Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Zawody krajowe / Odp: Zawody Rybnickie 2018
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SQ9S dnia Grudzień 23, 2018, 09:33:41 am  »
Jak Wam "poszło"? Ilu uczestników?"Prawie" wystartowałem..
73 ZYGI SP5ELA
Zygi wybacz, że tak późno ale wcześniej nie byłem na forum.
Zawody uznajemy za bardzo udane. W zawodach wzięło udział 158 stacji z czego 155 przysłało logi.Daje to nam drugie miejsce w SP pod kątem ilości uczestników. Na pierwszym miejscu jest Quo vadis.Najlepsi w swoich  kategoriach zgłaszali ponad 200qso. Myślę, że w przyszłym roku się usłyszymy.
Regulamin zostanie jeszcze dopracowany.  Pełne wyniki na stronie https://logsp.pzk.org.pl/?page=contest&id=335Każdy z uczestników otrzymał Dyplom za udział.Pozdrawiam Adam SQ9S
2
OPP i 1% / Odp: Dokumentacja PZK
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SP5ELA dnia Grudzień 13, 2018, 08:54:32 pm  »
Tomek
Naprawdę macie (masz) takie problemy? Pytania są do Skarbnika PZK, ale mogę Ci powiedzieć, że w świetle mojej wiedzy nie ma zapisu na okoliczność zmiany "barwy klubowej w OT PZK" przez kluby dot. środków OPP. Nie przewidziano takiej "fanaberii". Trzeba tu raczej postępować zgodnie z logiką rzetelności. Jak im się należy, to dać, zgodnie z wolą darczyńcy. Przynajmniej ja bym tak postąpił w OT73.
73 ZYGI
3
OPP i 1% / Dokumentacja PZK
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SQ2LID dnia Grudzień 10, 2018, 03:13:25 pm  »
Kol. Skarbniku,
szukam w dokumentach i nie odnalazłem, może mógłbyś mi wskazać, szukam dokumentu na podstawie którego (rozumuje że to wytyczne PZK) Oddziały Terenowe gromadzą środki z 1% do wspólnego worka, z pominięciem rozdziału na wskazane w deklaracjach podatkowych dotacje celowe OPP - np. Kluby przynależne do tegoż OT, oraz jak są rozdzielane w/w środki w przypadku gdy Klub (który jest beneficjentem środków zapisanym w deklaracji podatkowej) zmieni Oddział Terenowy.


Zakładam że jest to regulowane jakimś wewnętrznym dokumentem, o mocy Uchwały - gdyż wyjaśnienia na poziomie OT wskazują niezgodność z Uchwałą: Ordynacja Podatkowa. Proszę więc o wskazanie właściwych dokumentacji do zapoznania.


Tomek
SQ2LID
4
Pozyskiwanie środków dla PZK / Odp: Czy i w jaki sposób można przeznaczyć 1% podatku na określony OT / Klub i cel
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SP5IOU dnia Grudzień 02, 2018, 11:30:18 am  »
Dzięki.
Już piszę do władz klubu.5
Pozyskiwanie środków dla PZK / Odp: Czy i w jaki sposób można przeznaczyć 1% podatku na określony OT / Klub i cel
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SQ5KWH dnia Grudzień 01, 2018, 08:53:02 pm  »
Dzień dobry,


Marcin - dostaliśmy aktualne zestawienie środków  z 1%.
Składajcie wniosek (co i za ile), bo z tym akurat wcale nie musieliście czekać.
6
Pozyskiwanie środków dla PZK / Odp: Czy i w jaki sposób można przeznaczyć 1% podatku na określony OT / Klub i cel
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SP5IOU dnia Listopad 28, 2018, 09:06:04 pm  »
Dobry wieczór.
Odpisy 1% podatku powinny do PZK wpłynąć najpóźniej do sierpnia b.r. - 3 miesiace po ostatnim terminie wpłat podatków.
Chcieliśmy w klubie dokonać zakupu automatycznej skrzynki antenowej i możliwość dysponowania odpisami przez oddziały a zarazem przez kluby by to umożliwiła.
Dowiedziałem się że oddziały terenowe jeszcze nie otrzymały od ZG informacji o dedykowanych dla nich odpisów.
To trochę chyba długo bo mamy prawie grudzień.
Proszę o pilne dokonanie  niezbędnych czynności, aby klub mógł wystąpić do OT o środki na zakup skrzynki antenowej, czy innych niezbędnych rzeczy.
Sprawa jest pilna, gdyż używana przez nas ręczna stara skrzynka ma poważne mankamenty, o których nie chcę tu wspominać i wkrótce może uniemożliwić klubowi udziału w zawodach i w szkoleniu praktycznym młodych adeptów naszego Hobby.7
Szkolenia, egzaminy i licencje / Odp: Założenie klubu krótkofalowców
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SQ8MXS dnia Listopad 21, 2018, 12:49:58 pm  »
z tego co widzę jesteś członkiem PZK więc w czym problem ?????? W OSEC skarbnik dopisuje wyłącznie twój drugi znak i masz pełną obsługę QSL. Równie dobrze możesz mieć 10 znaków - wpisać je wszystkie do OSEC i mieć obsługę QSL na 10 znakach .....
Pytasz o klub PZK ... wróć do pierwszego swojego pytania i jeszcze raz przeczytaj to co sam napisałeś: " ale wolałbym zachować "wyłączność" znaku klubowego " ... - tego się trzymaj ...
Marek
8
Szkolenia, egzaminy i licencje / Odp: Założenie klubu krótkofalowców
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SQ3MIS dnia Listopad 21, 2018, 11:51:12 am  »
Dziękuję za odpowiedź :) jest to jakiś pomysł, ale wydaje mi się, że to droga naokoło jakoś :) co np z obsługą QSL? Kluby mają ja gratis a w tej sytuacji musiałbym się chyba drugi raz zapisać ;) Jak wygląda sprawa z "klubami pzk"?
9
Szkolenia, egzaminy i licencje / Odp: Założenie klubu krótkofalowców
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SQ8MXS dnia Listopad 21, 2018, 07:24:08 am  »
1. "TAK" - instrukcja poniżej
2. Występujesz do UKE o drugi znak (nie tymczasowy - żebyś nie pomylił pojęć, bo tymczasowy to coroczne "odnawianie") - (wniosek RA-1-i - musisz tylko podać inny adres od tego który podałeś przy wydawaniu pierwszego znaku) i bawisz się w klub działając z młodzieżą pod tym drugim znakiem.
Marek
10
Szkolenia, egzaminy i licencje / Założenie klubu krótkofalowców
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SQ3MIS dnia Listopad 20, 2018, 10:32:31 pm  »
Mam kilka pytań dotyczących procedury założenia klubu. Starałem się znaleźć na ten temat jakieś informacje w sieci, ale jest ich niewiele i są sprzeczne. Liczę, że tu uzyskam wiarygodne odpowiedzi :) A oto pytania:


1. Czy istnieje możliwość założenia "klubu rodzinnego"? Czytałem o takich tworach, ale nie wiem czym różnią się od innych i jak taki klub założyć?
2. Tak się składa, że pracuję w pewnej instytucji wychowawczej dla młodzieży i chciałbym umożliwić im poznanie naszego hobby. Nie mam stowarzyszenia, 2 innych krótkofalowców itp. Jestem ja, mój sprzęt i młodzież chętna, by spróbować pracy na pasmach.  Mogę teoretycznie skorzystać z fundacji działającej przy wspomnianej placówce, ale wolałbym zachować "wyłączność" znaku klubowego.
Z góry dziękuję za radę.
Michał
Strony: [1] 2 3 ... 10