Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Członkostwo w PZK / PRZENIESIONY: Historia PZK
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SP5LS dnia Styczeń 16, 2018, 06:54:53 pm  »
2
O związku / Historia PZK
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Wiesław Furmański dnia Styczeń 16, 2018, 06:29:07 pm  »
Witam serdecznie. Jestem tu po raz pierwszy i najprawdopodobniej mój wpis nie będzie w tym miejscu gdzie powinien. Nie znalazłem jednak wątku który mówiłby o historii i dawnych członkach PZK. Chciałbym nawiązać kontakt z osobą której historia PZK jest bliska i dokonuje jakiś archiwizacji. Otóż jestem wnukiem jednego z prekursorów tego Związku SP8CH i mam kilka historycznych zdjęć które być może znalazły by się w lepszym miejscu niż moja szuflada :) Chętnie wyślę skany. Proszę o kontakt na wif@onet .eu 
3
Yaesu / Odp: FT-991
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SP5ELA dnia Styczeń 15, 2018, 02:58:15 pm  »
Witam
Transceivery FT-991 i FT-991A tak jak i wiele innych trx-ów mają dwie "opcje" odblokowania pasm / poszerzenia pasm. Jedna to jest opcja hardware-owa (sprzętowa), a druga software'owa (programowa). Opisany przez SP7RB sposób odblokowania (dodania) pasma 60M jest sposobem softwarowym realizowanym poprzez aktualizację firmware'u transceivera.
 Wykonanie tej aktualizacji powoduje również inne zmiany w trx-ie. W większości przypadków zmiany oprogramowania trx-a są korzystne dla użytkownika, bo uwzględniają poprawki, w tym zgłaszane przez samych użytkowników. Czasem bywa też i tak, że programiści firmy mogą się nieco "zagalopować" w zmianach. W ostatnim sofcie dla 991 chyba "lekko" przesadzono z agresywnością działania DSP.

Opcja software'owa nie wymaga ingerencji fizycznej w TRX, jest to istotne, kiedy sprzęt jest na gwarancji i ma plomby gwarancyjne. Opcja hardwe'owa dla odmiany wymaga otwarcia TRX-a i ingerencji fizycznej - typowo zmiana jumperów na jednej z płyt trx-a (FT-991 Control-Unit, jumper JP3003). Opis zmiany sprzętowej jest w sieci Internet (tzw. FT-991 MARS Mod), nie jest mi znany autor tej modyfikacji, modyfikacja jest z 15.12.2014 r. Ta modyfikacja odblokowywuje zakres pracy Tx-a od 1.8 - 30MHz oraz 50 - 54MHz.

73 Zygi SP5ELA
4
Pozyskiwanie środków dla PZK / Odp: Darowizna na rzecz PZK - statutowa siedziba PZK
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SQ8MXS dnia Styczeń 11, 2018, 02:03:23 pm  »
Marek szkoda czasu mojego i Twojego na to by pokazywać jak powinna wyglądać struktura prężnie rozwijającego się "przedsiębiorstwa".

Sorry ale jeśli mamy coś znaczyć, rozwijać się, być przykładem, a co najważniejsze zaufaną organizacją - musimy być "przedsiębiorstwem" z mocnym marketingiem ..... takim nie jesteśmy i nigdy nie będziemy, co więcej mi po 10 latach przynależności już się nie chce niektórych rzeczy powtarzać i czegokolwiek robić bo i tak znajdzie się "mundrzejszy" co to wszystko rozp..........i albo uzna, że jego "prowda" jest prawdziwsza.

tak na szybko z "umi" - kto u nas "umi" skorzystać z projektów unijnych i z ilu PZK dzięki temu "umi" - projektów skorzystało ?
5
Pozyskiwanie środków dla PZK / Odp: Darowizna na rzecz PZK - statutowa siedziba PZK
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SP5LS dnia Styczeń 11, 2018, 01:12:11 pm  »
To może Marek pokażesz mi to "umi" ?

Sent over Tapatalk

6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SQ8MXS dnia Styczeń 11, 2018, 12:32:55 pm  »
Co do zwrotu - zupełnie nie wiem czemu nierealne. Dostawałem już takie zwroty, potem się to po prostu dolicza do najbliższego PITa.

Markowi zapewne chodziło o wpływy znaczne (wysokość), szczególnie od osób prawnych - to ma sens przy celu na poziomie 1-2 mln PLN. Przy takowym celu powinien być wyznaczony jakiś czasookres na zbiórkę powiedzmy 5-10 lat - nie bardzo czuję późniejsze ewentualne zwroty i rozliczenia podatków ;) (mam nadzieję, że wiesz w którym kierunku idę - te większe sumy ....).

Ogólnie: PZK powinno szukać alternatywnych źródeł finansowania, sponsorów, niekoniecznie gotówkowych a i oszczędności można by pewnie jakieś zrobić.

Pełna zgoda - powinno .... ale chyba nie bardzo chce ...., albo "umi" .....
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez canis_lupus dnia Styczeń 11, 2018, 12:15:19 pm  »

Po pierwsze, darowizna nie musi mieć wskazanego celu.

a całość przeczytał ?

Byłaby to darowizna celowa i jako taka nie mogłaby być wydatkowana na inny cel.

Po drugie, darowiznę ze wskazanym celem, jesli osiągnąć się go nie uda można po prostu zwrócić, tak jak to bardzo elegancko zrobili organizatorzy "radia dla reaktywacji".

Nierealne jeśli sobie to ktoś odliczy od uzyskanego dochodu ..... nie porównuj zbiórki Marka ze zbiórką "radia dla reaktywacji" to były zupełnie inne zbiórki jeśli chodzi o formalności ....

Oczywiście, ze czytał. Pomimo to, nadal można wpłacić nie wskazując celu.
Co do zwrotu - zupełnie nie wiem czemu nierealne. Dostawałem już takie zwroty, potem się to po prostu dolicza do najbliższego PITa.

Ogólnie: PZK powinno szukać alternatywnych źródeł finansowania, sponsorów, niekoniecznie gotówkowych a i oszczędności można by pewnie jakieś zrobić.
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SQ8MXS dnia Styczeń 11, 2018, 10:28:13 am  »

To że otrzymałeś jedną wpłatę na ten szczytny cel nie oznacza że pełną sumę uzbierasz w rok, dwa, dziesięć ..... bo uwierz mi na tych kilku wpłatach raczej się skończy ..... zbierzesz 10k PLN i je zamrozisz bo mają one zostać wydane wyłącznie na siedzibę i tak będziesz kisił te 10k PLN np przez 50 lat, a czy darczyńcy Cię rozliczą ? Nie wiem ..... zobaczymy .....

a całość przeczytał ?

Byłaby to darowizna celowa i jako taka nie mogłaby być wydatkowana na inny cel.

Po drugie, darowiznę ze wskazanym celem, jesli osiągnąć się go nie uda można po prostu zwrócić, tak jak to bardzo elegancko zrobili organizatorzy "radia dla reaktywacji".

Nierealne jeśli sobie to ktoś odliczy od uzyskanego dochodu ..... nie porównuj zbiórki Marka ze zbiórką "radia dla reaktywacji" to były zupełnie inne zbiórki jeśli chodzi o formalności ....

Po trzecie - zbiórkę POMIMO podniesionych składek uważam za słuszną. To jest DODATKOWE źródło finansowania, DODATKOWE pieniądze. To po prostu rodzi nowe możliwości, o ile nie zostanie wydane na proporczyki...

skoro na siedzibę to nie na proporczyki ....

Po czwarte, darowiznę mogą wpłacić też niezrzeszeni, chcący wesprzeć stowarzyszenie jakąś drobną kwotą.

hmn .... wesprzeć naszą organizację może każdy niezależnie od przynależności ..... i nie musi do tego być organizowana jakakolwiek zbiórka .... Polska to wolny kraj .....
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez canis_lupus dnia Styczeń 11, 2018, 10:20:34 am  »

To że otrzymałeś jedną wpłatę na ten szczytny cel nie oznacza że pełną sumę uzbierasz w rok, dwa, dziesięć ..... bo uwierz mi na tych kilku wpłatach raczej się skończy ..... zbierzesz 10k PLN i je zamrozisz bo mają one zostać wydane wyłącznie na siedzibę i tak będziesz kisił te 10k PLN np przez 50 lat, a czy darczyńcy Cię rozliczą ? Nie wiem ..... zobaczymy .....

Po trzecie - zbiórkę POMIMO podniesionych składek uważam za słuszną. To jest DODATKOWE źródło finansowania, DODATKOWE pieniądze. To po prostu rodzi nowe możliwości, o ile nie zostanie wydane na proporczyki...
Po czwarte, darowiznę mogą wpłacić też niezrzeszeni, chcący wesprzeć stowarzyszenie jakąś drobną kwotą.
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SQ8MXS dnia Styczeń 11, 2018, 09:16:31 am  »
Marek,

Nie wierzę w to co tutaj wypisujesz. Przy obecnym poziomie składek członkowskich i pod warunkiem, że obecny skarbnik i następnie kolejni skarbnicy będą zaciskać pasa ( o ile będą chcieli ), PZK będzie miało siedzibę za jakieś ..... 50 lat.
Nie bierzesz w ogóle pod uwagę, że ze składek opłacamy wszystko, lokale, rachunki, działalność organizacyjną, działalność sportową, biuro qsl itd.
Składka członkowska to jednak swego rodzaju przymus organizacyjny, darowizna na działalność statutową to dobra wola i przywilej osoby, która taką darowiznę zechce przekazać.

Marek w ogóle mnie nie zrozumiałeś i nie pisz mi proszę co my opłacamy ze składek ...... proszę .......

Najpierw wykaż, że podwyżka miała sens w takiej, a nie innej wysokości i co z niej wynikło, a potem twórz projekty związane z siedzibą i dodatkowymi zbiórkami. Też jestem za tym żeby PZK miało swoją siedzibę (choć nie bardzo wiem co rozumiesz rzez słowo "siedziba" i o jakiej kwocie na ten cel myślisz), ale na chwilę obecną złamanego grosza w takiej formie na ten cel nie przeleję. Jeśli PZK pokaże mi, że jest w stanie samo zaoszczędzić z podniesionej składki i samo np jest w stanie 10% z podwyżki przelać na cel nowej siedziby - ok uwierzę, że polityka finansowa PZK jest dobra. Na chwilę obecną twierdzę, że polityka finansowa PZK gdzieś zmierza ..... jeszcze nie wiem czy w dobrym kierunku to się okaże po 15 kwietnia.

Strony: [1] 2 3 ... 10