Forum Polskiego Związku Krótkofalowców

Polski Związek Krótkofalowców - dział publiczny - pisanie po zalogowaniu => Szkolenia, egzaminy i licencje => Wątek zaczęty przez: SQ3MIS w Listopad 20, 2018, 10:32:31 pm

Tytuł: Założenie klubu krótkofalowców
Wiadomość wysłana przez: SQ3MIS w Listopad 20, 2018, 10:32:31 pm
Mam kilka pytań dotyczących procedury założenia klubu. Starałem się znaleźć na ten temat jakieś informacje w sieci, ale jest ich niewiele i są sprzeczne. Liczę, że tu uzyskam wiarygodne odpowiedzi :) A oto pytania:


1. Czy istnieje możliwość założenia "klubu rodzinnego"? Czytałem o takich tworach, ale nie wiem czym różnią się od innych i jak taki klub założyć?
2. Tak się składa, że pracuję w pewnej instytucji wychowawczej dla młodzieży i chciałbym umożliwić im poznanie naszego hobby. Nie mam stowarzyszenia, 2 innych krótkofalowców itp. Jestem ja, mój sprzęt i młodzież chętna, by spróbować pracy na pasmach.  Mogę teoretycznie skorzystać z fundacji działającej przy wspomnianej placówce, ale wolałbym zachować "wyłączność" znaku klubowego.
Z góry dziękuję za radę.
Michał
Tytuł: Odp: Założenie klubu krótkofalowców
Wiadomość wysłana przez: SQ8MXS w Listopad 21, 2018, 07:24:08 am
1. "TAK" - instrukcja poniżej
2. Występujesz do UKE o drugi znak (nie tymczasowy - żebyś nie pomylił pojęć, bo tymczasowy to coroczne "odnawianie") - (wniosek RA-1-i - musisz tylko podać inny adres od tego który podałeś przy wydawaniu pierwszego znaku) i bawisz się w klub działając z młodzieżą pod tym drugim znakiem.
Marek
Tytuł: Odp: Założenie klubu krótkofalowców
Wiadomość wysłana przez: SQ3MIS w Listopad 21, 2018, 11:51:12 am
Dziękuję za odpowiedź :) jest to jakiś pomysł, ale wydaje mi się, że to droga naokoło jakoś :) co np z obsługą QSL? Kluby mają ja gratis a w tej sytuacji musiałbym się chyba drugi raz zapisać ;) Jak wygląda sprawa z "klubami pzk"?
Tytuł: Odp: Założenie klubu krótkofalowców
Wiadomość wysłana przez: SQ8MXS w Listopad 21, 2018, 12:49:58 pm
z tego co widzę jesteś członkiem PZK więc w czym problem ?????? W OSEC skarbnik dopisuje wyłącznie twój drugi znak i masz pełną obsługę QSL. Równie dobrze możesz mieć 10 znaków - wpisać je wszystkie do OSEC i mieć obsługę QSL na 10 znakach .....
Pytasz o klub PZK ... wróć do pierwszego swojego pytania i jeszcze raz przeczytaj to co sam napisałeś: " ale wolałbym zachować "wyłączność" znaku klubowego " ... - tego się trzymaj ...
Marek