Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Zawody krajowe / Odp: Juniorzy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SP8MRD dnia Czerwiec 11, 2018, 09:38:25 pm  »
Witam
Pomysł ciekawy i popieram.Dzięki Spike za podjęcie tematu sygnalizowanego na forum PKI.  ;) Ciekawy jestem opinii innych Osób.
Pozdrawiam serdeczniePiotr SP8MRD
2
Zawody krajowe / Juniorzy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SP9NJ dnia Czerwiec 11, 2018, 12:25:12 am  »
Miałem okazję przeczytać kilka opinii, oraz zapoznać się z całkiem ciekawymi materiałami nt. pracy juniorów w zawodach.

Zaproponuję organizatorom rozliczającym krajowe zawody przez logSP, aby na podstawie wpisanej daty urodzin zarejestrowanego na platformie operatora, tworzyć automatycznie (pozaregulaminowo) kategorię JUNIOR - na podstawie tej właśnie danej, bez modyfikacji zgłaszanej kategorii.

Oczywiście organizator nie będzie miał z tego tytułu żadnych dodatkowych czy niechcianych zobowiązań, Ci operatorzy będą także rozliczani w podstawowych (regulaminowych) kategoriach, ale skrypty mogą dodatkowo "wyciągnąć" juniorów, aby mogli rywalizować bardziej między sobą, nie tylko między spróchniałym i zepsutym środowiskiem emerytów i rencistów 50WPM ;)

Wyglądałoby to tak, że w każdych zawodach, pojawiałaby się z automatu kategoria "JUNIOR" (bez podziału na inne kategorie, jedynie na podstawie wpisu daty urodzenia), gdzie w tabeli znajdą się wszyscy "poniżej" kryzy wiekowej jaką - mam nadzieję - szybko wypracujemy, z punktacją wg regulaminu.

Myślę, że takie novum będzie dobre zarówno dla frekwencji w zawodach, jak i usatysfakcjonuje i zachęci juniorów do regularnych startów, pomimo mniejszego doświadczenia.

Po co robić "Dzień Dziecka" 4 razy w roku, jeśli można 200 razy. Zdaję sobię sprawę, że wieloboje są już "w trakcie", ale nie widzę powodu aby czekać na nowe edycje, dalej będzie to sprawiedliwe, jeśli np. "od lipca" wszyscy juniorzy będą mieli taką okazję na ekstra kategorię. Ba, na logSP można nawet zorganizować Wielobój Juniorów, gdzie udział w jakichkolwiek zawodach będzie na ustalonych zasadach premiowany (czyli każde zawody są turą tego wieloboju, niezależnie od organizatora), to są plusy korzystania z "jednej maszyny", nie rozsypanych po internetach wynikach w formacie txt...

Na spotkaniu w Gajowie, powstał jeszcze jeden pomysł, który powinien być też atrakcyjny dla "narybku"... ale o tym wkrótce.
3
SP DX Contest / Odp: Zaliczanie nieprawidłowych QSO i inne pomysły na przyszły rok.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SP9NJ dnia Czerwiec 04, 2018, 02:52:47 pm  »
A Komisja to ma jakieś specjalne skille do zerkania w dwie tabelki? Im więcej osób przejrzy tym lepiej. Automat się nie myli, mogłem ja się pomylić wpisując zapytania do bazy. Algorytm kontroli, czy sie nie pomyliłem to właśnie "Jak się komuś nudzi, to tu oglądać, czy wszystko dobrze". Nie ufam żadnym Komisjom i innym "z mianowania", ufam tym, którym się chce coś zrobić w danym momencie, a nie muszą, bo to zrobią lepiej.
4
SP DX Contest / Odp: Zaliczanie nieprawidłowych QSO i inne pomysły na przyszły rok.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SP5ELA dnia Czerwiec 04, 2018, 02:40:26 pm  »
Spike
Sprawdzenie tego wykazu przez osobę "postronną" to nie najlepszy pomysł. Może któryś z członków Komisji to sprawdzi. Automat bazuje na automacie, a jaki jest algorytm kontroli automatu? Czy dane wejściowe są poprawne?
73 ZYGI SP5ELA
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SP9NJ dnia Czerwiec 02, 2018, 12:50:48 am  »
Jak się komuś nudzi, to tu oglądać, czy wszystko dobrze, bo robiłem półautomatycznie:

https://spdxcontest-2018.pzk.org.pl/2018/awards.php

49 porządnych desek, nie makulatury wciskanej DXom w połowie na siłę i za nic, za bycie jedynym, nie pierwszym.
192/401 (serio, sprawdzałem) wysyłanych dyplomów ma być za jedyne miejsca "kraj/kategoria", nie pierwsze. Podobno to promocja zawodów.

Jak zestawienie jest OK to się to podlinkuje na stronę.
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SP5ELA dnia Czerwiec 01, 2018, 02:46:02 am  »
Witam
Bardzo dobrze Spike! Walczysz dzielnie i tak ma być.
Ktoś tu postulował, aby do regulaminu wpisać zasady pracy komisji. A w jakim regulaminie zawodów "Świata" jest to wpisane? To bzdura. Komisja zawsze musi mieć pewną elastyczność działań. Przyjmuje się a'priori, że komisja wie co robi. I ma prawo i moze nie ujawniać wszystkich algorytmów działania. Natomiast oszuści i kombinatorzy są często bardzo kreatywni i nie ma zupełnie potrzeby ułatwiania im życia. Biorąc udział w przeszłości w pracach Komisji SP-DX Contestu widziałem różne "ciekawe rzeczy". Także zadziwiające i szokujące logi. Zawody SP-DX Contest to jedne z najstarszych zawodów Świata (o ile nie najstarsze). I zgodnie z klasyczną zasadą "Polacy nie gęsi, swój rozum mają" możemy być lepsi od innych. Komisje zawodów CQWW i CQ WPX miały poważną wieloletnią zapaść. Widać wyraźnie było, że sobie nie radzą. Od 5-ciu lat to się poprawiło, ale i tam ideału nie ma. Bywały błędne decyzje komisji. Ale też postawiono na bezwzględną walkę z oszustami i kombinatorami..

* Tak, coś tu jest nie tak z edytorem od jakiegoś czasu. Trzeba poprawiać brakujące linie rozdziału.

73 ZYGI SP5ELA
7
O związku / Odp: ŁOŚ 2018 - TVP OPOLE
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SP5ELA dnia Maj 31, 2018, 10:56:48 pm  »
Krzysztof
Materiał prezentowany przez tabloidy (niestety opole.tvp.pl wyczerpuje takie kryteria) jest nieakceptowalny. Zdobądź sam materiał video do własnej publikacji.
73 Zygi SP5ELA
8
O związku / ŁOŚ 2018 - TVP OPOLE
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SP6DVP dnia Maj 31, 2018, 05:19:15 pm  »
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SP9NJ dnia Maj 31, 2018, 04:46:57 am  »
I nie gadaj, że stacje gorsze będą w takim wypadku lepsze, bo jak pokazują wyniki, stacje lepsze dalej są lepsze, a gorsze dalej są gorsze. Nie ma takiej opcji, żeby pomimo takiego rozliczenia (dla wszystkich) stacja gorsza okazała się lepsza. Bo ani gorsza ani lepsza nie wie kiedy korespondent zrobi błąd. Twierdzenie inaczej to jest czysta demagogia albo - co gorsza - próba utrzymania pasującego niektórym status quo. Zaliczanie mimo błędu korespondenta co najwyżej wywinduje operatorów, którzy krzywo nadają, bełkoczą, albo mają w nosie co korespondent zapisze. Teraz to po prostu widać, bo numerki się nie pojawiły magicznie. No chyba, że chodzi o to, żeby nie było widać kto krzywo nadaje i bełkocze, bo przecież on dobrze odebrał i powinien mieć "zielono" niezależnie od tego jaki syf w eter puścił.  :P W eter należy puszczać tak, żeby korespondent też błędów nie popełniał, "za podanie odpowiada podający" (to koszykówka, taki sport, prawdziwy). Reszta błędów jest kompletnie losowa, omsknięcie palca na klawiaturze nie zależy od mocy stacji ani jej anten i zdaza się "po prostu", każdemu po równo. A jak wołasz kogoś, kto daje 001 albo ledwo Cię słyszy, to liczysz się z tym, że efekt może być mizerny, a nie na to, że komisja Ci zaliczy błędne QSO, argumentując, że jakaś inna komisja zalicza. Chyba, że startujesz w paraolimpiadzie gdzie organizatorzy nie mają jaj i zawodnicy dyktują warunki na zasadzie wspomnianej erystyki (kij z tym że to bez sensu, ale my tak chcemy i tak macie robić), typu CQWW. Jak chcecie paraolimpiadę to nie ma sprawy, tylko się jasno zadeklarujcie. Postulowałem już wpisanie do Statutu PZK opiekę paliatywną i zajęcia dla niepełnosprawnych o niskim i średnim stopniu upośledzenia. Ale twardym trzeba być, jak Roman Bratny, nie mientkim. Zawody mają być, nie dzień paralitycznej aktywności z jęczeniem o 001, jęczeniem o zaliczanie i jęczeniem o nic nie znaczące procenty. Od tego macie te CQWW i inne. Tu mamy SP DX Contest, zawody sportowe.
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SP9NJ dnia Maj 31, 2018, 01:14:32 am  »
 Te 001 robi mniej problemu i zamieszania niż tłumaczenie co to za zawody choć i to się zdarzało.

Jeszcze mniej problemu robi "sorry wrong contest". A zupełnie mniej problemu robi kiedy słyszysz "sorry not in contest" a ty (oczywiście nie Ty, tylko przykładowy ty) mówisz "ok sorry". Zamiast tego, kiedy już wiesz, że not in contest, wołasz "ok, just gimme 001, kierowniku" jak menel pod warzywniakiem o złotówkę, a potem płacz, że w LoTW zaliczone a w zawodach "usunietę". Potem, że najlepszą metodą zachęcania, jest obniżanie limitu dla "NO LOG", bo "kierownik" dał 001. I dyplomy z uśmiechniętym słoneczkiem dla paraolimpijczyków.  Jeszcze raz podkreślę, że nie chodzi mi tu o Ciebie i Twoją stację, tylko to ogólna odpowiedź na pewne dogmaty.

Nie wymagajmy, żeby w zawodach zaliczać wszystko, co się zawodnikowi pod QRG nawinie. Czy chodzi o to, żeby zaliczać wszystko, co odpowiedziało w czasie zawodów? Bo to wprost prowadzi do "dnia aktywności" i nie trzeba crosschecku.

Aby aktywnie startowali w zawodach lub inaczej -aby było więcej świadomych uczestników zawody trzeba rozreklamować.

Tak, ale wołanie "gimme 001" nijak nie reklamuje, wbrew utartemu "big guny reklamują spdxcontest robiąc wujców 001". To jest brednia.  Sam to przyznajesz. Reklamuje zawody to o czym piszesz - promocja, zaproszenia, przypomnienia, dodam może przejrzystośc innowacyjnośc i nowoczesność. Ja wiem jakie maile dostaję od DXów, mniej więcej w stylu "o k... wincyj!". Nie promują zawodów stacje wołające "daj mi jeden". Chyba nikt nie powie, że ponad 15% wzrost przysłanych logów (a więc aktywnego zainteresowania) w tym roku wynikał z zaliczania 001 czy sposobu organizacji poprzednich zawodów. Raczej to, co zobaczyli dzęki interwencji opisanej poniżej...

Ręka w górę - kto zrobił coś w tym temacie na arenie międzynarodowej?

Tak, Czarek SP5Y, mimo komentarzy i trollingu na PKI, że "zaproszenia nic nie dają" oraz "jakim prawem ktoś mi wysłał zaproszenie na maila" naszych rodzimych forumofalarzy. Nie bez znaczenia są też deski sponsorowane przez sponsorów i organizowane przez SPDXClub. To naprawdę dla niektórych zawodników jest coś specjalnego - i jest nie takie częste "na arenie". W tym roku zapowiedziane i odpalone były po raz pierwszy też e-dyplomy dla wszystkich - głównie dla tych, co by chcieli się "powiesić" za SP DX Contest, a nie mieli okazji. Mam nadzieję, że jak zobaczyli po zaproszeniu nową stronę, to też zachęciło to do udziału w zawodach, bo pomyśleli "o, nie ma lipy". Każde z osobna to mała rzecz, a razem to jest "robota na arenie międzynarodowej".

Można też dodać zapis w regulaminie np.: "pamiętaj o tym, że łączności ze stacjami dajacymi 001 pod koniec zawodów nie muszą być logowane, nie dadzą one punktów i zwiększą procent błędów".

Zdefiniuj "pod koniec". Stacje 001 nie dają punktów, nie dają promocji, nie dają nic, to tylko przypadkowe stacje, które Cię słyszą przypadkowo w trakcie zawodów. Chyba że... patrz pierwszy akapit.
Strony: [1] 2 3 ... 10