, zgadza się. Natomiast stacje z Donbasu "D2" nadają cały czas i nie odpuszczają. Liczą na to, że kiedyś "ktoś ich uzna". Chyba jednak tak nie będzie...
73 ZYGI SP5ELA
Zygi SP5ELA

Offline SP3AMO

  • Delegat na Zjazd Krajowy PZK
  • *****
  • Wiadomości: 160
Odp: Ciekawostka z Dombasu
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 06, 2021, 10:54:18 pm »
...Marek SP3AMO.Dlaczego politycy w imię własnych interesów odmawiają ludziom do własnostanowienia.M.

Offline SP3AMO

  • Delegat na Zjazd Krajowy PZK
  • *****
  • Wiadomości: 160
Odp: Ciekawostka z Dombasu
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 06, 2021, 10:57:31 pm »
W  kwestii formalnej ..... w uzupełnieniu chodzi o PRAWO do stanowienia.M.

Offline SP5ELA

  • Delegat na Zjazd Krajowy PZK
  • *****
  • Wiadomości: 265
Odp: Ciekawostka z Dombasu
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 06, 2021, 11:05:39 pm »
W kwestii formalnej - to jest "Donbas".
No Marek, masz poważny problem! Ujawniłeś dość radykalne podejście. Otóż odpowiedź jest - "NIE". Nie i jeszcze raz NIE.

73 ZYGI SP5ELA
Zygi SP5ELA

Offline SP3AMO

  • Delegat na Zjazd Krajowy PZK
  • *****
  • Wiadomości: 160
Odp: Ciekawostka z Dombasu
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 09, 2021, 09:09:38 pm »
Zygi, tu nie chodzi o moje poglądy, tylko o "niewidzialną renke rynku"
amo


Offline SP5ELA

  • Delegat na Zjazd Krajowy PZK
  • *****
  • Wiadomości: 265
Odp: Ciekawostka z Dombasu
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 11, 2021, 03:47:10 am »
Marek
Czy możesz jednak pisać poprawnie po polsku, bo troch Prezesowi PZK nie przystoi.
73 ZYGI SP5ELA
Zygi SP5ELA