Forum Polskiego Związku Krótkofalowców

Polski Związek Krótkofalowców - dział publiczny - pisanie po zalogowaniu => OPP i 1% => Wątek zaczęty przez: SQ2LID w Grudzień 10, 2018, 03:13:25 pm

Tytuł: Dokumentacja PZK
Wiadomość wysłana przez: SQ2LID w Grudzień 10, 2018, 03:13:25 pm
Kol. Skarbniku,
szukam w dokumentach i nie odnalazłem, może mógłbyś mi wskazać, szukam dokumentu na podstawie którego (rozumuje że to wytyczne PZK) Oddziały Terenowe gromadzą środki z 1% do wspólnego worka, z pominięciem rozdziału na wskazane w deklaracjach podatkowych dotacje celowe OPP - np. Kluby przynależne do tegoż OT, oraz jak są rozdzielane w/w środki w przypadku gdy Klub (który jest beneficjentem środków zapisanym w deklaracji podatkowej) zmieni Oddział Terenowy.


Zakładam że jest to regulowane jakimś wewnętrznym dokumentem, o mocy Uchwały - gdyż wyjaśnienia na poziomie OT wskazują niezgodność z Uchwałą: Ordynacja Podatkowa. Proszę więc o wskazanie właściwych dokumentacji do zapoznania.


Tomek
SQ2LID
Tytuł: Odp: Dokumentacja PZK
Wiadomość wysłana przez: SP5ELA w Grudzień 13, 2018, 08:54:32 pm
Tomek
Naprawdę macie (masz) takie problemy? Pytania są do Skarbnika PZK, ale mogę Ci powiedzieć, że w świetle mojej wiedzy nie ma zapisu na okoliczność zmiany "barwy klubowej w OT PZK" przez kluby dot. środków OPP. Nie przewidziano takiej "fanaberii". Trzeba tu raczej postępować zgodnie z logiką rzetelności. Jak im się należy, to dać, zgodnie z wolą darczyńcy. Przynajmniej ja bym tak postąpił w OT73.
73 ZYGI
Tytuł: Odp: Dokumentacja PZK
Wiadomość wysłana przez: SP3AMO w Kwiecień 30, 2021, 09:58:19 pm
Skarbniku PZK, co masz do powiedzenia w tym temacie.
Marek SP3AMO