Autor Wątek: CQRLOG - najlepszy logger dla GNU/Linux i *BSD  (Przeczytany 3883 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SP6INA

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 29
CQRLOG - najlepszy logger dla GNU/Linux i *BSD
« dnia: Luty 20, 2021, 06:15:53 pm »
https://www.cqrlog.com/

CQRLOG to zaawansowany program logujący oparty na bazie danych SQL. Zapewnia sterowanie radiowe oparte na bibliotekach hamlib.  połączenie klastra DX, callbook między innymi HamQTH/QRZ (dostęp XML), grayliner, wewnętrzną obsługę bazy danych menedżera QSL i najdokładniejszy algorytm rozróżniania krajów oparty na tabelach krajów opracowanych przez OK1RR. CQRLOG przeznaczony jest do codziennego, ogólnego rejestrowania kontaktów HF (wszystkie emisje) i nie tylko. Współpracuje doskonale także z zewnętrznymi wsjtx i fldigi. Pracuje się z nim bardzo przyjemnie i nie odbiega dużo od swoich odpowiedników na system Windows.

Offline SP5IOU

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 35
Odp: CQRLOG - najlepszy logger dla GNU/Linux i *BSD
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 28, 2021, 11:06:01 pm »
Niewiele jest dobrych programów Ham Radio na Unix-y.Akurat jako "stacja robocza" używam Windows, Linux raczej jako serwer, ale cieszy mnie że pojawia się dobry soft użytkowy na te systemy.

Offline SP6INA

  • Członek PZK
  • ***
  • Wiadomości: 29
Odp: CQRLOG - najlepszy logger dla GNU/Linux i *BSD
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 15, 2021, 10:16:10 am »
Niewiele jest dobrych programów Ham Radio na Unix-y.Akurat jako "stacja robocza" używam Windows, Linux raczej jako serwer, ale cieszy mnie że pojawia się dobry soft użytkowy na te systemy.

No niestety pod Linuxem nie ma takiego wyboru jak pod Windows, ale ogólnie mi to nie przeszkadza. CQRLog się ciągle rozwija, Tqsl jest dostepny, wsjtx, fldigi, flrig czy ewlog. Ogólnie na prawdę nie jest tak źle jak niektórzy przedstawiają ;)

Offline SP5ELA

  • Delegat na Zjazd Krajowy PZK
  • *****
  • Wiadomości: 265
Odp: CQRLOG - najlepszy logger dla GNU/Linux i *BSD
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 21, 2021, 10:03:32 pm »
Jest lepiej, 20 lat temu prawie nic nie było. Tylko Niemcy, grupa zagorzałych fanów Linuxa coś tam "dłubali".
73 ZYGI
Zygi SP5ELA