Wiadomości 26.12.2022
3Y - Bouvet: Kenneth Opskar3Y0J - DXpedycja na wyspie Bouvet
Dziś osiągnęliśmy 100% finansowania naszego budżetu 715.000 USD !
Zbiórka pieniędzy przez 3YØJ była niezwykle udana i na miesiąc przed wyjazdem na Bouvet mamy zapewnione 100% finansowania.
Jest to dość niesamowite i chcemy podziękować wszystkim naszym zwolennikom z góry!
- Dziękujemy wszystkim osobom, które powierzyły nam swoje ciężko zarobione pieniądze i wsparły nas w naszej misji aktywowania rzadkiego #2 DXCC Bouvet.
- Dziękujemy wszystkim klubom i fundacjom, które bezwarunkowo nas wspierają !
- Dziękujemy wszystkim producentom, którzy hojnie ofiarowali nam sprzęt bez żadnych kosztów! Bez producentów po prostu nie bylibyśmy w stanie pojechać na Bouvet
Jesteśmy bardzo skromni otrzymując to wszystko z góry - i jesteśmy naprawdę wdzięczni widząc zaufanie w naszym zespole!
Tylko dzięki darowiznom z góry takie DXpedycje mogą się odbywać. Przygotowaliśmy się najlepiej jak potrafimy i jesteśmy zdeterminowani, by zrobić wszystko, co w naszej mocy, by spełnić wszystkie Wasze oczekiwania i zrobić wspaniałe show na Bouvet !
Każdy członek zespołu wpłacił do 25.000 dolarów na opłatę za operatora i inne wydatki. Niektóre z tych wydatków nie są ujęte w żadnym budżecie DXpedycji, lecz są opłacane przez operatorów, aby ta DXpedycja mogła się odbyć.
Nie wspominając o ogromnej ilości czasu, jaki w to włożyliśmy. Pomimo, że osiągnęliśmy 100% finansowania, prosimy o dalsze wspieranie nas, jeśli chcesz pomóc w zmniejszeniu opłaty operatorskiej.
Nadal istnieją korzyści dla Ciebie jako DXera, aby wspierać nas z góry. Tylko osoby wspierające nas z góry otrzymają korzyści wynikające z priorytetowego traktowania podczas procesu QSL/LoTW.
73, zespół 3YØJ
A4 - Oman: A450RS to znak okolicznościowy z okazji 50-lecia Royal Omani Amateur Radio Society,
założonego 23 grudnia 1972 r. przez nieżyjącego już Sultan Qaboos bin Said al Said A41AA. QSL via EC6DX.
EA - Hiszpania: Członkowie URE La Vega do 30 grudnia są aktywni jako EH7JCB z okazji 120 rocznicy Julio Cervera Baviera, twórcy pierwszej hiszpańskiej stacji radiotelegraficznej. QSL via EA7KET.
FT/W - Crozet: Thierry F6CUK nadaje na pasmach jako FT8WW z wyspy Crozet.
Crozet znajduje się na 3 miejscu listy Most Wanted. Szczegóły na stronie
http://crozet2022.r-e-f.org/news.htmlHC - Ekwador: John N9EAJ odnowił swój znak HC1FIT i będzie ponownie aktywny z okolic miasta Otavalo w Prowincji Imbabura.
John planuje być aktywny od 29 grudnia do 22 stycznia 2023 roku.QSL direct via N9EAJ.
HH - Haiti: HH75RCH to znak okolicznościowy z okazji 75-lecia Club d'Haiti, który został założony 29 marca 1948 r.
Stacja będzie QRV od 1 stycznia do 1 maja 2023. QSL via N2OO.
I - Włochy: Członkowie ARI Fidenza w 2023 roku będą używać znaków okolicznościowych poświęconych miejscom lub miastom związanym z Guglielmo Marconi.
Będą to znaki: II4TRN (styczeń), II4STL (luty), II4ANC (marzec), II4BRI (kwiecień), II4GNV (maj), II4SSM (czerwiec), II4SPZ (lipiec),
II4GAR (sierpień), II4CGD (wrzesień), II4SML (październik), II4CLT (listopad) i II4CDV (grudzień). QSL via IQ4FE.
Regulamin dyplomu "Marconi Was Here!" na stronie
http://www.arifidenza.it/ J3 - Grenada: Mike M0MDS do 30 grudnia jest QRV jako J38TB z Grenady NA-024. QSL via znak domowy.
JA - Japonia: Take JI3DST od 25 grudnia do 10 stycznia jest aktywny z wyspy Tanega AS-032. QSL via znak domowy.
Szczegóły qrz.com
OH - Finlandia: Z okazji Świąt Bożego Narodzenia team OH9A używa znaku OG1XMAS. QSL via OH1NOA.
SP - Polska: Stacje okolicznościowe SP90ENIGMA (QSL via SP3PGR) i SP90ENG (QSL via SP3PDO) są aktywne do 15 stycznia 2023 roku,
celem upamiętnienia przypadającej 31 grudnia br. 90 rocznicy złamania przez polskich kryptologów z Biura Szyfrów Sztabu Głównego Wojska Polskiego kodów niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma.
Regulamin dyplomu na qrz.com
TR - Gabon: Roland F8EN od 29 grudnia do marca 2023 r. będzie aktywny jako TR8CR z Gabonu. QSL via F6AJA, log na stronie
http://LesNouvellesDX.fr/voirlogs.phpVK9N - Norfolk: Marcelo ZL1MTO od 29 grudnia do 5 stycznia będzie QRV jako VK9MTO z wyspy Norfolk OC-005. QSL via OQRS ClubLog.
VU - Indie: Stacja okolicznościowa AT22ICJ jest aktywna do 27 grudnia z okazji 25 edycji Międzynarodowego Zlotu Kulturalnego w Moodbidri w południowo-zachodnich Indiach.
QSL via LOTW.
ZF - Kajmany: Edmondo VA3ITA od 29 grudnia do 5 stycznia będzie aktywny w stylu wakacyjnym jako ZF2IT z Kajmanów NA-016. QSL via LOTW.
Mistrzostwa Świata WRTC World Radiosport Team Championship 2022
https://www.wrtc2022.it/en/wrtc-2023-award-31.aspW styczniu z okazji zbliżających się MŚ będą aktywne stacje okolicznościowe:
II1WRTC (Piemonte, Liguria)
II2WRTC (Lombardia)
II3WRTC (Veneto, Friuli Venezia Giulia, Trentino Alto Adige)
II4WRTC (Emilia Romagna)
II5WRTC (Toscana)
II6WRTC (Marche, Abruzzo, Molise)
II7WRTC (Puglia, Basilicata 7 region)
II8WRTC (Campania, Calabria, Basilicata 8 region)
II9WRTC (Sicilia)
II0WRTC (Lazio, Umbria)
IR1WRTC (Valle d'Aosta)
IO0WRTC (Sardegna)
4X22WRTC
8B1WRTC
8N1WRTC
9A22WRTC
9M6WRTC
BY1CRA/WRTC
CQ7WRTC
D44PM
DA22WRTC
E2WRTC
EF2WRTC
EF8WRTC
GB2WC
HZ1WRTC
IO1WRTC
IO8WRTC
K4W (Porto Rico)
LZ0WRTC
N0W
N1W
N4W
N5W
N6W
N7W
N9W
OM22WRTC
PY5WRTC
SP0WRTC
SX0WRTC
TM2WRTC / TM3WRTC
UP7WRTC
VE2WRTC
VR2WRTC
W6W (Hawaii)
YU5EEA
YW1WRTC
ZL6WRTC
ZV7W
*TM2WRTC będzie QRV od 1 do 15 stycznia, natomiast TM3WRTC będzie QRV od 16 do 30 stycznia.
Inne dyplomy w grudniu:
YOTA
https://events.ham-yota.com/awardsTCT
https://clublog.org/charts/transatlantic100.php Zawody 1.01.2023 r.
AGCW HNY Contest
https://www.agcw.de/contest/hnyc/hnyc-engl/Wyniki:
WAE SSB 2022
https://dxhf2.darc.de/~waessblog/user.cgi?fc=loglist&form=referat&lang=enOK DX RTTY 2022
http://okrtty.crk.cz/index.php?page=2022-2Japoński klub telegrafistów A1C oferuje w sprzedaży klucz firmy GHD
https://a1club.org/clubkey/2023/index-en.htmlKoniec roku więc warto zobaczyć swoje osiągnięcia w różnych współzawodnictwach:
SPGA Polskie Gminy i Powiaty -
http://spga.pl/DXCC -
https://clublog.org/World Castels Awards -
https://www.qth.cz/wcagroup/export/log_eng.phpWorld Wide Flora & Fauna -
https://wwff.co/logsearch/EPC -
https://www.epc-mc.eu/index.php?lang=plTBDXC Maraton (Maraton na podstawie CQ WW DX Contest, ale cały rok) -
https://www.tbdxc.net/marathonWspółzawodnictwa SPDXC
https://www.spdxc.org/Intercontest KF
https://sq2gxo.pl/intercontest/SP Contest Maraton
https://pzk.org.pl/download/public/wspolzawodnictwa/sp_contest_maraton/2022/SPCM-wspolzawodnictwo_06_12_2022.pdfPozdrawiam Adam SQ9S